Skocz do zawartości

Garaż blaszany- tymczasowy obiekt na potrzeby budowy


Recommended Posts

Dzień dobry,
Szanowni Państwo proszę o pomoc w interpretacji prawa budowlanego. Poniżej przedstawie swoją sytuację.
Posiadam działkę 30 m x 40 m na której w obecnej chwili buduję dom na który mam pozwolenie na budowę.
W narożu działki wykonałem deskowanie wys. 0,3 m x szer3,5 m x dł.5,5 m i nie zdzierając humusu wylałem beton. Na tym postawiłem garaż blaszany o wymiarach 2 m x 3m x 5 m. Jest przykręcony za pomocą kotew do tego betonu. Ta konstrukcja którą wylałem jest w narożu 1 m od granicy jednej działki i 1m od granicy drugiej działki. Teraz moje pytanie brzmi czy na postawienie tego garażu potrzebuję pozwolenia na budowe czy zgłoszenia ?? W obecnej chwili służy on za schowek na narzędzia budowlane na potrzeby budowy.
Znalazłem taka ciekawostkę:
...,, CIEKAWOSTKA: Pozwolenie i zgłoszenie blaszaka nie jest wymagane jeżeli konstrukcja zostanie postawiona na działce gdzie budowany jest budynek mieszkalny. Po zakończeniu prac budowlanych garaż powinien zostać zgłoszony w odpowiedniej instytucj''...
Bibliografia:
https://123budujemy.pl/budowa-blasza...sa-pozwolenia/

...''W myśl przytoczonej wyżej ustawy (Art. 29 ust. 1. pkt 12), tymczasowe obiekty budowlane można postawić bez pozwolenia, jeśli będą one stać nie dłużej niż przez 120 dni od chwili rozpoczęcia ich budowy (stan prawny z kwietnia 2019 wg Prawo budowlane). Jest to wyraźnie krótszy okres niż ten obowiązujący jeszcze rok temu (180 dni wg wersji ustawy umieszczonej na stronie sejmu w chwili pisania tego artykułu).''...
Bibliografia:
Budowa blaszaka — czy potrzebujesz pozwolenia? Przepisy Budowlane 2019 | Swiat-domu.pl
Proszę o informację czy faktycznie tak jest. I czy ten blaszak może stać w takich odstępach od tych dwóch działek jak podałem czy być może powinien być usytuowany 3m od granicy ze ścianą bez okien ??

Edytowano przez sayiid (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...