Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Dzień dobry,
szukam pomocy: jaki sposób jest najskuteczniejszy na izolację podłogi tarasu.
Została wykonana dobudówka 1 kondygnacyjna do istniejącego 2-u kondygnacyjnego budynku. Dach dobudówki wykorzystano jako taras. Dach dobudówki - podłoga tarasu została wykonana w sposób kolejny: strop, styropian (miękki...) folia budowlana, papa (starego typu) wylewka ok. 10cm. Problem tkwi w tym, że ciągle przecieka. Na dzień dzisiejszy wylewka jest do całkowitej wymiany, ponieważ beton już zaczął kruszyć się i łamać. Dodam, że (chociaż nie ma czym się chwalić, ale po prostu chciałbym przedstawić jak wygląda sytuacja) dobudówka została wykonana 13 lat temu i w ciągu tych lat płytki były wymieniane ok. 7 razy. Za każdym razem majster zapewniał, że wykonał taką izolację, która przetrwa lata. Ilość wymiany płytek świadczy o tym, że to nie była prawda.
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc, doradzić w jaki sposób wykonać podłogę? Wiem, że nic nie jest wiecznie trwałe, ale żebym miał spokój chociaż na kilka ładnych lat. Dodatkowo taras nie jest zadaszony, ale domyślam się, że raczej należałoby zadaszyć chociaż jeśli jest jakieś wyjście chciałbym od tego odstąpić.
Za wszelką pomoc i doradztwo bardzo dziękuję.

Pozdrawiam,
Patryk

Napisano

Z opisu wynika, że trzeba usunąć wszystkie warstwy do konstrukcji stropowej. Następnie ułożyć kolejno:

- betonową warstwę spadkową

- izolację przeciwwodną np. 2x papa termozgrzewalna

- izolację termiczną z płyt XPS

- betonowa warstwę dociskową

- izolacje podpłytkową z zaprawy wodoszczelnej

- płytki ceramiczne klejone na pełną spoinę

- dostosowanie obróbek brzegowych zapewniających spływ.

To wariant podstawowy - alternatywnie stosowane są firmowe rozwiązania systemowe z użyciem materiałów specjalnych.

 

 

Napisano

Tak jak napisał Cezary - trzeba usunąć wszystko do stropu.

 

Wejście na taras masz ze starszej części budynku? (może fotkę wrzuć?) Jak narażony jest na słońce ten taras?

Ograniczeniem grubości warstw wymienionych w poście przedmówcy, może być próg drzwi tarasowych.

Ale każda z tych warstw jest niezbędna.

 

Jeśli będzie brakować dwóch, trzech centymetrów, pomyśl o wykończeniu nie płytkami, tylko warstwą żywicy.

Przy rezygnacji z płytek ceramicznych - które, ze względu na nasz klimat, mogą przynosić "niespodzianki" - możesz o te dwa cm zwiększyć warstwę izolacji termicznej - odczujesz to w pomieszczeniach pod tarasem.

Napisano

Tak, wejście mam na taras ze starszej części. Taras jest nasłoneczniony, znajduje się po południowej stronie. Zdjęcie postaram się wstawić jutro, bo po wczorajszym ulewnym dniu nie zdjąłem jeszcze folii. 

Napisano

Dzień dobry,

 

jak wcześnie wspomniano, należałoby wykonać nowe warstwy, użyć styropianu XPS oraz nową warstwę dociskową spadkową (np. z weber.floor RAPID lub 1000 PLUS). Następnie ważnym pytaniem jest, co ma być wykończeniem finalnym? Jest kilka opcji:

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu. :) 
Pozdrawiamy!

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...