Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Podział działki rolnej 5 ha - cele budowlane

Recommended Posts

Witam, 

sytuacja wygląda następująco:

a) działka rolna w jednym kawałku to około 5 ha, klasa bonitacyjna to IIIb i IVa, przy czym IVa to około 0,9 ha, które to 0,9 ha jest położone wzdłuż drogi publicznej, dodatkowo jest droga wewnętrzna odchodząca od drogi publicznej wzdłuż całej działki,

b) jest możliwość przyłączenia mediów itd.,

c) na działkach sąsiednich jest zabudowa domków jednorodzinnych,

d) na terenie nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 

Chciałbym finalnie podzielić te 0,9 ha na działki budowlane. Z jednej strony wiem, że łatwiej postarać się o odrolnienie klasy IVa niż IIIb, z drugiej chciałbym zostawić sobie grunt rolny. 

Z uwagi na zawiłość procedury proszę o podpowiedź czy dobrze myślę:

1. czy wpierw należałoby dokonać podziału gruntu rolnego na dwie działki tj. (1) działkę około 4,1 ha oraz (2) działkę 0,9 ha? 

2. następnie uzyskać decyzji o warunkach zabudowy i przeprowadzić procedurę zmiany przeznaczenia działki 0,9 ha z rolnej na cele budowlane? 

3. po zmianie przeznaczenia działki 0,9 ha z rolnej na cele budowlane dokonać podziału na X działek budowlanych zgodnie z ustaleniami z decyzji o warunkach zabudowy?

Czy jest to prawidłowy tok rozumowania? 

Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję.

Edytowano przez adam6 (zobacz historię edycji)

Przede wszystkim trżeba odrolnić działkę - praktycznie można to spróbować zrobić dla gruntu IV klasy  - dla III potrzebna zgoda ministra. Nawet po odrolnieniu nie ma gwarancji, że można będzie się tam budować, bo teren musi spełniać określone wymagania.  

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość jacka
      Mam wannę akrylową i wcale nie narzekam, jest bardzo wygodna a do tego ładna. Długo szukałam odpowiedniej i w salonie Bokaro znalazłam taką bokaro.pl/oferty/freedom-o
    • Witam potrzebuję pomocy mam rekuperator ze sterownikiem ecovent midi i chciałbym podłączyć nagrzewnicę wstępną aby zabezpieczyć wymiennik przed zamarzaniem w mrozy na fotce widać jak mam okablowany sterownik przez producenta centrali. Nagrzewnicę chcę zastosować kanałową fi 200 o mocy 1KW, czy oprócz nagrzewnicy coś będzie jeszcze potrzebne (np jakiś czujnik w kanale czerpni), aby uruchomić automatykę załączania i wyłączania takiej nagrzewnicy ? (aby np wyłączyła się jak silnik się zatrzyma) Czy konieczny jest filtr przed nagrzewnicą ? i czy musze go też zaizolować wełną?  Czy nagrzewnica musi być połączona sztywnymi rurami spiro czy może być to termoflex Proszę o porady jak to uruchomić A to schemat połączeń do sterownika 
    • Tak sobie sam to wymyśliłeś? Masz jakieś papiery na tą rozbudowę, jakiś projekt?
    • Gość Hubi
      1,jest wiele skrajnych a wrecz idiotycznych punktow ktore sie wykluczaja,,,jaki trzeba byc baranem by nawilzac wylewke w domu czy na tarasie? To kiedy sie nawilza czy tam pielegnuje wylewki 2 dniowe?- pelne wyschniecie w 48h...A wylewki 7-14 dniowe to juz standard! Pielegnaacja wylewki to nic innego jak nie przeszkadzac jej przez 72h...Ogrzewanie podlogowe wlacza sie juz 10-14 dni po wylaniu po to by ja wygrzac i aby po 28fniac byla sucha i gotowa na panele,,,bo po 28dniach cement ktory jest w niej a byl zlewany woda traci swoje wlasciwosci wiazace,,,, 2 C20-25 a polska norma to CT C15F4 lub bardziej F3,,,dzie siatka i wlokno PP robi z tej podsypki piaskowej wylewke klasy F4 3 dylatacje fugi techniczna to nic innego jak wiazanie lini przeciecia dyblem czy tzw gwozdziem. 4izolacja termiczna to papa lub eps80-jako izolacja bazowa.....izolacja buforowa folia paroizolacyjna jesli pod spodem nie bylo papy EPS 060 Izolacja Termiczna glowna izolacja pod wylewke Tasma brzegowa i EPS T 3cm Przy takiej izolacji max gruposc wszystkich warstw to 13cm, Tak jak i w tym przypadku czy przy grubszej izolacji nakazuje sie robic podsypki EPS100 jest to izolacja przemyslowa garaz piwnica sklep budynek gospodarczy ale nie mieszkaniowka, dlaczego bo jest to izolacja Techniczna,..Tak samo jak EPS PLUS Gradit jego zastosowanie musi miec uzasadnienie ochrony nas przed Wiatrem. Ci co mysla ze Grafit czy eps100 sa cieple sa naiwnymi ludzmi,,,bo jak styropian ma byc zimny? skoro tak to xps jest jeszcze cieplejszy ale co drogi? skoro nie masz ocieplonych nim law fundamentowych to po co Ci izolacja termiczna skoro teraz to juz za pozno ,
    • Gość Bogdan
      Mój dom został wpisany do gminnego rejestru zbytków (2016r), na ulicy przy której stoi panuje bardzo duże natężenie ruchu.W 2015 roku prowadziłem remont kapitalny a jakieś 2 lata temu za zgodą gminy zbudowałem nowy płot, który teraz pęka .Czy w związku z tym istnieje jakaś ochrona prawna by ciężarówki kilkudziesięciotonowe miały jakieś ograniczenia.Istnieje możliwość przemianowania na ul.jednokierunkową. W 2017 roku złożyliśmy petycję do burmistrza(jako spora większość mieszkańców tej ulicy), zostaliśmy odesłani na policję i do zarządu dróg i na tym sprawa się skończyła. po mimo ograniczenia prędkości do 40km/h kierujący tego nie przestrzegają.Na drodze panuje ogromny hałas,huk i smród od spalin, w nocy nie do się spać w imieniu mieszkańców proszę o pomoc jak rozwiązać w/w sprawę. z poważaniem Bogdan y
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...