Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Nowy tytnk na stary - czy tak można?


Recommended Posts

Witam

Chciałem dopytać, czy jest możliwość położenia wierzchniej warstwy struktury tynku silikonowego o gramaturze 2 milimetry na wcześniej położony błędnie ten sam tynk silikonowy o gramaturze 1,5 mam? 

Dziękuję za wszelkie porady. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sytuacjach gdy zachodzi konieczność ponownego nałożenia tynku, powinno się wykonać raz jeszcze warstwę zbrojoną (systemowa siatka z włókna szklanego zatopiona w warstwie kleju uniwersalnego Termo Organika TO-KU), następnie zagruntować powierzchnie gruntem sczepnym Termo Organika TO-GS i nałożyć tynk cienkowarstwowy. To jest najlepsze rozwiązanie jeżeli znajdziemy się w takiej sytuacji ponownego naniesienia tynku.  Pozostałe warianty naprawy jak np:  szpachlowanie klejem bez siatki, następnie  gruntowanie i nakładanie tynku, lub też najtańszy sposób jakim jest tylko ponowne nałożenie tynku, są też rozwiązaniami stosowanymi w praktyce. Położenie kolejnej warstwy  tynku na istniejącym tynku to nie będzie łatwe wyzwanie dla wykonawcy, a efekt końcowy może  być inny niż powinien. Trzeba jednak zaznaczyć, że wszystkie sposoby naprawy są wykonywane na własną odpowiedzialność inwestora lub firmy wykonawczej.    

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Dzień dobry, można generalnie położyć tynk o granulacji 2 mm na tynk 1,5 mm pod warunkiem, że jest położony równo. Jeśli jest naprawdę nierówno, to należałoby wyrównać klejem do wykonywania warstwy szpachlowej np. weber KS126, weber KS122, czy weberbase BIAŁY. Więcej informacji o klejach znajdzie Pan/i na stronie: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/zaprawy-klejowe-37

 

Zachęcamy do kontaktu. :) 

Edytowano przez Eksperci Weber (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...