Skocz do zawartości

Historia edycji

dedert

dedert

Olewa to raczej kierownik ale zasady fizyki bo nieodparcie unika słupów chociaż pytałem o nie już w ubiegłym roku. Po konsultacjach z kilkoma projektantami każdy zgodnie uważa że słupy są potrzebne, nie dostalem informacji w którym miejscu, pewnie najlepiej we wszystkich ale nie wiedziałem czy na obecnym etapie to możliwe jeszcze by dodać na każdym narożu.

Jeśli chcecie stać na straży porządku budowlanego to powinniście się zatrudnić w inspektoracie budowlanym. Ale prawda niestety jest taka że pewnie z 80% inwestorów w Polsce i tak robi co chce lub zdaje się na majstrów, ich pomysły i usprawnienia. I śpią spokojnie nie wiedząc nawet że coś poszło nie tak. I ja bym tak spał gdyby nie to że ciesząc się z etapu zbrojenia pierwszego stropu wrzuciłem gdzieś zdjęcia do oceny czekając na pochwały i co? Okazało się że sposób zbrojenia łamie wszelkie możliwe reguły a kierownik byłł osobiście to oglądać (podczas mojej nieobecności więc nie wiem czy faktycznie był). Wtedy też zorientowalem się że lepiej zacząć się interesować tym co się na budowie dzieje. Rozmawiając z kolegami z pracy którzy albo budowali się albo budują dowiedziałem się innych "strasznych" rzeczy jak to że ktoś miał w projekcie terrive a chciał monolit. Jak dokonał zamiany? Majstry rozrysowali ołówkiem na kartce swoją wizję, kierownik (nie mój)  zerknął, potwierdził i jazda. Bez żadnych obliczeń, tak na "oko". Dodał jeszcze że na narożnikach wieńca żadnych "eLek" nie potrzeba, wystarczy ze wieńce się stykają, nie zawali się. I tak jest na wielu inwestycjach, samowolka. Ja chyba jestem jednym z nielicznych który się tym wszystkim przejmuje. 

A odnośnie słupków metalowych to wiem że to jest udogodnienie a nie udziwnienie które znacznie by uprościło sprawę. I jak widzicie słucham projektanta bo nie robię balkoniku. A projektant z polecanego przez kogoś tutaj innego forum konstruktorskiego który zajmuje się rzeczywiście liczeniem stropów w programie a nie tylko ołówkiem na pustaku.

dedert

dedert

Olewa to raczej kierownik ale zasady fizyki bo nieodparcie unika słupów chociaż pytałem o nie już w ubiegłym roku. Po konsultacjach z kilkoma projektantami każdy zgodnie uważa że słupy są potrzebne, nie dostalem informacji w którym miejscu, pewnie najlepiej we wszystkich ale nie wiedziałem czy na obecnym etapie to możliwe jeszcze by dodać na każdym narożu.

Jeśli chcecie stać na straży porządku budowlanego to powinniście się zatrudnić w inspektoracie budowlanym. Ale prawda niestety jest taka że pewnie z 80% inwestorów w Polsce i tak robi co chce lub zdaje się na majstrów, ich pomysły i usprawnienia. I śpią spokojnie nie wiedząc nawet że coś poszło nie tak. I ja bym tak spał gdyby nie to że ciesząc się z etapu zbrojenia pierwszego stropu wrzuciłem gdzieś zdjęcia do oceny czekając na pochwały i co? Okazało się że sposób zbrojenia łamie wszelkie możliwe reguły a kierownik byłł osobiście to oglądać (podczas mojej nieobecności więc nie wiem czy faktycznie był). Wtedy też zorientowalem się że lepiej zacząć się interesować tym co się na budowie dzieje. Rozmawiając z kolegami z pracy którzy albo budowali się albo budują dowiedziałem się innych "strasznych" rzeczy jak to że ktoś miał w projekcie terrive a chciał monolit. Jak dokonał zamiany? Majstry rozrysowali ołówkiem na kartce swoją wizję, kierownik zerknął, potwierdził i jazda. Bez żadnych obliczeń, tak na "oko". Dodał jeszcze że na narożnikach wieńca żadnych "eLek" nie potrzeba, wystarczy ze wieńce się stykają, nie zawali się. I tak jest na wielu inwestycjach, samowolka. Ja chyba jestem jednym z nielicznych który się tym wszystkim przejmuje. 

A odnośnie słupków metalowych to wiem że to jest udogodnienie a nie udziwnienie które znacznie by uprościło sprawę. I jak widzicie słucham projektanta bo nie robię balkoniku. A projektant z polecanego przez kogoś tutaj innego forum konstruktorskiego który zajmuje się rzeczywiście liczeniem stropów w programie a nie tylko ołówkiem na pustaku.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...