Skocz do zawartości

chciałbym wydmuchać....


Recommended Posts

znaczy się sprawa jest taka, że chcę wkopać rury do nawadniania, płytko bom leniwy i na zimę chyba warto pozbyć się z nich wody, choć ostatnio nie chce wcale mrozić. A a że "spadki", "poziomowanie" i takie tam są mi obce to szukam innego sposobu.

Kiedyś, gdzieś widziałem samoróbkę do pistoletu sprężarki, przejście na złączki do węży, tak aby podłączyć to do węża i dmuchać.

Może ktoś ma takie rozwiązanie gotowe, ba - stosuje? nie mogę trafić na żądną inspirację w temacie.

W ostateczności (ale oby nie tylko), czy może ktoś może podpowiedzieć jaka jest średnica GW w końcówce klasycznego pistoletu? takiego jak na fotce?

 

Jakieś pomysły?

pistol.jpg

Link do komentarza

Nie masz jakieś śrubki, żeby spróbować wkręcić ją w tą rurkę do dmuchania?

Pewnie drobnozwojowy...

Nie chce mi się wychodzić do garażu :zalamka:

Jakiś grzebień bym znalazł... i zmierzył aleee...

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Napisano (edytowany)

EPILOG

 

może się przyda komuś , może nie.

 

Tak z nudów, w oczekiwaniu na zmianę laczy w aucie, wpadłem do marketu na O i grzebałem. Znalazłem taki "pistolet" na półce tyle że bez tej wkręconej końcówki więc teoretycznie coś można dopasować, obok były mosiężne (?) końcówki do kompresorów i tych akcesoriów. Znalazłem pierw extremalne rozwiązanie:

image.png.be13313c9c8b91f1553db9047a9c5add.png

 

tyle, że nie mogłem na próbę wkręcić do sklepowego pistoletu, bo jak raz każda końcówka przepleciona trytytką z metką. Średnice podaję z pamięci, ale chyba tak to leciało (metki wywaliłem, żeby było prościej :)). Wyszło na to, że średnica GW w pistolecie to najpewniej 3/8. tak żeby od razu z GZ3/8 na GW 1/2 przejść nie było, co pewnie nie oznacza, że nie ma.

 

Ale się nie spieszyło wiec połaziłem dalej i w części, gdzie są już te bardziej ogrodowe, znalazłem pewnej firmy na G końcówkę do podłączenia do myjki ciśnieniowej jakieś tam małej szczotki.

Przymierzyłem do pistoletu i (chyba bo też trytytka) pasowało :)

image.png.e93f6b5665411b52eb32db37900ec809.png

 

wziąłem obie opcje na wszelki wypadek.

200 km dalej biorę zakupiony niedawno pistolet, odkręcam i..... nie pasuje, jedno i drugie za duże, F...!

Poszukałem w garażu innego pistoletu i tu pasowało :).

Oba pistolety raczej no name, ale jak widać nie każdy musi mieć te 3/8

 

Dmuchać jeszcze nie dmuchałem, ale sprawdzę, żeby jesienią coś znowu nie zaskoczyło.

I tyle w temacie

 

Edytowano przez aru (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...