Skocz do zawartości

Dom 80 metrów KOSZT budowy


Recommended Posts

Witam,  czy ktoś może mi określić koszt budowy takiego domu :

https://www.archipelag.pl/projekty-domow/mini-1-g1?AreaMax=93&AreaMin=20&Category=913h3e405mn2lf&Garage=1&List=Size3&SearchForm=1&Type=1

Myślicie , że ze wszystkim mogę się zmienić w 200 tyś? Do stanu deweloperskiego ? W projekcie jest kominek , z którego byśmy zrezygnowali,  co obniży koszty . Proszę o odpowiedź

 

Link do komentarza

Chodzi raczej o to,  czy te 200 tyś wystarczy mi na postawienie ścian,  okien,  drzwi,  dachu  , podłączenie wody,  energii i ogrzewania i w środku zrobienie wszystkiego do takiego stanu ze będzie można robić już samemu remont (malowanie ścian,  płytki, panele itd.)

Wiadomo że materiał  nie będzie chińskim bublem ale  nie też super drogi,  raczej taki standard , jeżeli byłaby możliwość na czymś przyciąć koszty byłoby super. 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

bo nikt nie jest wróżką.

Widocznie nikt na forum nie budował by znać aktualne koszty.

A szacować koszty na podstawie obrazka, bez wykazu materiałów to wróżenie.

Zasadniczo im mniejszy dom tym wyższy koszt m2, bowiem wiele kosztów jest stałych, niezależnie od metrażu (wynagrodzenie kierbuda, geodeta, przyłącza, dokumentacja).

 

Tak naprawdę ten dom ma ponad 100m2. Co przy przeliczniku 3,5 tyś średniej GUS daje 350 tyś do stanu deweloperskiego.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam dostałem wycenę za projekt 

https://www.dobredomy.pl/projekt/maksymilianII/

175 000 za stan SSO materiał z robocizną

jedna firma wykonuje wszystko 

Ściany beton kominkowy fundamenty z bloczka dach blachodachówka 

Podkarpackie okolice Rzeszowa

Co sądzicie mało czy dużo ?

Edytowano przez rzeszowiak22 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

No jak chcesz zejść z koszatami to poszukaj dachu dwuspadowego - są tańsze w wykonaniu i materiał też generuje mniej odpadu. Dach kopertowy do sporo ścinków (blachy czy dachówki) do tego drogie obróbki koszy i najlepiej jak to zrobi doświadczona ekipa.
W takim metrażu do 140 metrów widziałem ostatnio jakieś reklamy na prefabrykowane domy z drewna - przywożą na budowę i składają wszstko łącznie z dachem na miejscu w jeden dzień. Nie wiem jak to potem w eksploatacji wygląda ale ceny zdaje się zaczynały się w granicach 300k PLN za stan z instalacjami (przy konstrukcji szkieletowej oczywiście).

Pozdrawiam.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony przykład, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę.
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...