Skocz do zawartości

Styropian na chudziaku - różnica 1cm!!


Recommended Posts

Witam, mam nastepujacy dylemat, ściele styropian w domu na chudziaka

16cm grubosci 2x5 cm i 1x6cm. W jednym pomieszczeniu (kotłownia) pomylilem sie i polozylem 3x5cm zapomnialem o tej jednej warstwie 6cm. Dodam ze styropian kladzniony warstwami sklejony pianą wiec nie ma mozliwosci bez uszkodzen go zdjac. 

Pytanie: czym zniwelowac ten 1cm roznicy? Co mozna polozyc na wierzch zeby z 15cm wyszlo jak w calym domu 16cm? 

 

Link do komentarza
4 minuty temu, SianoweChłopaki napisał:

Pytanie: czym zniwelowac ten 1cm roznicy? Co mozna polozyc na wierzch zeby z 15cm wyszlo jak w calym domu 16cm? 

Możesz położyć płyty styropianowe gr 1 cm  aby wyrównać poziom, ale  jak piszesz jest to kotłownia więc powierzchnia nie jest duża więc zostawiłbym tak jak jest i wylał posadzkę równo z pozostałymi pomieszczeniami. Ten 1 cm więcej wylewki przy małej powierzchni to nic strasznego i drogiego.

Link do komentarza
11 minut temu, SianoweChłopaki napisał:

Na styropianie pojda rury alupex od podlogowki i bedzie uskok na laczeniu z 15cm w kotlowni do 16cm w przedpokoju wiec polozyc cos musze zeby zniwelowac ta roznice pod rurami. Co proponujecie? Mam styropian podloga eps 100. Chcialbym 1cm cos twardego polozyc, tylko czy to sie nie bedzie lamac kiedy hydraulicy beda po tym chodzic?

Nie chcesz powiedzieć przez to że wszystkie rurki od pętli podłogówki chcesz puścić przez próg z kotłowni do domu? Takiego czegoś po fachowemu sie nie robi.

Ten 1 cm nie ma wpływu nawet na te rurki jak piszesz. To jest zwykła nadwrażliwość z Twojej strony. Pamiętaj że rurki które przechodzą przez przegrodę musza być w peszlach.

Dla próby weź kawałek rurki alupexa  połóż go na styropianie czy nawet na posadce betonowej i nadepnij nogą aby tą rurkę zgiąć, sam zobaczysz że to będzie trudne do zrobienia.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...