Skocz do zawartości

oferta od UM na zakup drogi


Recommended Posts

Witam.
Zakupiłem działkę, jak również 6 moich sąsiadów. UM przed podziałem terenu na działki zazyczył sobie od sprzedajacego aby wydzilił wzdłuz działek pas 2,5 m po to aby łącznie z działką UM o szerokości 5 m powstała droga o łącznej szerokości 7,5 m. Zostało to zrobione. Na planach droga składa sie z działki UM i tego paska wydzielonego, którego jesteśmy współwłascicielami.Droga jest zamknięta i na końcu posiada teren do zawracania. Jako ze nie ma tam planu zagospodarowania wystąpiliśmy o warunki zabudowy do UM, które otrzymaliśmy i jasno jest napisane, że dojazd bedzie tą drogą składającą sie właśńie z tych 2 działek.
Ostatnio otrzymaliśny pismo z UM z propozycją zakupu tej działki pod drogę, bez jakiejkolwiek podstawy prawnej, na spotkaniu w UM pan wysuwał argumenty w stylu-"ze pourywamy sobie lusterka przy wymijaniu" i tym podobne bzdury.
MOJE PYTANIE: Czy my musimy kupic tą drogę skoro otrzymalismy juz warunki zabudowy czy moze jest tak jak mysle ze ktoś w UM "umoczył" nie pamietając o tym wczesniej, a teraz kiedy mamy juz warunki zabudowy wydane probuje sie nam wcisnąc jakim sposobem ten kawałek ziemi?
Serdecznie proszę o dyskusję i sugestie.

Poz
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...