Skocz do zawartości

100 pytań o instalacje grzewcza


rrafal99

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.To mój pierwszy post.Jezeli strzela jakiegoś babola i coś źle napiszę to proszę poprawcie mnie.
Mój problem polega na tym że przy budowie domu trafiłem na hydraulika który niby jest już w branzy od 20 lati bardzo dużo ludzi w okolicy osobiście mi jego polecalo ale albo sie goscii starzeje albo leci na fali i nabrał roboty i nie wszystko jest w stanie ogarnąć.Z racji tego że często przebywam za granicą kotłownia została zbudowana z komponentów skonsultowanhch w zasadzie przez telefon.Mialem do niego kilka pytań ale jego odpowiedzi mnie nie bardzo satysfakcjonowaly. 
Mój dom to 87 m dołu użytkowego na całości jest podlogowka oraz gora na razie jako strych gdzie zamontowano 2 grzejniki panelowe żeby tylko w okresie zimowym przełamać temperaturę.
W łazience grzejnik drabinlowy
Zastosowany jest piec gazowy junkers ecocondens gold
Moje pytania;
Czy zastosowanie sprzęgła hydraulicznego to dobre rozwiązanie?
Jaka powinna być ustawiona temp na piecu żeby był jak najbardziej ekonomiczny?
Jaka temp powinna wchodzić w podlogowke 

Czy kotłownia na zdjęcia jest dobrze złożona?

Jak powinny być ustawione pompy wody?Nie mam polskiej instrukcji do tego urzadzenia
?

20190919_135437.jpg

20190919_135422.jpg

20190919_135511.jpg

20190919_135430.jpg

20190919_135418.jpg

Link do komentarza

Na podłogówkę powinna wchodzić woda o temperaturze tak dobranej, żeby temperatura w pomieszczeniu osiągnęła zadaną wartość. Skoro jest to instalacja niskotemperaturowa - myślę , ze 35-40 stopni. Kocioł (nie piec) ma największą wydajność w momencie zachodzenia kondensacji skroplin czyli na powrocie woda, która oddała ciepło w instalacji grzewczej chłodzi wymiennik itp itd.  I to jest na zdjęciu TERMET a nie JUNKERS

Myślę, ze automatyka kotła, zawory i czujniki temperatury w pomieszczeniach już o to "zadbają".

 

To są pompy Grundfoss- instrukcja musi być w czeluściach internetu. Nie wiem, czy te pompy moga pracować w tej pozycji. Tu się nei wypowiem.

 

Sprzęgło hydrauliczne jest często stosowane z różnych względów.  Wtym przypadku, przy zastosowaniu kilku pomp + zakładam, ze w kotle też jest pompka, jest to celowe rozwiązanie.

 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dziękuję Ci kolego za odpowiedź.Pompa chyba może pracować w tej pozycji bo z tylu na czarnym metalowym korpusie jest strzałka pokazująca kierunek przepływu wody i niby jest ok.

Mam jeszcze kilka pytań.Moze będziesz mi w stanie pomóc.

Jaka to jest temperatura żeby zachodził proces kondensacji.Mam ustawione kocioł na 40 stopni i na termometrze w rozdzielacz na wyjściu jest 30 stopni natomiast na powrocie 3-5 stopni mniej.Czy to dobre wartości?

Mam jeszcze jeden problem.Mianowocie ciśnienie w układzie mam około 1.5 Bara .Jeżeli dobije na przykład do2.0 Bara to co chwile czy to przy podgrzewaniu wody cwu czy też grzania podlogowki wycieka woda przez zawór bezpieczeństwa.Hydrualik mówi że instalacja jest ok i jest to wina wodociągów że zwiększają ciśnienie wody i to wywala przez zmianę ciśnienia w zasobniki.Wedlug mnie to jest problem z naczyniem .Z góry dziękuję za odpowedz

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Nasze zalecenia dotyczące montażu blachy trapezowej TP-26 SUPER: MONTAŻ - Konstukcja wsporcza z łat drewnianych 40×50 mm, 40×60 mm, 32×100 mm montowanych w maksymalnym rozstawie 350 mm mierzonym od tych samych krawędzi. - Należy sprawdzić i jeżeli to konieczne przeprowadzić jej niwelację zapewniającą kąty proste na połaci oraz jej równą płaszczyznę. - W części okapowej rekomendowane jest użycie pasa nadrynnowego zaciągowego jako elementu nośnego do montażu arkuszy. Arkusze należy przygotować, wykonując w ich części startowej tzw. zaciąg, element zaczepowy o pas. - Mocowanie arkuszy w górę fali w rozstawie wkrętów maksymalnie co 700 mm, za pomocą wkrętów samowiercących typu TORX 4,8 x 60 mm w kolorze pokrycia. Należy zwrócić uwagę na siłę dokręcenia wkrętów, powinna zapewnić odpowiednie przyleganie arkusza do podkonstrukcji bez wgniecenia górnej części fali. Należy odpowiednio wyregulować siłę dokręcenia wkrętów używając do tego np. sprzęgła wkrętarki. - Zaleca się wykonanie wlotowej szczeliny wentylacyjnej okapu o przekroju min. 200 cm2 /1mb oraz w celu jej zabezpieczenia przed owadami i gryzoniami wykonanie specjalnej obróbki z blachy perforowanej. - Zalecana wylotowa szczelina wentylacyjna powinna mieć przekrój czterokrotnie mniejszy od wlotowej, licząc na jedną stronę połaci ( 50 cm2 /1mb). Zapewnia ją pozostawienie 60 mm szczeliny pomiędzy arkuszami przeciwległych połaci w kalenicy oraz obustronny montaż listwy podkalenicowej, w której specjalnie zaprojektowania perforacja zapewnia optymalny przepływ powietrza, chroniąc kalenicę przed wdmuchiwaniem wody opadowej i śniegu. Listwa podkalenicowa do TP26 SUPER jest także elementem nośnym do montażu obróbki kalenicy np. PROSTA PLUS. CIĘCIE - Do cięcia blach należy używać nożyc elektrycznych z głowicą rotującą. Po zakończeniu montażu bezwzględnie oczyścić powierzchnię z opiłków, wkrętów itp. W przypadku uszkodzenia powierzchni należy jak najszybciej wykonać niezbędny (punktowy) retusz, przy zastosowaniu lakieru odpowiedniego z oryginalnym kolorem blach. - W przypadku użycia szlifierki kątowej do cięcia blach powlekanych lub innych materiałów będących w zasięgu powstającego na skutek cięcia strumienia gorących opiłków, następuje utrata gwarancji. Reklamacje nie będą uwzględniane. __________________________ Blacha trapezowa TP-26 SUPER https://pruszynski.com.pl/produkt/blachy-trapezowe/blacha-trapezowa-na-dach/tp26super-blacha-trapezowa-na-dach/
    • Przy kolejnych porządkach tak zrobię, ale mimo to i tak stoi już parę lat. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Henryk: Jedyny na rynku legalny zestaw do przeróbki szamba. Warunek - trzeba mieć szczelne szambo. Procedura tak jak przy oczyszczalni. Montaż - 1 dzień. W końcu nie śmierdzi, a oczyszczone ścieki wykorzystuje do nawadniania iglaków...
    • To konieczność. Też próbowałem tylko wsuwać, ale wtedy nawet jak się człowiek oprze przypadkowo ręką o taki regał, to się mogą wysunąć. I półki wtedy lecą. Chociaż zaginanie nie jest łatwe. Najlepiej najpierw pod języczek wsuwać ostrze noża i lekko go ugiąć tak, aby później móc złapać koniec małymi kleszczykami i zagiąć już co najmniej o kąt prosty, a najlepiej jeszcze bardziej. Wtedy całość się trzyma, można regał przesuwać, przenosić i nic się nie dzieje.
    • Cenna uwaga, bo ja tych blach nie pozaginałem. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...