Skocz do zawartości

100 pytań o instalacje grzewcza


rrafal99

Recommended Posts

Napisano

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.To mój pierwszy post.Jezeli strzela jakiegoś babola i coś źle napiszę to proszę poprawcie mnie.
Mój problem polega na tym że przy budowie domu trafiłem na hydraulika który niby jest już w branzy od 20 lati bardzo dużo ludzi w okolicy osobiście mi jego polecalo ale albo sie goscii starzeje albo leci na fali i nabrał roboty i nie wszystko jest w stanie ogarnąć.Z racji tego że często przebywam za granicą kotłownia została zbudowana z komponentów skonsultowanhch w zasadzie przez telefon.Mialem do niego kilka pytań ale jego odpowiedzi mnie nie bardzo satysfakcjonowaly. 
Mój dom to 87 m dołu użytkowego na całości jest podlogowka oraz gora na razie jako strych gdzie zamontowano 2 grzejniki panelowe żeby tylko w okresie zimowym przełamać temperaturę.
W łazience grzejnik drabinlowy
Zastosowany jest piec gazowy junkers ecocondens gold
Moje pytania;
Czy zastosowanie sprzęgła hydraulicznego to dobre rozwiązanie?
Jaka powinna być ustawiona temp na piecu żeby był jak najbardziej ekonomiczny?
Jaka temp powinna wchodzić w podlogowke 

Czy kotłownia na zdjęcia jest dobrze złożona?

Jak powinny być ustawione pompy wody?Nie mam polskiej instrukcji do tego urzadzenia
?

20190919_135437.jpg

20190919_135422.jpg

20190919_135511.jpg

20190919_135430.jpg

20190919_135418.jpg

Napisano

Na podłogówkę powinna wchodzić woda o temperaturze tak dobranej, żeby temperatura w pomieszczeniu osiągnęła zadaną wartość. Skoro jest to instalacja niskotemperaturowa - myślę , ze 35-40 stopni. Kocioł (nie piec) ma największą wydajność w momencie zachodzenia kondensacji skroplin czyli na powrocie woda, która oddała ciepło w instalacji grzewczej chłodzi wymiennik itp itd.  I to jest na zdjęciu TERMET a nie JUNKERS

Myślę, ze automatyka kotła, zawory i czujniki temperatury w pomieszczeniach już o to "zadbają".

 

To są pompy Grundfoss- instrukcja musi być w czeluściach internetu. Nie wiem, czy te pompy moga pracować w tej pozycji. Tu się nei wypowiem.

 

Sprzęgło hydrauliczne jest często stosowane z różnych względów.  Wtym przypadku, przy zastosowaniu kilku pomp + zakładam, ze w kotle też jest pompka, jest to celowe rozwiązanie.

 

  • 3 miesiące temu...
Napisano

Dziękuję Ci kolego za odpowiedź.Pompa chyba może pracować w tej pozycji bo z tylu na czarnym metalowym korpusie jest strzałka pokazująca kierunek przepływu wody i niby jest ok.

Mam jeszcze kilka pytań.Moze będziesz mi w stanie pomóc.

Jaka to jest temperatura żeby zachodził proces kondensacji.Mam ustawione kocioł na 40 stopni i na termometrze w rozdzielacz na wyjściu jest 30 stopni natomiast na powrocie 3-5 stopni mniej.Czy to dobre wartości?

Mam jeszcze jeden problem.Mianowocie ciśnienie w układzie mam około 1.5 Bara .Jeżeli dobije na przykład do2.0 Bara to co chwile czy to przy podgrzewaniu wody cwu czy też grzania podlogowki wycieka woda przez zawór bezpieczeństwa.Hydrualik mówi że instalacja jest ok i jest to wina wodociągów że zwiększają ciśnienie wody i to wywala przez zmianę ciśnienia w zasobniki.Wedlug mnie to jest problem z naczyniem .Z góry dziękuję za odpowedz

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...