Skocz do zawartości

Nowy balkon brak widocznej dylatacji


Recommended Posts

Cześć,

kupiłem mieszkanie w stanie surowym i zabieram się za jego wykończenie. Chciałbym położyć gres na balkonie i pojawiły się pewne wątpliwości... Wymiary balkonu to mniej więcej 5m x 1,2m. Pokryty jest hydroizolacją w pyłnie przez dewelopera. Niestety nie widzę żeby na balkonie znajdowała się szczelina dylatacyjna. Czytałem, że taką szczelinę należy przenieść na płytki ale co w sytuacji kiedy jej nie ma albo jest niewidoczna? Zniszczyć hydroizolacje i "szukać" szczeliny jakimś ostrym narzędziem? Wykonać samemu szczelinę (ale jak głęboko)? A może nie robić szczeliny i po prostu położyć płytki na to co jest? Prosiłbym o jakieś sugestie. Dzięki! :)

Link do komentarza
8 minut temu, mhtyl napisał:

Jest coś wylane na tym balkonie? Znaczy sie na płycie balkonowej.

Jak nie ma żadnej wylewki to szczeliny nie znajdziesz bo jej po prostu nie ma.

Hej, tak, balkon wygląda jak ukończony i gotowy do układania płytek. Jest profil okapowy i hydroizolacja ponad nim. Czy warto samemu wykonać dylatacje a potem ją przenieść na płytki?

IMG_20190805_185711.jpg

IMG_20190805_185739.jpg

Link do komentarza
3 minuty temu, staszek555 napisał:

Hej, tak, balkon wygląda jak ukończony i gotowy do układania płytek. Jest profil okapowy i hydroizolacja ponad nim. Czy warto samemu wykonać dylatacje a potem ją przenieść na płytki?

Tylko po co? Dylatacja jest pod hydroizolacją, wystarczy jak położysz płytki zgodnie ze sztuką.

Ja na twoim miejscu bardziej martwiłbym się co jest pod tą hydroizolacja niż o ta szczelinę dylatacyjną.

Link do komentarza
23 minuty temu, mhtyl napisał:

Tobie chodzi o jaką szczelinę dylatacyjną? od ściany bloku czy płyty balkonowej?

Hej, przepraszam, nie napisałem. Chodzi mi o brakującą szczelinę na płycie balkonowej. Widziałem w sieci, że niektórzy wykonują ją sami nacinając balkon szlifierką kontową ale.. sam nie wiem.. jak głęboko ciąć żeby to zadziałało i czy w ogóle jest potrzebne. Może nie będę tego ruszał.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...