Skocz do zawartości

gdzie można zamontowac luxfery?


Recommended Posts

Chciałabym zamontować w kuchni luxfery ,aby dodatkowo ją doświetlić.cały problem w tym że to ściana zewnętrzna domu.słyszałam że nie należy tego robić ze względu na duże różnice temperatur wewnątrz i na zewnątrz.podobno po takich szklanych pustakach płyną stróżki skroplonej wody.czy to prawda że luxfery używa się wyłącznie na ścianki działowe wewnątrz domu?
Link do komentarza
Luxfery na zewnętrznych ścianach montowało się często w blokach wzdłuż całego piony komunikacyjnego jakim jest klatka schodowa. Przeważnie stosuje się je w domu, w ściankach działowych jako doświetlenia. Rzadko teraz używa się ich do ścian zewnętrznych na rzecz okien, które bardziej doświetlą pomieszczenie, jak i zapewnią wentylację. Nie słyszałem jednak, żeby woda skraplała się na takiej ściance. Może w niektórych przypadkach tak, kiedy pomieszczenie ma kiepską wentylację i dużą wilgotność powietrza. W kuchni jednak wentylacja powinna być zawsze sprawna czego chyba nie muszę przypominać.

Pozdr.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Nie straszcie mnie z tymi stróżkami skraplajacej się wody. Ja właśnie będę miała luksfery zamiast okien. Niestety aż 5 właśnie dlatego, że mamy waską działkę i tylko 3 metry do granicy z sąsiadem. Oczywiście wolałabym mieć okna, ale lepsze to niż ślepa ściana.


Wracajac do strozek:) Obecne luksfery a te dawniejsze to dwie rozne rzeczy, ktore dziela lata swietlne postepu technologicznego:) Tamte to bylo zwyczajne szklo, ktore nadawalo sie do klatek, ktore nie byly tak bardzo ogrzewane (tak jak mieszkanie). Obecnie luksfery maja duzo lepsze parametry izolacyjne (w srodku jest chyba gaz szlachetny), ale tez bym sie zastanowil przed uzyciem tego zamiast okna, przede wszystkim w kuchni, gdzie jest duzo wieksza wilgotnosc (szczegolnie podczas gotowania).
Wydaje mi sie, ze mozna porownac parametry (wspolczynniki ) nowoczesnych okien z parametrami okien.
Link do komentarza
Witam serdecznie
mam pytanie dotyczące właśnie luksferów, planuje remont kuchni i mam taki pomysł, żeby postawić lodówkę obok kuchenki gazowej i przedzielić ścianką z luksferów. Tzn wyglądałoby to tak: kuchenka, odległość ok 10cm, ścianka z samych luksferów (np. 3 kolumny, ok 10 rzędów - czyli tak troche wyżej niż lodówka), odstęp 10cm i lodówka. Pytanie brzmi czy tak może być. Z tego co widzę, para z kuchenki uciekałaby do góry nad ścianką z luksferów, lodówka i do okna (gdyż okno byłoby blisko lodówki). Czy lepiej wtedy montować okap?
Prosze o radę.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...