Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
rene

pękająca wylewka na podłogówce

Recommended Posts

Wylano mi na rurki ogrzewania podłogowego jastrych z tzw. miksokreta (ma on suchą konsystencję). Wysokość tej wylewki to w dużej części 6 cm od styropianu, jednak są miejsca gdzie ma ona 4 cm. Jeszcze nie położyłam terakoty, ale już zaczęłam ogrzewać dom. Na wylewce zaobserwowałam pęknięcia. Obawiam się dalszych pęknięć a w przyszłości pęknięć terakoty. Proszę poradźcie mi co powinnam w tej sytuacji zrobić. Czy można temu zaradzić czy zmuszona będę kuć jastrych i go wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyczyn pęknięć wylewki może być wiele poczynając od niewłaściwego składu mieszanki betonowej, braku zbrojenia przeciwprężnego, zaniechania pielęgnacji wylewki po wylaniu, nierównomiernej jej grubości, zbyt szybkim uruchomieniem ogrzewania.

Skutki pęknięć mogą być różne - od niegroźnych gdy są to spękania powierzchniowe (siatka drobnych pęknięć) po istotne dla stabilności podłoża, gdy pojawia się uskok wzdłuż linii pęknięcia.

Warto więc wstrzymać się z ułożeniem terakoty i po pewnym czasie sprawdzić czy podkład nie uległ odkształceniu. Ewentualna naprawa może polegać na ułożeniu wylewki wyrównującej zbrojonej siatką stalową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze.U znajomych też tak było i majster od płytek skleił pęknięcia preparatem z żywicy poliestrowej chyba firmy Mapei
i wylał 5 mm wylewkę samopoziomującą na siatce stosowanej do ociepleń,/trzeba ją przykleić bo pływa/.Przykleił płytki
gresowe i to się trzyma 3 rok.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Rozważałam położenie na tą wylewkę płyty tzw. suchego jastrychu. Czy to w tej sytuacji mogło by pomóc?


Oczywiście można ułożyć suchy jastrych na podsypce wyrównującej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Cze.U znajomych też tak było i majster od płytek skleił pęknięcia preparatem z żywicy poliestrowej chyba firmy Mapei
i wylał 5 mm wylewkę samopoziomującą na siatce stosowanej do ociepleń,/trzeba ją przykleić bo pływa/.Przykleił płytki
gresowe i to się trzyma 3 rok.Pozdro
Dzięki za odpowiedź.
Czy mogę Cię prosić o namiary na tego majstra?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dzień dobry:)
   Mam wielką prośbę do wszystkich forumowiczów. Jestem studentką budownictwa i przeprowadzam ankietę na temat różnych systemów wznoszenia ścian. Udział w ankiecie jest anonimowy i ma na celu poznanie stanu wiedzy na temat prefabrykatów. Wyniki badania posłużą do napisania pracy inżynierskiej na PK.
   https://goo.gl/forms/ZGYA7AdRA6GxPLqO2
  • Nie chcecie dłużej palić węglem? Na jakie źródło ciepła wymienić kocioł, jeśli w domu mamy tradycyjne grzejniki? Inspirujące doświadczenie państwa Kołodziejczaków, właścicieli 30-letniego domu o powierzchni 190 m2. W swojej kotłowni wymienili kocioł węglowy na... powietrzną pompę ciepła Neoheat Fuji Electric. Neoheat Fuji Electric jest powietrzną pompą ciepła służącą do ogrzewania w instalacji c.o., grzania wody użytkowej, a dodatkowo latem - do chłodzenia domu (produkcja wody lodowej). Sercem pompy jest markowy wysokiej klasy agregat marki Fuji. Powietrzna pompa ciepła Neoheat Fuji Electric ma osobne wyjścia na ogrzewanie i na grzanie wody użytkowej – można w panelu sterowania ustawiać różne temperatury. Dotykowy panel sterujący w języku polskim pozwala w łatwy sposób ustawiać parametry pracy. Są cztery typy pomp Neoheat Fuji Electric. W domu państwa Kołodziejczaków jest zamontowana pompa Standard. Urządzenie składa się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej zamontowanej na dachu. Przewody z czynnikiem grzewczym są poprowadzone niepotrzebnym już kanałem dymowym. Ustawienia na pompie? Temperatura 45°C na grzejniki i 32°C na ogrzewanie podłogowe. Temperatura wody użytkowej 45°C (zbiornik 250 l). W domu utrzymywana jest temperatura 22-24°C. Koszt energii elektrycznej przez rok za ogrzewanie i grzanie c.w.u. w domu państwa Kołodziejczaków to 3200 zł. Dla porównania - ogrzewanie kotłem na ekogroszek kosztowało 4200 zł na rok (4 tony węgla). Zimą, przy krótkotrwałych mrozach (nawet -19°C), nie było potrzeby włączania grzałki elektryczne w urządzeniu. To użytkownik pompy decyduje, przy jakiej temperaturze chce, by grzałki się włączały. Może też całkowicie wyłączyć tę opcję.   Ważne: W ramach programu „Czyste powietrze” można otrzymać od 30 do 90% dotacji na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła. W praktyce do 30 tys. zł na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła.   Powietrzna pompa ciepła Neoheat Standard Fuji Electric - dane: - SCOP (stosunek ilości energii cieplnej wyprodukowanej w sezonie grzewczym do energii elektrycznej pobranej): 4,48. - agregat Fuji Electric, - moc: 8-15 kW, - temperatura wyjściowa do 55oC, - efektywna praca do temperatury zewnętrznej: - 20°C, - bardzo niska głośność: 6 dB, - 3 grzałki elektryczne o łącznej mocy 6 kW, - sterowanie drugim źródłem ciepła, - panel sterujący w języku polskim, - sterowanie przez internet.   Dystrybutorem pomp Neoheat Fuji Electric jest firma Iglotech.
  • Węgiel, ew. węgiel / drewno kocioł zgazowujący
  • Rozumiem,  To na żaden kocioł nie masz minimalnej ceny. Problem polega na kotłach zasypowych. Program Czyste Powietrze finansuje kotły stałopalne w ostateczności. Co więcej - muszą one być minimum 5 klasy czystości + certyfikat ekoprojektu/ecidesign - bardzo wysokie wymagania musi spełnić taki kocioł. Nie mogą to być kotły, które mają ruszt awaryjny.  O jakim paliwie myślisz? Biomasa?
  • Ja mam systemowy kanał dymowy - kilkuletni. Nie będę go wymieniał.  Chcę wymienić sam kocioł tylko i wyłącznie. Zasypowy na zasypowy. O gazie nie ma mowy. Nie ma go w najbliższej okolicy,  w okolicy 20km.
 • Popularne tematy

×