Skocz do zawartości

Jakie kable do domku?


Anka

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Mam zamiar zlecić projekt domku i w ramach ograniczonego zaufania do firm projektowych, bo różnie bywa i różnie to potem działa, chciałbym zapytać, jakie kable najlepiej zastosować?

Do siły zapewne YDYp 5x2,5mm, a do kontaktów i oświetlenia? YDYp 4x2,5mm czy YDYp 3x2,5mm? Pozdrawiam, Anka

Link do komentarza

Jeżeli na wstępie nie masz zaufania do projektanta to lepiej zmień go już, bo pózniej będziesz doszukiwac się wszędzie jego fuszerki i ani jemu ani tobie to nie przysłuży się...

Wogóle dlaczego tak czepiłaś się tej elektryki, to łączenie obwodów, to brak zaufania do projektanta-elektyka?

Link do komentarza

Na elektryce znam się najmniej. Projektant coś mi tam narysuje, potem jakiś wykonawca to weźmie, zrobi po swojemu, wstawi jeszcze coś najtańszego i nawet tego nie rozpoznam albo mi jeszcze wmówi, że przecież tak jest narysowane. Potrzebuję drugiej opinii, żeby móc choć pobieżnie zweryfikować projekt i wykonanie, dlatego tu napisałam. Najlepiej, jakbym mogła wybrać materiały i sama je kupić podczas budowy lub ew. skorzystać ze zniżek wykonawcy w hurtowniach, jeśli będzie miał jakieś, ale chciałabym przede wszystkim w miarę świadomie postawić dom i jego instalacje.

1 minutę temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Dość dziwne podejście.

A typowe przewody do gniazd to YDYp 3x2,5 mm2, zaś do oświetlenia YDYp 3x1,5 mm2. Nie spodziewałbym się innych w projekcie.

A do siły jakie się stosuje?

Link do komentarza
2 godziny temu, Anka napisał:

Mam zamiar zlecić projekt domku i w ramach ograniczonego zaufania do firm projektowych, bo różnie bywa i różnie to potem działa, chciałbym zapytać, jakie kable najlepiej zastosować?

Nie zwracaj uwagi na projekt instalacji elektrycznej bo i tak mało kiedy sprawdza się projekt z papierku z wykonana instalacją.

Ważne jest abyś zatrudniła dobrego elektryka, on już sam Ci podpowie co i gdzie powinno sie znajdować oraz jakie kable masz kupić.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...