Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Prywatny wodociąg a warunki zabudowy


Recommended Posts

Witajcie. Mam pytanie jestem na etapie składania wniosku o warunki zabudowy, do mojej działki jest jest doprowadzone przyłącze wodne lecz jest to prywatny wodociąg, mam pisemną zgodę właściciela na wpiecie się w ten wodociąg oraz zapewnienie że ten wodociąg zostanie przekazany do wodociągów, wodociąg jest już po odbiorach technicznych przez wodociągi, wodociągi nie chca mi wystawić warunków technicznych na przyłączenie bo twierdzą iż nie mogą bo to wodociąg prywatny. W gminie nie chca mi przyjąć wniosku o warunki zabudowy ponieważ rwik wystawił pismo iż na dzień dzisiejszy nie ma możliwości przyłączenia mnie do sieci ale prywatny właściciel wystąpił z wnioskiem o budowie sieci prywatnej i po wybudowaniu i przekazaniu jej do rwik bedzie taka możliwość. Moje pytanie jest takie jeżeli mam zezwolenie na podłączenie się do prywatnego wodociągu jak powinni na to zaptrywac rwik. I jak zrobić żeby taka zgodę zaakceptowali w gminie ? Dziękuję za odpowiedź

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz od sąsiada zgodę na wpięcie się w wodociąg i to można uznać za zapewnienie dostaw mediów. Wodociągi nie mogą bo nie władają tym wodociągiem to logiczne. I takie zapewnienie powinno wystarczy c przy składaniu PnB.

Natomiast co do  wydania przez wodociągi  warunków technicznych to na tym etapie na jakim jesteś z budową, -  po co? Jak będziesz robił projekt przyłącza wody wtedy projektant będzie ustalał z wodociągami warunki techniczne przyłącza, a wtedy już na pewno wodociągi będą właścicielem owego wodociągu, więc nie będzie problemu.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...