Skocz do zawartości

Dom z kotłem kondensacyjnym, PV, rekuperacją i kolektorami


Recommended Posts

Napisano

Witajcie! Mamy dla Was kolejną ciekawą referencję.

 

4 osobowa rodzina pana Jacka mieszka w piętrowym domu jednorodzinnym z podpiwniczeniem o powierzchni blisko 200 m2. 

 

Zastanawiając się nad wyborem źródła ciepła pan Jacek brał pod uwagę wyłącznie rozwiązania bezobsługowe. Z uwagi na konieczność dostosowania się do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w grę wchodziło ogrzewanie kotłem gazowym lub pompą ciepła. Aby podjąć ostateczną decyzję pan Jacek przeprowadził analizę ekonomiczną, która wykazała, że najkorzystniejszym w jego przypadku rozwiązaniem będzie montaż gazowego kotła kondensacyjnego. 

 

Zapraszam po analizę na naszego firmowego bloga TUTAJ

Napisano

I to się nazywa patrzenie w przyszłość. Instalacja 2kWp  - nie za duża ale widocznie tyle trzeba na zasilanie domowych odbiorników + instalacji wentylacji i ogrzewania.

GWC to dobry pomysł, o którym sporadycznie się wspomina przy OZE. Jeżeli kolektory biegną pod budynkiem, pan Jacek (inwestor) musiał to sumiennie zaplanować - zakładam, że przy wsparciu Ekspertów Viessmann.

Napisano
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

pan Jacek (inwestor) musiał to sumiennie zaplanować 

To jest podstawa udanej współpracy i dobrze wykonanego systemu.  Inwestor zdecydowany na rozwiązania, a przy tym zapobiegawczy i otwarty na sugestie to połowa sukcesu :)

 

Jak współpraca z projektantami instalacji zaczną się na etapie projektu domu, to to musi się skończyć dobrze :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
    • Sprawdz firme tk-investor.pl, przez telefon udało mi się już sporo dowiedzieć w temacie nadzoru, a potem juz poprowadzili za ręke 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...