Skocz do zawartości

Czy wymagany jest odbiór pompy ciepła?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...

W pierwszej kolejności należy sprawdzić warunki gwarancji opisane w karcie gwarancyjnej producenta urządzenia. Zazwyczaj dla jej uzyskania wymagany jest montaż systemu przez certyfikowanego partnera.

 

W przypadku urządzeń De Dietrich przede wszystkim produkty muszą zostać zakupione w jednym z Autoryzowanych Punktów Sprzedaży lub u Autoryzowanego Partnera Handlowego lub u Autoryzowanego Instalatora/Serwisanta, a pierwszego uruchomienia musi dokonać firma Serwisu Gwarancyjnego lub Autoryzowany Instalator De Dietrich.

 

Aktualny wykaz partnerów De Dietrich znajduje się na stronie internetowej www.dedietrich.pl, a szczegółowe informacje dotyczące warunków gwarancji znaleźć można pod adresem https://dedietrich.pl/serwis/warunki-gwarancji/

 

Pompa ciepła to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie, ale też złożona i specyficzna technologia. Do jej poprawnego działania wymagana jest zarówno właściwa instalacja, odpowiednia konfiguracja, jak i coroczne przeglądy systemu.

 

Warto więc zaufać przeszkolonym specjalistom!

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Witam, 

Montaż warto powierzyć wykwalifikowanej firmie instalacyjnej, gdyż instalacja hydrauliczna w przypadku pomp ciepła ma kluczowe znaczenie dla poprawności pracy urządzenia i przyszłych kosztów eksploatacyjnych. Większość producentów pomp ciepła wymagają przeprowadzenia montażu oraz pierwszego uruchomienia urządzenia przez ich Autoryzowanych Serwisantów. Jest to podstawa do uzyskania gwarancji na pompę ciepła. 
Przy okazji polecam sprawdzić ofertę pomp ciepła Logatherm marki Buderus. Nasze urządzenia cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/. W sprawie doboru, wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. 
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant marki Buderus 
 

Link do komentarza
Dnia 24.10.2018 o 16:24, Eksperci De Dietrich - systemy grzewcze, OZE napisał:

Pompa ciepła to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie, ale też złożona i specyficzna technologia. Do jej poprawnego działania wymagana jest zarówno właściwa instalacja, odpowiednia konfiguracja, jak i coroczne przeglądy systemu.

 

Warto więc zaufać przeszkolonym specjalistom!

Ta złożona i specyficzna technologia na skalę masową została udostępniona jeszcze przed pierwszą wojną światową i dziś jest wykorzystywana w każdym gospodarstwie domowym pod nazwą "lodówka".

Pewnie że urządzenie o jakimś tam stopniu skomplikowania wymaga do uruchomienia/obsługi pewnej wiedzy, ale nie róbcie z tego wiedzy tajemnej dostępnej tylko grupie namaszczonych wybrańców.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...