Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Maxymilian

ocieplenie domku z pustaka

Recommended Posts

Witam, mam na działce postawiony domek murowany,który z racji swojej powierzchni  i funkcjonalności mógłby być  domkiem całorocznym, problem w tym, że nie jest ocieplony. Jaki rodzaj i grubość styropianu najlepiej wybrać oraz jaki położyć tynk, by budynek był dobrze ocieplony i nie powstał na ścianach grzyb? Budynek jest wykonany z zewnątrz z pustaka żużlowego, następnie przerwa i od wewnątrz cegła dziurawka.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że budynek będzie ogrzewany...

Do ocieplenia są ściany  trójwarstwowe (ściana konstrukcyjna, pustka powietrzna  i od wewnątrz ściana  z cegły dziurawki). Pierwsze docieplenia  budynków wzniesionych w technologii ściany trójwarstwowej  zostały wykonane w latach 90 i jak wynika z ponad dwudziestoletniego okresu eksploatacji, ocieplanie styropianem  nie powoduje zawilgocenia. To brak odpowiedniej ochrony cieplnej jest powodem powstawania zawilgocenia, zagrzybienia, złych warunków higienicznych, braku komfortu, itp. Słabo zaizolowane ściany zewnętrzne lub całkowity brak zastosowania materiałów izolacyjnych powoduje nadmierne wychładzanie się ścian oraz innych przegród budowlanych jak strop, podłoga, itp., co stanowi bardzo dobre warunki do rozwoju pleśni. Para wodna zawarta w powietrzu (optymalne warunki dla użytkowników to około 55% wilgotności) przy źle zaizolowanych ścianach zewnętrznych lub całkowitym braku ocieplenia ( w tym również braku ocieplenia stropu lub skosów na poddaszu) będzie się skraplać  na zimnej powierzchni ściany wewnątrz domu. W sytuacji, gdzie ściany zewnętrzne budynku są docieplone, nie dochodzi do ich wychłodzenia, a temperatura na powierzchni ścian wewnątrz jest na tyle duża, że nie dochodzi do skroplenia się wilgoci. Nie powstają warunki sprzyjające rozwojowi pleśni, grzybów. Zdecydowanie poprawia się komfort użytkowania, zmniejszają się wydatki na ogrzewanie.

Jaki styropian wybrać ? Docieplając omawiany budynek warto zastosować styropian grafitowy o znacznie lepszych właściwościach izolacyjnych np. TERMONIUM PLUS fasada, którego właściwości izolacyjne  w porównaniu z tradycyjnym styropianem  są o około 30% lepsze. W podobny sposób przekłada się to na zastosowaną grubość płyt. Np. 15 cm grubość płyt TERMONIUM PLUS fasada, będzie chronić budynek w taki sam sposób jak warstwa zwykłego białego styropianu o grubości 21 cm .  Rekomendowana grubość styropianu grafitowego to 15 cm. Dokładną informację o grubości styropianu można  uzyskać wykonując dokładne obliczenia w postaci audytu energetycznego. Jaki tynk ? - wariantów jest wiele, ale najbardziej odpornym na zabrudzenia jest tynk silikonowy Termo Organika GOLD ze specjalną formułą samoczyszczącą DUST CLEAN.  Każdy tynk z czasem ulega zabrudzeniu podobnie jak inne elementy budynku (najlepiej widać to po szybach w oknach).   Warto pamiętać, że ocieplenie domu, powinno być wykonane przy użyciu kompletnego systemu ociepleń, pochodzącego od jednego producenta, objętego Aprobatą Techniczną. Termo Organika w swojej ofercie posiada   kompletny system, w skład którego wchodzą: styropian, tynki, farby, kleje, siatki. Więcej informacji odnośnie materiałów i szerokiej palety kolorów znaleźć można na www.termoorganika.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...