Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Przy wyborze okien z szybami przeciwsłonecznymi istnieje możliwość dopasowania ich parametrów do własnych potrzeb. O tym, ile światła przenika przez szkło do pomieszczenia, mówi współczynnik przepuszczalności światła Lt. Jego wartość może wynosić od 7 proc. do 82 proc. Im wyższy procent przepuszczanego światła, tym jaśniej będzie w pomieszczeniu.

 

Kolejny parametr, który można indywidualnie dobrać, to współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g. Określa on, jaka część promieniowania słonecznego dociera do pomieszczeń. Współczynnik g może mieć wartość od 8 proc. do 68 proc. Im jest on niższy, tym pomieszczenie będzie się mniej nagrzewać od słońca.

 

Warto jednak pamiętać, że wpływ na stopień doświetlenia pomieszczenia ma nie tylko rodzaj zastosowanych szyb, ale również odpowiedni rozmiar okien w stosunku do wielkości pomieszczenia.

 

W pakiecie szybowym można jednocześnie zastosować szyby przeciwsłoneczne i szkło niskoemisyjne. Po zewnętrznej stronie pakietu szybowego montuje się szyby przeciwsłoneczne, a po wewnętrznej – umieszczane jest szkło niskoemisyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...