Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Reniek44

Projekt bw-52 wariant 1 na działkę ze spadkiem

Recommended Posts

Witam, obecnie jestem w trakcie pozwolenia Agencji Nieruchomości Rolnych na zakup działki - pozwolenie powinienem otrzymać na dniach tak zapewniał mnie urzędnik. Działka jest o wym 34m x 200 m. na całej działce jest dość spory spadek. Moje pytanie jest takie czy ten projekt będzie korzystny do budowy na takiej działce lub może ktoś polecić jakiś projekt nie drogi w budowie https://www.extradom.pl/projekt-domu-bw-53-wariant-1-JGC1185

Znowu moja czarodziejska kula nie chce pokazać mi tej działki... Muszę chyba ją wyciepnąć...

Ten spadek jest po długości tej działki, czy jej szerokości?

Jak z grubsza planujesz ją zagospodarować?

Jak z grubsza działka położona jest względem stron świata?

Gdzie jest jakiś dojazd, droga? Jaki wjazd do garażu?

Co z wodą - jak spływa z działki, sąsiednie są wyżej, czy niżej?

Droga znajduje się od strony południowej działki (szer działki 34m) spadek jest w stronę północną. Sąsiednie działki mają taki sam spadek natomiast po przeciwnej stronie ulicy jest wzniesienie. Wjazd do garażu byłby od strony północnej. Spadek jest po długości. 

Masz układ podobny do omawianego wcześniej:

Może poczytaj, może to coś Ci wniesie....

Domek, o którym myślisz jest nawet fajny, i jeśli układ Ci odpowiada (ilość ludzi mających tu mieszkać, ustawienie wg kierunków świata, wielkość) to czemu nie....

Chociaż od razu nasuwa mi się parę uwag.

Kuchnia od podwórka/ogrodu (brak kontroli kto idzie ), mnóstwo wewnętrznych schodów przy tak dużej działce - chyba lepsza byłaby parterówka z garażem w podpiwniczeniu...

Piszesz, że jest to ulica - jak biegnie kanalizacja, inne media?

No i podstawowa sprawa - jakie są warunki zabudowy i zagospodarowania terenu.

Media biegną po przeciwnej stronie ulicy brak gazu i kanalizacji. Ustawienie pomieszczeń pasuje mi idealnie tylko zastanawiam się czy nie będzie za duży i czy wystarczy 350-400 tys na budowę . Natomiast mniejszego projektu nie znalazłem który by pasował na taką dzialke

4 minuty temu, Reniek44 napisał:

mniejszego projektu nie znalazłem

Czyli ten 115-metrowy jest trochę za duży?

Może spróbuj zamówić indywidualny projekt, taki, jaki będzie Tobie odpowiadał - jest to droższe niż projekty typowe, ale potem możesz odbić sobie ten wydatek w kosztach budynku.

Jak nie potrzeba Ci tylu pokoi/sypialni - tym bardziej rób parterowy.

Masz WZiZT dla swojej przyszłej ewentualnej działki?

Powiem szczerze że mam jakąś decyzję z gminy ale nie ogarniam tego. Jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania terenu, mam jakąś decyzję ale w niej nie wiele jest. Działka w pasie 95m od drogi leży w terenie zabudowy mieszkaniowej oznaczonej 13MN pozostała część rolna z zakazem zabudowy oznaczenie 7RZ. Działka nie jest położona na obszarze rewitalizacji. Coś takiego mam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• A kto i w jaki sposób zdefiniował pojęcie  FRONT DZIAŁKI? Czy to aby na pewno jest bok działki równoległy do drogi??? A może to jest ten krótszy z równoległych boków trapezu...     Eeee... Znalazłem:   Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego   "Stosownie do  § 2 pkt 5 Rozporządzenia, front działki to część działki budowlanej, która przylega do drogi, z której odbywa się główny wjazd lub wejście na działkę"
    • Budynki stojące naprzeciwko były budowane 35 lat temu i naprawdę niewiele zgadza się z tym co było w planach, a co zostało wybudowane, nie wspominając już o kierunku kalenicy. Papiery związane z budową w tamtych latach to była tylko formalność, więc nie możemy się tym sugerować. Jeżeli chodzi o linie jest to linia nieprzekraczalna. Natomiast jeżeli chodzi o projektanta ten powiedział nam, że on wpisałby " kierunek kalenicy o kącie nachylenia około 27°". Kontaktowaliśmy się również z Panem, który pracuje w wydziale Gospodarki Przestrzennej i Architektury (którego poleciła nam pani w gminie), on twierdzi, że zapis 27° będzie nieprawidłowy, bo prawidłowy zapis brzmi "prostopadły" lub "równoległy". Doradził nam, żeby wpisać "równolegle do frontu działki" bo kąt nachylenia nie przekracza 45°, gdy powiedzieliśmy o tym projektantowi, to stwierdził, żebyśmy zrobili jak uważamy, ale on nie określiłby tego jako równolegle, bo kiedyś mogą być z tego powodu problemy. I co teraz zrobić, żeby było dobrze? Każdy mówi nam co innego.
    • Czytam, czytam... i nie czaję gdzie ta trzecia strona ściany zewnętrznej łazienki....
    • Przyczyn powstawania błędów na budowie może być wiele. Mogą wynikać z wad w dokumentacji projektowej oraz z niedoróbek i pomyłek wykonawczych. Te drugie przeważnie są efektem niewłaściwego dobrania materiałów lub niestosowania się do dotyczących ich montażu zaleceń producentów. Błędów należy unikać na każdym etapie budowy, bo ich naprawa na ogół będzie bardzo kosztowna, a czasem wręcz niemożliwa.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/budowa-krok-po-kroku/23920-top-20-najczesciej-popelnianych-bledow-na-budowie
  • Popularne tematy