Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Podłoga z OSB w piwnicy


Recommended Posts

Witam,

Chciałabym zrobić podłogę w piwnicy (dom lata 70), na której obecnie jest „jakaś” betonowa wylewka (którą już pozamiatałam i odpyliłam), bez izolacji poziomej, bo jest problem z wilgocią. Myślałam o zabezpieczeniu istniejącej wylewki środkiem grzybobójczym. Następnie po wyschnięciu chciałabym położyć folię z wywinięciem na ścianę. Wokół ścian zastosować 1 cm wkładki ze styropianu jako dylatację.

1. Nie wiem czy układać płyty osb na legarach, bo wymiary pomieszczeń to np. 260cm, 277cm, 262cm, więc chyba będzie problem z małymi docinkami płyt.

2. Czy zastosować dwie łączone płyty np. 10mm układane na „krzyż”(górna warstwa w poprzek dolnej). Tylko jest problem, bo nie ma takich frezowanych płyt. Są dopiero 15mm. Czy może być na dół 10mm, a na górę 15 frezowana? Czy może jedna 22mm frezowana?

3. Jak i czym ewentualnie skleić płyty osb?

Może jest jakiś inny sposób ?

Proszę o poradę jak rozwiązać mój problem?

Pozdrawiam

Ela

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z opisu nie wynika do czego ma służyć ta podłoga - docelowe pokrycie, podkład pod inną posadzkę?  Użycie płyt OSB w potencjalnie wilgotnym środowisku to zły pomysł - hydroizolacja od gruntu nie gwarantuje zabezpieczenie przed wilgocią (kondensacja)  i dopiero po doprecyzowaniu przeznaczenia podłogi można będzie coś poradzić.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można ją pokryć w różny sposób :

1. zagruntowanie powierzchni gruntem głęboko penetrującym (zapobiegnie pyleniu),

2. wylewka samorozlewna wzmocni i i wyrówna podłogę,

3. izolacja z papy, folii i jastrych grubości przynajmniej 3,5 cm zatarty na gładko (z gotowej zaprawy) lub z powierzchnią "wypalaną" (cement wcierany w niestwardniałą zaprawę).

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Drobiazgów i pamiątek np. z podróży, zdjęć przybywa z biegiem lat, dlatego ludzie starsi zwykle mają ich więcej. Poza tym seniorzy nie mają zwykle pędu na zmian i remontów co kilka lat, wolą znaną stabilizację, w której dobrze się czują. Pamiątki to wspomnienia, kawałek życia, choć nie zawsze wartościowe rzeczy to zwykle bardzo cenne dla właścicieli. Każdy mieszka tak, jak mu wygodnie.   Młody człowiek, urządzający pierwsze swoje mieszkanie, zabiera ze swojego pokoju od rodziców karton książek, laptopa i plan by swoje mieszkanie urządzić zupełnie inaczej niż to, w którym dorastał. W tym przypadku jest przestrzeń na trendy, nowości i minimalizm.
  • Witam wszystkich, budowa domu to ostatnio temat bliski mojemu sercu, ponieważ mam działkę za miastem na której od dłuższego czasu marzę, żeby coś powstało… Niestety w dzisiejszych czasach z pracą bywało różnie i dopiero niedawno kupiliśmy właściwe projekty- no ale mniejsza o to. Dom kontenerowy to na pewno nie będzie, ale zastanawiam się jakie rozwiązania podłogowe wybieracie? Ja bym chciał na pewno wersję z ogrzewaniem, takie mniej więcej jak tutaj https://imello.pl/produkty/panele-lvt-vinyl co sądzicie? Czy ktoś z Was zdecydował się na tę firmę lub coś podobnego i jest w stanie polecić (lub wręcz przeciwnie)?
  • Nie, że CZYTAĆ... bo to oczywiste... potwierdził, że potrafisz WYCZYTAĆ:  
  • Ale to zamarzająca woda prawdopodobnie rozsadza te pustaki a nie jakaś tam wilgoć kondensacyjna.
  • Gość Max
   Też byłem przekonany że mamy boom na domki do 35m2... dopóki nie zobaczyłem statystyk za 2020. Okazuje się, że liczba takich domków budowanych na zgłoszenie spadła w stosunku do 2019. W całym kraju zgłoszono ich ok. 1,9 tys., a tradycyjnych pozwoleń na budowę domu wydano ponad 106 tys. Boom na domki do 35m był w 2016 - wtedy zgłoszono ich ponad 5 tys.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...