Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Program Baumit Sanova to tynki renowacyjne, przeznaczone na zawilgocone mury. Do stosowania na obiektach, które notują zwiększone zawilgocenie bez obecności soli, spowodowane krótkotrwałym zalaniem np. poprzez awarie wodociągowe lub powódź.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/chemia-budowlana/aktualnosci/7463-renowacja-zawilgoconych-murow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedowiarek
Na czym polega to "cudowne" działanie tynków, którymi można pokrywać zawilgocone mury? Czy nie powinno się najpierw osuszyć, usunąć przyczynę i dopiero tynkować tym, co jest na rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.06.2018 o 09:17, Gość Niedowiarek napisał:

Na czym polega to "cudowne" działanie tynków, którymi można pokrywać zawilgocone mury? Czy nie powinno się najpierw osuszyć, usunąć przyczynę i dopiero tynkować tym, co jest na rynku?

Dzień dobry!

 

Specjalna struktura tynku umożliwia krystalizację i gromadzenie związków soli w tynku bez powstawania jego uszkodzeń.

 

Oczywiście w pierwszej kolejności rekomendujemy usunięcie przyczyny zawilgocenia. Tynki renowacyjne mają określoną zdolność magazynowania związków soli i w przypadku zastosowania ich na murach bez izolacji wodochronnej, także dojdzie do ich uszkodzenia.

 

Tynki renowacyjne służą jako wyprawa tynkarska na zawilgocone, ale wysychające mury. Ich zadaniem (oprócz funkcji estetycznej) jest ew. gromadzenie związków soli z wysychających murów.

Pełną ofertę produktów do renowacji Weber można zobaczyć na stronie: https://www.netweber.pl/weber-technologia-deitermann/produkty/renowacja-murow.html 

 

Jak należy postępować z takim murem?

Prace renowacyjne przy zawilgoconych murach należy rozpocząć od usunięcia przyczyny zawilgocenia.
W przypadku braku lub uszkodzenia izolacji poziomej ścian należy wykonać wtórną izolację poziomą w postaci przepony (zhydrofobizowanej warstwy muru odcinającej kapilarne podciąganie wilgoci). Do tego celu służy krem iniekcyjny weber.tec 946 lub płynne preparaty weber.tec 940 E (koncentrat) i weber.tec 941 (gotowy roztwór).
Szczegółowe informacje dot. zastosowania i metod aplikacji znajdują się w poszczególnych Kartach Technicznych.


Jeśli uszkodzeniu uległa izolacja pionowa (lub nie została wykonana) możemy zastosować, w zależności od wymagań i preferencji, materiały mineralne lub bitumiczne.
Wykonanie lub naprawa izolacji pionowej wiąże się niestety z odkopaniem ścian fundamentowych.

 

W zakresie rozwiązań mineralnych mamy do dyspozycji mikrozaprawę uszczelniającą weber.tec 824 lub weber.tec Superflex D2.
W przypadku stosowania materiałów bitumicznych rekomendowanym rozwiązaniem jest materiał weber.tec Superflex 10.
Szczegółowe informacje dot. zastosowania i metod aplikacji znajdują się w poszczególnych Kartach Technicznych.

https://www.netweber.pl/weber-technologia-deitermann/produkty/izolacje-bitumiczne.html

 

Po wykonaniu izolacji poziomej i pionowej możemy przystąpić do aplikacji systemu tynków renowacyjnych.
Pierwszym etapem jest wykonanie na przygotowanym podłożu obrzutki z materiału weber.san 950.
Następnie należy wykonać warstwę tynku podkładowego (magazynującego) renowacyjnego przy użyciu materiału weber.san 952 lub weber.san 953.
Po wykonaniu odpowiedniej grubości tynku podkładowego należy wykonać warstwę wygładzającą przy użyciu weber.san 956.

 

Pozdrawiamy serdecznie!

W przypadku dalszych pytań, zachęcamy do kontaktu.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dzień dobry, W ofertach na zakup blachodachówek mogą pojawiać się dwa różne określenia metrów kwadratowych - m2 całkowity lub m2 efektywny. W ofertach czy cennikach będą to dwie różne wartości wynikające z tego, że montaż blachodachówki wymaga zakładania części arkusza jeden na drugim (na zakład), co oznacza stratę części arkusza. Cena za metr całkowity to cena arkuszy przed montażem. Cena podawana za m2 całkowity będzie więc niższa niż ta podawana za m2 efektywny. W cennikach Blachy Pruszyński podawane są zarówno ceny za m2 całkowity jak i za m2 efektywny.  
  • Czym się różnią te dwie wartości. Co jest ważniejsze przy wyborze pokrycia, dlaczego w cennikach są różne ceny przy tych wartościach?
  • Wypowiem się tam, gdzie mogę coś zasugerować. Oczywiście dla mnie tylko perlit w odmianie EP150 lub EP180. Dla perlitu mamy następujące cechy: Izolacyjność 0,049, więc nieco gorzej niż wełna czy styropian. Całkowita niepalność (klasa A1). Obojętny chemicznie. Ciężar nasypowy ok. 90kg/m3. Nie zmienia swojej objętości w czasie Znakomity współczynnik przenikania pary wodnej. Świetnie tłumi dźwięki uderzeniowe (podłogę trzeba oprzeć na dogęszczonym perlicie). A co moim zdaniem tutaj najważniejsze - w zasadzie niemożliwy do zasiedlenia przez gryzonie. Co do wad: Perlit w trakcie wykładania będzie pylił (co w warunkach remontowych jest do pominięcia) oraz może być trudny do kupienia z marszu - najczęściej zamówienia realizowane są bezpośrednio do klienta od nas z magazynu. Wciąż jest to egzotyczny produkt dla budowlańców, więc hurtownie się przed nim bronią. Jeżeli legary są faktycznie co 2m, to zastosowanie perlitu wymagać będzie jego zagęszczenia, czyli dociśnięcia go do podłoża po wysypaniu przy pomocy prostego narzędzia. Robota trochę benedyktyńska, ale normalna przy perlicie.   Spotkałem się z projektami, które dla nowych budynków wymagały zastosowania nawet 30cm izolacji pod posadzką, więc tak czy siak im więcej jej będzie tym lepiej. W razie czego mogę odpowiedzieć na jakieś pytania.
  • Jeśli pokrycie dachu jest niezgodne z zatwierdzonym projektem nadzór budowlany może nakazać zmianę blachy, jeśli w MPZP wyraźnie  zaznaczono, że trapez nie może być układany.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...