Skocz do zawartości

Przygotowanie podłoża pod płytki


mpharm

Recommended Posts

Napisano

Witam

Potrzebuje pomocy i porady jak przygotować podłoże w łazience gdyż nie jestem pewien czy to jest płyta osb czy jakaś wióropodobna ( jestem laikiem). Chciałbym aby wszystko dobrze sie pózniej trzymało i myślałem nad zagruntowaniem tej płyty gruntem (szczepnym ?) i na to folie w płynie i układać dopiero na to płytki z elastycznym klejem . I czy na łączeniu płyty dawać taśme siatke i podkleić , czy nie zawracać sobie tym głowy ? Dołączam zdjęcie podłogi na której będzie to robione i z góry dzięki za pomoc :) 

 

IMG_8715.JPG

Napisano

Kto robi tę łazienkę? Kto kładł te płyty? Co jest pod płytami?

Jesteś laikiem i będziesz kładł płytki?:icon_eek::icon_rolleyes:

Napisano
59 minut temu, uroboros napisał:

Kto robi tę łazienkę? Kto kładł te płyty? Co jest pod płytami?

Jesteś laikiem i będziesz kładł płytki?:icon_eek::icon_rolleyes:

Tę łazienkeę i ten caly dom robi angielska myśl techniczna . A tak poważnie to dom budują w uk Angole ,jest jeszcze nie ukończony a tak oni tutaj robią niestety . Tak będę kładł płytki i panele i inne cuda  nie ma w tym aż takiej filozofii jak ktoś ma sprawne łapy o trochę pojęcia poziomice i inne narzędzia . Nie dziw się tak :)

Napisano (edytowany)

Mam nadzieję, że te płyty są stabilne i nie "chodzą"...

Rób tak, jak zaplanowałeś... Płytki ułóż tak, aby ich fugi mijały się z połączeniami płyt z podłoża.

Dobrej roboty życzę, wszak nie święci garnki lepią :icon_biggrin:

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
  • 5 tygodnie temu...
Napisano

Płytę wiórową należy wymienić na płytę OSB o grubości 2 lub 2,5 cm. Następnie na płycie można przystąpić do aplikacji warstwy elastycznego kleju z wtopioną siatką. Na ściany i podłoże aplikuje się hydroizolacyjną folię w płynie IZOHAN EKOFOLIA. A w miejscach newralgicznych (tj. naroża i łączenia) należy wtopić taśmę uszczelniającą. Po wyschnięciu izolacji można przystąpić do klejenia płytek ceramicznych.

Więcej informacji na temat produktu do hydroizoalcji łazienkowej znajduje się w poniższym linku

https://www.izohan.pl/pl/marki/produkt/izohan_ekofolia

oraz o rozwiązaniach w zeszycie systemowym pomieszczeń mokrych

https://www.izohan.pl/media/filer_public/f0/f2/f0f298e5-e81e-4392-a61c-a0f2e9a22ebc/4_systemy_pomieszczenia_mokre.pdf

Pozdrawiamy,

Eksperci Izohan

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Płyty OSB występują o grubościach ... 1,2, 1,5 1,8, 2,2 2,5. Na podłogę najlepiej zastosować dwie warstwy cienkiej niż jedną grubą. Powinna to być OSB 3 lub OSB 4 ze względu na ich odporność na wilgoć. Przy jednej warstwie należy stosować płyty podłogowe czyli łączone na pióro/wpust. Takie płyty łączymy na styk. Inne z zastosowaniem przerw dylatacyjnych. Zaprawy cementowe mają bardzo słabą przyczepność do płyt OSB ponieważ te na swojej powierzchni posiadają warstwę żywicy. Przed aplikacją czegokolwiek warstwę tę należy usunąć przez zeszlifowanie oraz płytę lekko zmoczyć aby płyta się "nastroszyła". Na tak przygotowaną powierzchnię aplikujemy hydroizolację dwuskładnikową. W ten sposób zabezpieczamy płyty przed ingerencją w nie wilgoci, a jednocześnie tworzymy warstwę sczepną dla kleju. Izolacje jednoskładnikowe (tzw folie w płynie) nie mają wystarczającej przyczepności. Zastosowany klej do płytek musi być przynajmniej klasy C2 S1. Ważne są oznaczenia, a nie napisy marketingowe typu "klej elastyczny". Na takim podłożu producenci płyt nie zalecają przyklejania płytek o formacie większym niż 33 x 33. 

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...