Skocz do zawartości

Brak izolacji poziomej pod pierwszym pustakiem


Recommended Posts

Witam
W tym roku budowalem dom odrazu powiem ze na projektach sie nie znam.
Ekipa budowlana ktura robila nam stan surowy nie polozyla izolacji poziomej pod pierwszym pustakiem i tlumaczyla sie tym ze nie ma tego w projekcie,oczywiscie rozmowa odbyla sie gdy byly juz polozone cztery rzedy pustakow.Ja im powidzialem zeby zdjeli pustaki i polozyli izolacje odmuwili i powiedzieli ze jak bede dalej naciskal to rzuca ta robote.Skontaktowalem sie z kierownikiem budowy to powiedzial ze na rysunkach ta izolacja jest.Skontaktowalem sie jeszcze z konstruktorem ktorego mam wpisanego w projekcie oczywisci przyjechal poromawial z nimi i powiedzial z koro sa dwie izolacje pionowe i izolacja pozioma na lawach to tej pod pierwszym pustakiem nie trzeba ze zadnej wilgoci sciana ni bedzie ciagnac.Wiec posluchalismy go i robota poszla dalej to bylo w kwietniu.Budynek jest traz w stanie surowym zamknietym.
Duzo teraz poczytalem na ten temat i dochodze do wniosku ze za pare lat wilgoc wejdzie do domu no i ze moze konstruktor kryl wykonawcow.
Pytanie brzmi - chcem teraz wykonac ta izolacje podcieciem muru i wsunieciem izolacji ale chcem zeby koszty nie byly traz po mojej stronie,czy mam jakies szanse to wyegzekwowac od ekipy ktora to robila lub konstruktora.

Link do komentarza

W dzienniku budowy prawdopodobnie jest wpisane przez kierownika budowy ze konstruktor zatwierdzil brak izolacji poziomej pod pierwszym pustakiem (wilgoc kaplarna nie bedzie podchodzic) ale jeszcze musze sprawdzic.

Konstruktor nawet nie spojrzal w projekt mowiac to.

A czy cieplo nie bedzie po murze kierowac sie w fundament z ogrzanego budynku.

I wlasnie mam zamiar skontaktowac sie z bieglym sadowym.

Dziekuje za odpowiedz 

 

zapomnialem dopisac dlaczego pan nie doradza podcinki.

Podobno jest to najlepsze rozwiazanie.

Podciecie sciany,wklad maty szklanej,podbicie klinem i na koniec zaprawa pod cisnieniem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Myślę, że warto przyjrzeć się podobnym produktom w sklepie globy platform . Zawsze istnieją produkty wysokiej jakości przeznaczone do różnych celów. Jestem bardzo zadowolony z usługi. Świetny sklep internetowy! Wszystko jest szybkie, wygodne i wysokiej jakości. Zamówię więcej produktów, których potrzebuję.
    • Dzień dobry, Nasze zalecenia dotyczące montażu blachy trapezowej TP-26 SUPER: MONTAŻ - Konstukcja wsporcza z łat drewnianych 40×50 mm, 40×60 mm, 32×100 mm montowanych w maksymalnym rozstawie 350 mm mierzonym od tych samych krawędzi. - Należy sprawdzić i jeżeli to konieczne przeprowadzić jej niwelację zapewniającą kąty proste na połaci oraz jej równą płaszczyznę. - W części okapowej rekomendowane jest użycie pasa nadrynnowego zaciągowego jako elementu nośnego do montażu arkuszy. Arkusze należy przygotować, wykonując w ich części startowej tzw. zaciąg, element zaczepowy o pas. - Mocowanie arkuszy w górę fali w rozstawie wkrętów maksymalnie co 700 mm, za pomocą wkrętów samowiercących typu TORX 4,8 x 60 mm w kolorze pokrycia. Należy zwrócić uwagę na siłę dokręcenia wkrętów, powinna zapewnić odpowiednie przyleganie arkusza do podkonstrukcji bez wgniecenia górnej części fali. Należy odpowiednio wyregulować siłę dokręcenia wkrętów używając do tego np. sprzęgła wkrętarki. - Zaleca się wykonanie wlotowej szczeliny wentylacyjnej okapu o przekroju min. 200 cm2 /1mb oraz w celu jej zabezpieczenia przed owadami i gryzoniami wykonanie specjalnej obróbki z blachy perforowanej. - Zalecana wylotowa szczelina wentylacyjna powinna mieć przekrój czterokrotnie mniejszy od wlotowej, licząc na jedną stronę połaci ( 50 cm2 /1mb). Zapewnia ją pozostawienie 60 mm szczeliny pomiędzy arkuszami przeciwległych połaci w kalenicy oraz obustronny montaż listwy podkalenicowej, w której specjalnie zaprojektowania perforacja zapewnia optymalny przepływ powietrza, chroniąc kalenicę przed wdmuchiwaniem wody opadowej i śniegu. Listwa podkalenicowa do TP26 SUPER jest także elementem nośnym do montażu obróbki kalenicy np. PROSTA PLUS. CIĘCIE - Do cięcia blach należy używać nożyc elektrycznych z głowicą rotującą. Po zakończeniu montażu bezwzględnie oczyścić powierzchnię z opiłków, wkrętów itp. W przypadku uszkodzenia powierzchni należy jak najszybciej wykonać niezbędny (punktowy) retusz, przy zastosowaniu lakieru odpowiedniego z oryginalnym kolorem blach. - W przypadku użycia szlifierki kątowej do cięcia blach powlekanych lub innych materiałów będących w zasięgu powstającego na skutek cięcia strumienia gorących opiłków, następuje utrata gwarancji. Reklamacje nie będą uwzględniane. __________________________ Blacha trapezowa TP-26 SUPER https://pruszynski.com.pl/produkt/blachy-trapezowe/blacha-trapezowa-na-dach/tp26super-blacha-trapezowa-na-dach/
    • Przy kolejnych porządkach tak zrobię, ale mimo to i tak stoi już parę lat. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Henryk: Jedyny na rynku legalny zestaw do przeróbki szamba. Warunek - trzeba mieć szczelne szambo. Procedura tak jak przy oczyszczalni. Montaż - 1 dzień. W końcu nie śmierdzi, a oczyszczone ścieki wykorzystuje do nawadniania iglaków...
    • To konieczność. Też próbowałem tylko wsuwać, ale wtedy nawet jak się człowiek oprze przypadkowo ręką o taki regał, to się mogą wysunąć. I półki wtedy lecą. Chociaż zaginanie nie jest łatwe. Najlepiej najpierw pod języczek wsuwać ostrze noża i lekko go ugiąć tak, aby później móc złapać koniec małymi kleszczykami i zagiąć już co najmniej o kąt prosty, a najlepiej jeszcze bardziej. Wtedy całość się trzyma, można regał przesuwać, przenosić i nic się nie dzieje.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...