Skocz do zawartości

Brak izolacji poziomej pod pierwszym pustakiem


Recommended Posts

Witam
W tym roku budowalem dom odrazu powiem ze na projektach sie nie znam.
Ekipa budowlana ktura robila nam stan surowy nie polozyla izolacji poziomej pod pierwszym pustakiem i tlumaczyla sie tym ze nie ma tego w projekcie,oczywiscie rozmowa odbyla sie gdy byly juz polozone cztery rzedy pustakow.Ja im powidzialem zeby zdjeli pustaki i polozyli izolacje odmuwili i powiedzieli ze jak bede dalej naciskal to rzuca ta robote.Skontaktowalem sie z kierownikiem budowy to powiedzial ze na rysunkach ta izolacja jest.Skontaktowalem sie jeszcze z konstruktorem ktorego mam wpisanego w projekcie oczywisci przyjechal poromawial z nimi i powiedzial z koro sa dwie izolacje pionowe i izolacja pozioma na lawach to tej pod pierwszym pustakiem nie trzeba ze zadnej wilgoci sciana ni bedzie ciagnac.Wiec posluchalismy go i robota poszla dalej to bylo w kwietniu.Budynek jest traz w stanie surowym zamknietym.
Duzo teraz poczytalem na ten temat i dochodze do wniosku ze za pare lat wilgoc wejdzie do domu no i ze moze konstruktor kryl wykonawcow.
Pytanie brzmi - chcem teraz wykonac ta izolacje podcieciem muru i wsunieciem izolacji ale chcem zeby koszty nie byly traz po mojej stronie,czy mam jakies szanse to wyegzekwowac od ekipy ktora to robila lub konstruktora.

Link do komentarza

W dzienniku budowy prawdopodobnie jest wpisane przez kierownika budowy ze konstruktor zatwierdzil brak izolacji poziomej pod pierwszym pustakiem (wilgoc kaplarna nie bedzie podchodzic) ale jeszcze musze sprawdzic.

Konstruktor nawet nie spojrzal w projekt mowiac to.

A czy cieplo nie bedzie po murze kierowac sie w fundament z ogrzanego budynku.

I wlasnie mam zamiar skontaktowac sie z bieglym sadowym.

Dziekuje za odpowiedz 

 

zapomnialem dopisac dlaczego pan nie doradza podcinki.

Podobno jest to najlepsze rozwiazanie.

Podciecie sciany,wklad maty szklanej,podbicie klinem i na koniec zaprawa pod cisnieniem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...