Skocz do zawartości

Płyty G-K Co lepsze na gołe ściany


LucaO

Recommended Posts

Witam
Remontuję stary dom z lat 80
Jestem na etapie wykańczania ścian i sufitów , na które zamierzam dać płyty G-K
Jedna ściana jest całkowicie goła - tzn tynk jest zbity i na widoku mam pustaki żużlowe - bardzo kruche - jaki system montowania płyt G-K na te pustaki polecacie ?
Montować stelaże i do nich płyty Gk a pod nimi ocieplenie ?

Kolejne ściany są otynkowane - nierówności w pionie wynoszą max do 4 cm
Czy najlepszym rozwiązaniem a zarazem najtańszym będzie klejenie płyt do ściany ? czy jednak montowanie płyt na stelażu ?
Zastanawiam się jeszcze nad systemem atlasa m-system , czy koszta takiego montażu płyt jest wiele wyższy niż montażu płyt na stelażu ?

Jaką kolejność pierwsze wybrać - montaż podwieszanego sufitu i póżniej ściany czy odwrotnie ?

Pozdrawiam

Link do komentarza

Jak remontujesz taki dom, to wykończ go tak, jak wykańczało się wtedy, tzn nie wchodź w płyty, tylko najnormalniej na świecie wytynkuj ściany tynkiem cementowo-wapiennym!. Nie będziesz miał wątpliwości co do stelaży, nierówności zlikwidujesz z mniejszą stratą przestrzeni mieszkania...

Płyty g/k są przereklamowane!

Link do komentarza

Jeśli myślisz, że układanie płyt to prościutka sprawa - to możesz się zdziwić :zalamka:...

Wiadomo, że nie święci garnki lepią, ale...

No chyba, że miałeś z tym do czynienia i masz praktykę w układaniu płyt... to powodzenia życzę...

Ale po pytaniach, jakie na wstępie zadałeś...

 

Link do komentarza
9 godzin temu, LucaO napisał:

Ogólnie miałem z tym styczność , myślę że sobie poradzę , z tynkami nigdy nie robiłem ,więc bardziej czuje się na siłach z płytami gk ,dlatego chcę uzyskać podpowiedzi którym sposobem będzie najwygodniej , ale w tym wypadku zostanie chyba montaż na profilach

Nie robiłbym tego.

Miałem podobnie, duże nierówności na scianach, ale fachman od płyt g/k wybił mi je z głowy. Owszem, tam gdzie brakowało 5 cm do pionu przyklejałem nawet spore fragmenty płyt (odpady) ale ściana została wyrównana tynkiem maszynowym, pokryta gładzią i wyszlifowana. Taniej wziąć fachowca do tynków niż płacić za konstrukcję, płyty i ich ułożenie, szpachlowanie, szlifowanie i czekanie, że i tak popękają w miejscach łączeń..

23 godziny temu, LucaO napisał:

 Remontuję stary dom z lat 80   

Sam jesteś stary!

 

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
35 minut temu, LucaO napisał:

żaden fachowiec nie przyjdzie

Tego akurat nie jestem pewien...

Jakie to jest te "parę" m2?

 

1 godzinę temu, retrofood napisał:

Nie robiłbym tego.

LucaO woli zrobić samemu, nawet większym kosztem i z narażeniem (właściwie pewnością) na pękanie po jakimś czasie niż dać zarobić tynkarzowi, bo będzie bohaterem domu

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • W konstrukcji ze szkłem widać sporo okien uchylnych więc trudno powiedzieć czy mają WM z rekuperacją, czy raczej jest ona oparta wyłącznie na grawitacji.  Ale podoba mi się taka koncepcja domu, chciałbym to zobaczyć na miejscu. Może trochę inne pomysły bym tam ożenił, ale ogólnie  fajny pomysł.
    • Rozeznałeś juz jak z wentylacją? Czy zostawiają wydychany CO2 dla roślin?
    • Dokładnie tak. Mój tekst miał być inspiracją do przystanięcia i zastanowienia się. Po co zawsze iść wpatrzonym komuś w plecy? Czemu nie uruchomić własnego kierunku myśli? Odkrywajmy świat, nie małpujmy tylko po innych! Nie ma żadnych przeszkód formalno - prawnych, żeby pralkę w końcu wyrzucić z łazienki. Bo jest tylko jeden dobry argument ZA, że... na pralce jest łatwo i szybko, jeśli dzieci są w domu i nie ma jak w sypialni... Innych argumentów nie widzę.
    • Nie pytam gdzie jest ten pion - to widać z rozmieszczenia sanitariatów i prostokąta, wyznaczającego szacht instalacyjny ze wszystkimi rurami - tylko jak wygląda sam PION KANALIZACYJNY, czyli ta pionowa rura fi 110 mm, która zbiera ścieki... Chodzi o trójnik, czy trójniki, czy czwórnik na tej rurze, i czy są zamocowane na takiej wysokości, że grawitacyjnie może odebrać zużytą wodę z syfonu w odpływie liniowym...   Jeśli w projekcie od początku brana pod uwagę była wanna, to wystarczy odbiór ścieku z wanny na wysokości mniej więcej posadzki, czyli o ok 15 cm za wysoko jak na odpływ liniowy... Do tej rury od wanny mogą być w projekcie - i już w realu - dołączone odpływy z umywalki i dalej - z pralki... I chodzi mi właśnie o to, jak te rury są w ścianie podłączone do pionu...   Co do wymyślonego przez Ciebie odpływu z pralki poprzez rurę umieszczoną w wykutym "kanale" w posadzce w Twojej wersji A - tutaj znowu wchodzi w grę odpływ z tej rury do pionu... chodzi o te trójniki NA PIONIE... muszą być niżej - i to sporo -  od powierzchni posadzki... wszak woda pod górkę nie popłynie... chyba... Dlatego najprawdopodobniej rurę odpływową trzeba będzie wkuć w ścianę za brodzikiem, za umywalką i w tym samym kanale w ścianie umieścić rurkę, zasilającą pralkę... Tu znowu ważny jest materiał, z którego wykonane są ściany w łazience i grubości tych ścian... i co - ze względów akustycznych - jest ZA TYMI ŚCIANAMI... czy nie jakiś upierdliwy sąsiad...     Jeśli podłączenia w pionie kanalizacyjnym nie będziesz mógł ewentualnie obniżyć, to zapomnij o kabinie im-walk i o odpływie liniowym... Pozostanie brodzik ponad poziomem podłogi w łazience... Będziesz musiał przebudowę pionu uzgadniać z obecnym zarządcą budynku... i jeśli budynek jest już zamieszkany - możesz takiej zgody nie otrzymać   To wszystko powinien zobaczyć i ocenić ktoś, kto będzie NAPRAWDĘ  wiedział o co chodzi i jak to zrobić......       W grę wchodzi również rozbudowa instalacji elektrycznej, bo pralka powinna być zasilana osobnym obwodem, poprowadzonym z domowej rozdzielnicy i zabezpieczonym osobnym zabezpieczeniem 16A       Innymi słowy - "wynieś" z łazienki A gdzie - to zależy od układu pomieszczeń w mieszkaniu   To nie jest wcale taki głupi pomysł   I sprawdzony!!! Mój syn ma w przedpokoju dużą szafę, a w niej pralkę z suszarką... Przez ścianę szafa sąsiaduje z łazienką i tam jest podłączony odpływ i zasilanie w wodę... U córki również jest podobna sytuacja, tylko ona ma pralko-suszarkę... U sąsiadki instalowałem pralkę w kuchni, a suszarka - mniejsza, SLIM - jest w niedużej łazience...   Jakby co - służę zdjęciami...
    • Chyba to za mała powierzchnia uprawy na takie eksperymenty.   Ale to szklarnia więc cieplej niż na zewnątrz można siać warzywa na okrągło.  To mogą być też rośliny sprowadzane spoza kraju.        
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...