Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Jestem dość zielony w temacie malowania, chcę pomalować swój pokój, nigdy tego nie robiłem i mam pytanie, żeby nie zrobić tego źle. U mnie wygląda to tak, pierwszy raz pokój malowany był jakieś 12 lat temu, drugi raz jakoś 6 lat temu. Za drugim razem do połowy ściany nałożona była tylko tapeta, a górna połowa ściany była malowana. Dzisiaj ściągałem tapetę i w wielu miejscach odeszła z farbą, gdzie nie gdzie aż do regipsu i nie wiem czy mam zdrapywać tą pierwszą farbę spod tapety czy po prostu jakąś gładzią załatać dziury i wyszlifować. Boję się, że ta stara farba z pod tapety co odchodzi, może być później problemem, jestem trochę zielony w tych sprawach, więc proszę o pomoc. Z góry dziękuje :)

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Szanowny Panie,

 

jeśli stara powłoka malarska łuszczy się i odspaja od podłoża, to należy ją usunąć (np. mechanicznie za pomocą szpachelki). Następnie ścianę należy dokładnie oczyścić i zagruntować ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt polimerowy uniwersalny. Do wyrównania podłoża i stworzenia warstwy gotowej do malowania polecam zastosowanie gotowej do użycia gładzi ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Po przeszlifowaniu i odpyleniu gładzi należy ją jeszcze pokryć cienką warstwą gruntu. Ostatni etap prac to nałożenie farby podkładowej i malowanie farbą nawierzchniową – polecam wykorzystanie farby Śnieżka Barwy Natury.

 

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
    • Czy ktoś z was stosował blachodachówkę PŁASKA PLUS na dużych połaciach dachowych? Duża to rozumiem, taka ok. 500 m2. Jakie są wasze doświadczenia z jej montażem i użytkowaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...