Skocz do zawartości

LMP 141 / M. & L. Lipińscy


Sylvi

Recommended Posts

Napisano
Witam, mamy zamiar z mężem wybudować ten projekt, czy ktoś również już buduje lub ma zamiar,
chętnie się podzielimy z wrażeń budowania, zaczynamy na jesień - mam nadziejęicon_smile.gif)
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Ja również kupiłem ten projekt z sąsiadem (bliźniaki) i przymierzamy się do budowy wiosną. Niestety w necie mało informacji o kosztach budowy. Doknoałem kilku zmian w projekcie, jestem ciekaw jak wyjdzie.
  • 4 miesiące temu...
Napisano
Witam
jestem na etapie wykańczania domu...
cieszę się że znaleźli się kolejny zwolennicy tego proejktu:))
niestety, my dokonaliśmy tylu zmian że nie wiem czy byście poznali projekt...
jest zmieniona cała strona wejścia, łącznie ze zmianą strony pokoju, garażu w ogóle nie ma, tak samo lukarn u nas wogóle nie byłyby widoczne a więc szkoda pieniędzy..
proponuję nie zmiejszać okien w salonie pięnie wyglądają i dają dużo światła, albo zostwić przynejmnie jedno takie duże.
przez zmianę dołu zmieniła się również część układu pomieszczeń na górze....
niemniej konstrukcja domu, dach kominy, układ solonu z kuchnią, schody te same
pozdrawiam i życze powodzenia w budowie
Napisano
jeszcze koszty
mamy stan surowy zamknięty, inwestujemy w materiały energooszczędne (okna, styropian, wełna) dom jest wylany na płycie, dachówka ceramiczna TONDACH, mamy też wentylację mechaniczną w rekupertorem
poza tym zrobiliśmy prąd i wodę (przyłącze i w domu) oraz postawiliśmy dwustanowiskowy garaż osobno (powierzchnia ok 50m2) cegła Porotherm 25, mamy już wełnę na poddasze i styropian na elewację
koszt do tej pory to ok 200 000 - 220 000zł
w celu szczegółowych cen i rozwiązań pytajcie:)
Napisano
Witam serdecznie my właściwie nie wnosimy żadnych zmian no może rezygnujemy z tylnej lukarny i to w zasadzie wszystko idealnie pasuje nam na działkę icon_biggrin.gif trosze przeraził nas koszt 22000 tyś to więcej niż mamy zamiar wydać na stan surowy zamknięty myślę,że może się udać jednak patrząc na zeszłoroczne ceny różnica jest znaczna.Jak tylko architekt odda nam projekt ruszamy myślę,że za 30 dni.Pewnie niebawem poproszę o poradę i życzę powodzenia w wykończeniówce icon_smile.gif
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Witam,
troszkę długo się nie odzywałem, ale było to spowodowane budową icon_wink.gif wystartowałem (tylko sam) 23 marca. Jutro będe miał wylewany strop.
W projekcie dokonałem kilku zmian, ale okien w duzym pokoju nie zmniejszałem - bardzo mi się podobają takie duże. Zlikwidowałem lukarnę od tyłu, bo nie jest potrzebna - szczególnie, że jest to ściana północna. W kuchni zrezygnowałem z jednego dużego okna na koszt dwóch mniejszych (jedno na ścianie zachodniej). Z małego pokoju na parterze zrobiłem kotłownię z przejściem do garażu, który powiększyłem o 2 metry. Tak więc widok budynku od tyłu również wygląda zupełnie inaczej, ciężko go teraz poznać. Od wejścia będę miał szafę a zaraz potem mniejszą łazienkę i na końcu kotłownia
Liczę, że stan surowy otwarty wyniesie mnie jakieś 90 tys.
Mam już wykonawców od dachu i instalacji. Zastanawiałem się nad roletami zewnętrznymi schowanymi w ścianie ale koszt 10 tys. zniechęcił mnie do tego pomysłu.
Mam pytanie odnośnie okien i tynków,jakie kolory zrobiliście i jak to wyszło?

ps. zrezygnowałem z tarasu z przodu budynku wylewanego z betonu.
Napisano
Witam Wojtassd
Ja właśnie złożyłem wszystkie dokumenty i czekam na pozwolenie icon_biggrin.gif również myśleliśmy z żoną o dwóch okienkach w kuchni,ale chyba zostaniemy przy opcji z jednym chodzi o powieszenie szafek kuchennych wydaje mi się,że przez okno na ścianie zachodniej kuchnia będzie mniej ustawna.Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie piecem na pelet i tu obawialiśmy się,że kotłownia będzie zbyt mała jednak po konsultacji z kominiarzem mamy pewność,że jest ok jednak dla wygody łączymy kotłownie z ubikacją,a ją samą postawimy pod schodami jest tam sporo niewykorzystanego miejsca.Jeśli mogę poprosić to chętnie pooglądali byśmy jakieś zdjęcia jesteśmy strasznie ciekawi jak wygląda nasz wybrany projekt podczas budowy icon_surprised.gif POZDRAWIAM i WYTRWAŁOŚCI !
Napisano
Cytat

Witam Wojtassd
Ja właśnie złożyłem wszystkie dokumenty i czekam na pozwolenie icon_biggrin.gif również myśleliśmy z żoną o dwóch okienkach w kuchni,ale chyba zostaniemy przy opcji z jednym chodzi o powieszenie szafek kuchennych wydaje mi się,że przez okno na ścianie zachodniej kuchnia będzie mniej ustawna.Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie piecem na pelet i tu obawialiśmy się,że kotłownia będzie zbyt mała jednak po konsultacji z kominiarzem mamy pewność,że jest ok jednak dla wygody łączymy kotłownie z ubikacją,a ją samą postawimy pod schodami jest tam sporo niewykorzystanego miejsca.Jeśli mogę poprosić to chętnie pooglądali byśmy jakieś zdjęcia jesteśmy strasznie ciekawi jak wygląda nasz wybrany projekt podczas budowy icon_surprised.gif POZDRAWIAM i WYTRWAŁOŚCI !



Być może w kuchni będzie przez to dużo więcej miejsca (szczególnie, że za wielka nie jest) ale z 2 oknami wyglada efektownie. Zastanówcie się w ogóle nad oknami, można je ciekawie modyfikować.
Co do ogrzewania, też myślałem o peletach jednakże ciągły bałagan w domu (trzeba składować gdzieś pelet) wykreśliłem tę opcję. Będę miał kominek z płaszczem a reszta to będzie gaz. Butla zakopana w ziemi.
powodzenia i dla Was.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Witam Serdecznie icon_biggrin.gif
Właśnie odwiedził nas fachowiec ze swoją kalkulacją oto ona:
fundamenty z ociepleniem i izolacją+chudy beton-8500
ułożenie stropu i zalanie betonem-5500
postawienie ścian nośnych budynku-6000
wymurowanie szczytów i ścian kolankowych wylanie wieńców postawienie kominów-6500 icon_sad.gif
ściany działowe-1800
Proszę jeśli możecie mi coś podpowiedzieć co myślicie o tych cenach to będę wdzięczny nadmienię,iż buduję w Kuj-Pom.
Napisano
witam,

moja ekipa buduje mi budynek w stanie surowym zamkniętym za 30 pln w tym:
- fundamenty 10
- sciany parteru z klatką 5
-strop 5
- sciany poddasza 4
- konstrukcja dachu 6
była to najniższa cena na terenie woje. mazowieckiego następne wykraczały poza granice 40. Ogolnie stan surowy otwarty wyniesie mnie jakies 100.
  • 4 lata temu...
Napisano
Troszkę odkopuje temat, mam nadzieję że ktoś odpowie:)
Właśnie rozpoczynamy budowę Madrytu i chciałem zapytać jak Wam się w Madrycie mieszka?icon_smile.gif co z perspektywy czasu byście zmienili:)
Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...