Skocz do zawartości

Coś mi zjada sekwoję :( POMOCY!


Recommended Posts

Napisano

Ostatnio coś złego dzieje się z moją sekwoją. Wsadzona na jesień 2016. Drzewo ma około 2.5m wysokości.
Na końcach gałęzi i igły są ładne i zielone. Z grubszych gałęzi drzewo puszcza nowe delikatne gałązki, ale gałęzie i igły znajdujące się bliżej pnia brunatnieją i usychają...
Czubek póki co też zielony, ale widać już tam, że dzieje się coś złego.
Co mogę zrobić???

Użyłem dwóch różnych preparatów przeciwgrzybiczych do oprysku. Później podam nazwy. Posypałem też nawozem przeciwko brązowieniu igieł.
Bardzo zależy mi na uratowaniu tego drzewa. Proszę o pomoc!


 

M3200708.JPG

M3200709.JPG

M3200710.JPG

M3200711.JPG

M3200712.JPG

M3200714.JPG

M3200715.JPG

M3200717.JPG

M3200719.JPG

M3200720.JPG

M3200721.JPG

Napisano

Mamutowiec olbrzymi (Sequoiadendron giganteum) bardzo rzadko jest uprawiany w Polsce. Sam tego nigdy nie robiłem i nie posiadam wiedzy o problemach w jego pielęgnacji. Z tego co wiem, to choroby grzybowe bardzo rzadko go atakują!

Polecam zatem zadać to samo pytanie na forach ogrodniczych, które mają już całkiem nieźle rozbudowane wątki u jego uprawie - tutaj i tutaj.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...