Skocz do zawartości

Przepisy dotyczące materiałow dle instalacji wentylacyjnej


Recommended Posts

Mam problem z kominiarzami dotyczący przeglądów wentylacji w kuchni. Objąłem mieszkanie wybudowane w 1960 roku na parterze cztero piętrowego budynku. W kuchni nie było połączenia z instalacją wentylacyjną budynku ( pokój i łazienka mają połączenia z systemem wentylacyjnym ), jedynie w ścianie frontowej wykuto na wylot otwór 25x20 cm i wstwiono zewnętrzną i wewnętrzną kratkę o takich rozmiarach.  Przez wiele lat nic sie nie działo a od 215 roku kominiarze przeglądający instalacje nakazuja wspólnocie mieszkaniowej włączenia mojej kuchni do systemu.  Znalazłem plany budowlane budynku i okazało się, że w ścianie łazienki jest jeszcze jeden kanał wentylacyjny, tylko należałoby przekuć się z kuchni di łazienki , wykuć w odnalezionym kanale otwór i zapewnić w ten sposób wentylację kuchni. I tu zaczynają się schody. Kominiarze nie zgadzają się - nie wiem dlaczego - na wykonanie połączenia płaskimi rurami plastikowymi zakupionymi wraz z łącznikami i kratkami w LEROY - MERLIN, które według zapewnień sprzedawcy są do tego właśnie przeznaczone. Kominiarze nakazują wykonanie połączenia okągłymi rurami metalowymi, tak jakby to był komin a nie wentylacja. Proszę o pomoc w tej sprawie i podanie podstawy prawnej do zastosowanie jednej bądź drugiej opcji.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...