Skocz do zawartości

Zabezpieczenie drewnianej ławki


parman

Recommended Posts

Napisano

Witaj!

Impregnacja ławki nie powinna sprawić Ci problemów o ile wykonasz ją prawidłowo i wykorzystasz odpowiednie produkty.

Prace zacznij od nałożenia gruntu (np. Bondex Wood Preserver) , który uchroni ławkę przed szkodnikami, pleśnią i grzybem. Grunt jest bezbarwny i wnika głęboko w drewno, dlatego nakładanie właściwej warstwy ochronnej możesz zacząć zaraz po zakończeniu malowania. Jeśli chodzi o ławkę to mogę polecić Ci trzy preparaty, które cieszą się wielkim zaufaniem: 1. Bondex Extreme Oil-  służy do ochrony i dekoracji wszelkich podłoży drewnianych.  Zapewnia wyjątkową trwałość powierzchni, chroniąc przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, promieni UV i wody (również chlorowanej). Dodatkowo tworzy efekt antypoślizgu. 2. Super Wood Stain- produkt do ochrony i zdobienie wszelkiego rodzaju konstrukcji drewnianych na zewnątrz. Zabezpiecza do 5 lat przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki żelowej konsystencji nie kapie i nie spływa po pędzlu. Chroni podłoże przed pleśnią i sinizną. Odporny na promienie UV - chroni drewno przed zmianą koloru. 3. Bondex Acrylic Enamel 12 lat- Produkt na wszelki podłoża: drewno, metal, aluminium, twarde PCV, podłoża mineralne, powierzchnie galwanizowane Tworzy wyjątkowo trwałą i odporną na działanie czynników atmosferycznych powłokę, a dzięki wysokiej elastyczności pracuje razem z podłożem, nie łuszczy się i nie pęka. Wysoka siła krycia zapewnia doskonały efekt już po nałożeniu pierwszej warstwy. Szybko schnie i nie kapie, ułatwiając tym samym pracę.

Pozdrawiam serdecznie,

Bondex

 

  • 2 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Szanowni Państwo,
Aby drewniana ławka zachowała swój estetyczny wygląd przez wiele lat, warto zadbać o jej prawidłowe zabezpieczenie i regularną pielęgnację. Podstawą jest odpowiednie przygotowanie drewna: jego oczyszczenie i przeszlifowanie. Następnym krokiem jest impregnacja. Tu można zastosować Impregnat Ochronno-Dekoracyjny-powłokotwóczy Vidaron w wybranej wersji kolorystycznej. Przed jego aplikacją drewno zabezpieczamy jeszcze Impregnatem Ochronno-Gruntującym Vidaron w wersji bezbarwnej (dedykowany jako podkład). Dzięki temu, drewniana ławka zyska estetyczną i trwałą ochronę.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...