Skocz do zawartości

Zabezpieczenie drewnianej ławki


parman

Recommended Posts

Witaj!

Impregnacja ławki nie powinna sprawić Ci problemów o ile wykonasz ją prawidłowo i wykorzystasz odpowiednie produkty.

Prace zacznij od nałożenia gruntu (np. Bondex Wood Preserver) , który uchroni ławkę przed szkodnikami, pleśnią i grzybem. Grunt jest bezbarwny i wnika głęboko w drewno, dlatego nakładanie właściwej warstwy ochronnej możesz zacząć zaraz po zakończeniu malowania. Jeśli chodzi o ławkę to mogę polecić Ci trzy preparaty, które cieszą się wielkim zaufaniem: 1. Bondex Extreme Oil-  służy do ochrony i dekoracji wszelkich podłoży drewnianych.  Zapewnia wyjątkową trwałość powierzchni, chroniąc przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, promieni UV i wody (również chlorowanej). Dodatkowo tworzy efekt antypoślizgu. 2. Super Wood Stain- produkt do ochrony i zdobienie wszelkiego rodzaju konstrukcji drewnianych na zewnątrz. Zabezpiecza do 5 lat przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki żelowej konsystencji nie kapie i nie spływa po pędzlu. Chroni podłoże przed pleśnią i sinizną. Odporny na promienie UV - chroni drewno przed zmianą koloru. 3. Bondex Acrylic Enamel 12 lat- Produkt na wszelki podłoża: drewno, metal, aluminium, twarde PCV, podłoża mineralne, powierzchnie galwanizowane Tworzy wyjątkowo trwałą i odporną na działanie czynników atmosferycznych powłokę, a dzięki wysokiej elastyczności pracuje razem z podłożem, nie łuszczy się i nie pęka. Wysoka siła krycia zapewnia doskonały efekt już po nałożeniu pierwszej warstwy. Szybko schnie i nie kapie, ułatwiając tym samym pracę.

Pozdrawiam serdecznie,

Bondex

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...

Szanowni Państwo,
Aby drewniana ławka zachowała swój estetyczny wygląd przez wiele lat, warto zadbać o jej prawidłowe zabezpieczenie i regularną pielęgnację. Podstawą jest odpowiednie przygotowanie drewna: jego oczyszczenie i przeszlifowanie. Następnym krokiem jest impregnacja. Tu można zastosować Impregnat Ochronno-Dekoracyjny-powłokotwóczy Vidaron w wybranej wersji kolorystycznej. Przed jego aplikacją drewno zabezpieczamy jeszcze Impregnatem Ochronno-Gruntującym Vidaron w wersji bezbarwnej (dedykowany jako podkład). Dzięki temu, drewniana ławka zyska estetyczną i trwałą ochronę.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
    • Czy ktoś z was stosował blachodachówkę PŁASKA PLUS na dużych połaciach dachowych? Duża to rozumiem, taka ok. 500 m2. Jakie są wasze doświadczenia z jej montażem i użytkowaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...