Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Posiadam mieszkanie w starym budownictwie i zamierzam zrobic remont oraz ocieplic budynek od wewnatrz poniewaz o zewnetrznym ociepleniu budynku nie mam co marzyc (kaprys spoldzielni mieszkaniowej , lub brak pieniedzy ) Mieszkanie nie posiada centralnego ogrzewania lecz piec kaflowy. Na niektorych scianach pojawia sie grzyb. Zamierzam zrobic wreszcie z tym porzadek i prosze o jakies wskazowki lub rady dotyczace ocieplania wewnatrz budynku,pozbyciu sie grzyba. Z gory dziekuje za nadeslane odpowiedzi.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izolacja jest tylko wewnętrzna. Zewnętrzne ocieplenia występują wyłącznie w "fizyce budowli" ale tam "zimno wchodzi" więc nie ma się czy przejmować.
Do odprowadzenia wilgoci z mieszkania radzę posłużyć się skuteczną wentylacja z odzyskiem ciepła nie ścianą! Jeżeli odprowadzamy wilgoć ścianą, będzie ona mokra, to normalne.
Chętnie wyślę materiały.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...
Ocieplenie od wewnątrz będzie raczej mało skuteczne gdyż nie wyeliminuje mostów cieplnych w newralgicznych miejscach - pod sufitem, przy podłodze, a pojawienie się grzyba świadczy o znacznym zawilgoceniu ścian. Ocieplenie może jeszcze ten stan pogorszyć, gdyż nagromadzona wilgoć nie będzie miała możliwości odparowania. Trzeba więc przede wszystkim zadbać o należyte ogrzewanie pomieszczeń i ich wentylacje i dopiero po wysuszeniu murów poprawić ich ciepłochronność.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę tak tylko jest w "fizyce budowli" w normalnej fizyce izolacja termiczna ma zatrzymać ciepło a nie, nie wpuszczać zimna! Tylko izolując od srodka można zrobić jedyny znany rodzaj skutecznej izolacji termicznej TERMOS! Mostek termiczny do gruntu wystepuje wyłącznie przy ocieplaniu na zewnątrz! Co do wilgoci. Tylko izolując od wenątrz dajemy folię paraizolacyjną jak w dachu, odcinając wilgoć od przegrody termicznej. Przy ocieplaniu zewnętrznym mierzyłem zawilgocenie kilkudziesięciu domów i nie było nigdzie poniżej 5% (4% zawilgocenia to 50% izolacyjności) w domach izolowanych nie przekraczało 1%!!!!
Co do wentylacji, W KAŻDYM PRZYPADKU MUSI BYĆ ONA CIĄGŁA, SPRAWNA I SKUTECZNA!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...