Skocz do zawartości

Mycie okna dachowego


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam założone w domu okna dachowe mające tabliczki znamionowe ukazane na poniższym zdjęciu.

Czy mogę swoje okna bezpiecznie odwrócić, domyślam się, że są one serii FTP i zgodnie z powyższymi wiadomościami - mogę, jednak to tylko domysły ? Podobno stare typy okien dachowych w ten sposób się demontowało, nie chce aby okno na mnie spadło i mnie pocięło, z kolei odwrócenie ich ułatwiłoby mi montaż przeciwsłonecznych folii zewnętrznych.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź, za którą z góry dziękuję, Erwin.

^71FA6BCE9302CDC5AD243FD112D833D277089C9A4B3DDF2BEF^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

Link do komentarza

okno Cię potnie? ha - dobre

a jak się odważysz, to zobacz montaż/demontaż takiego SKRZYDŁA

wyjdzie na to, że sam obrót to nie wszystko, żeby Cię "okno" pochlastało

jeszcze trzeba coś nacisnąć, aby "zlazło"

co do folii to moim zdaniem słaby pomysł, prędzej markizy zacieniające, jeżeli mają coś takiego w ofercie

Link do komentarza

Dobra dobra, proszę się nie śmiać ja tam wolę zapytać. Żeby zobaczyć montaż/demontaż chyba odwaga zbędna, przydałaby się jakbym sam chciał takie coś wykonać (albo wiedza albo odwaga hihi). Rozumiem zatem, że nawet swoje stare okna mogę kręcić do oporu i nic na główkę mi nie spadnie ?

- Nie ma także możliwości aby wyżej wspomniane "coś" samoczynnie zmieniło położenie powodując zwolnienie zabezpieczenia skrzydła ?

Co do folii to tymczasowe rozwiązanie niskobudżetowe, wiąże z nimi jednak wszelkie nadzieje..

Link do komentarza

Nic w tym śmiesznego, bardzo konkretne pytanie, ja mam starszy typ i też miałem dylemat. Dodam, ze siłowanie się z opornym oknem też nie ma sensu bo można wyłamać zawias. Dźwignia robi swoje.

Możliwe, ze Ekspert zaraz się zjawi. Bardzo mądre pytanie. Byłem w fabryce FAKRO i obecnie produkowane okna są bardzo przyjazne w obsłudze.

W Twoim przypadku można zamówić ekipę, przesmarują zakonserwują. A na instrukcję czekamy. Oczywiście użytkownicy takich okien mogą w oczekiwaniu radzić. Zapraszam.

Link do komentarza

Witam,

W starszych oknach zawias może wyglądać inaczej, jest też inaczej mocowany jednak zasada działania czyli odwracania i demontażu skrzydła jest analogiczna. Można kierować się aktualną instrukcją użytkowania:

http://www.fakro.pl/att/COMMON/offer/servis/user_manuals/FTS_FAKRO.pdf

zawias.jpg.111335fbe4b4b48d31dff8582dfe4c9e.jpg

 

W kwestii łatwości odwracania skrzydła to wszystko zależy od tego czy okno (zawiasy) były regularnie konserwowane - jeżeli nie, to ich praca po tylu latach może pozostawiać troszkę do życzenia - odpowiednie smarowanie napewno pomoże. Zgodnie z naszymi zaleceniami zawiasy należy smarować smarem stałym co kilka lat.

 

W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji

Konsultant FAKRO

 

Edytowano przez Eksperci Fakro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...