Skocz do zawartości

Usuwanie listew tynkarskich


Recommended Posts

Napisano

Na różnych forach są różne opinie na ten temat ale interesuje mnie opinia kogoś kto miał jakieś problemy po nie wyjęciu listew tynkarskich. U mnie w domu tata właśnie tynkuje mój pokój i nie zamierza ich wyjmować a ja nie chcę mieć za jakiś czas problemu z ponownym remontem

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Napisano

Jakiego rodzaju tynk kładziesz? Będziesz kład gładź, tapetę czy malował ściany po otynkowaniu i dlaczego tata nie chce wyjąć listw?

Napisano

Będzie to tynk gipsowy. Plan był taki żeby malować po otynkowaniu ale jednak zdecydowałem się wyrwać te prowadnice i trochę nie ciekawie teraz te miejsca teraz wyglądają. Przypuszczam, że jakaś gładź w tych miejscach będzie potrzebna bo będzie widać pod farbą miejsca gdzie te listwy były. Jakieś sugestie jak to fachowo rozwiązać?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Napisano
  Dnia 28.04.2017 o 20:42, karpies9 napisał:

Będzie to tynk gipsowy. Plan był taki żeby malować po otynkowaniu ale jednak zdecydowałem się wyrwać te prowadnice i trochę nie ciekawie teraz te miejsca teraz wyglądają


 

Rozwiń  

Czyli będzie czy jest już położony tynk gipsowy?

Zostawienie listw w tynku gipsowym to strzał w kolano, dobrze że zostały wyciągnięte a niedobrze że zostały one wyciągnięte za późno. Gdyby były wyciągnięte jak jeszcze tynk dobrze nie związał to wyszły by one jak z masełka a miejsca po listwach  zatrzeć tynkiem i śladu by nie było. Teraz to wyjdzie kiszka i jeżeli chcesz całość zamaskować to jedynie po całości gładź musiałbyś położyć bo kładzenie miejscowe gładzi zrobi więcej szkody niż pożytku, bo po malowaniu będzie się odznaczać gdzie jest tynk a gdzie gładź.

Napisano

Na szczęście to tylko 2 ściany także tragedii nie ma. Zobaczymy jak trochę przyschnie jak to będzie wyglądać i później zdecyduje co zrobić. Dalej już lecimy z listwami ale przed zatarciem zostają one wyciągane.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Szanowni Państwo,

w przypadku tynków gipsowych listwy należy wyciągnąć – trzeba to zrobić delikatnie, w momencie, gdy tynki już delikatnie przysychają. Wówczas, w miejsce listew można nałożyć tynk oraz go zatrzeć. Jeśli listwy zostały wyciągnięte i widać różnicę w strukturze, polecam przeszlifować powierzchnię, odpylić ją i zagruntować oraz nałożyć gładź szpachlową ACRYL-PUTZ® ST10 START. Po wyschnięciu gładź trzeba przeszlifować, dokładnie odpylić i pokryć jeszcze cienką warstwą gruntu.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Szukam sposobu na czyszczenie historii kredytowej – ktoś testował?
    • Witam  Nie wiem jak zrobić podłoge z płyty OSB  Chodzi mi chce zerwac starą podłoge czyli warstwę betonu pod samą glebę bo jest wilgoci  Po zerwaniu chciałbym położyć płyte OSB na legary tylko jak to zrobić w podłodze idzie rura doprowadzejąca zimną wodę i odpływ a zależy mi na szybkiej pracy bo bym chciał zrobić remont całej kuchni jak najszybciej a wylanie całe wylewki i wyschnięciu trochę to zejdzie  Może ktoś mi podpowie jak to zrobić bezpośrednio na piasku czy zmieszanie piasek z cementem i położenie listw wogule jak to można zrobić od począwszy  Z góry dziękuję wszystkim za odp i pozdrawiam 
    • Ale j/w, jakby ten zasyp miał 20-30 lat, mógłby mieć znaczenie, ale tylko w przypadku pełnego obciążenia typu piętrowy dom zadaszony, gdzie konstrukcja tradycyjna np ze zwykłych pustaków waży ~50 ton. Ale tak jak autor napisał, że 3-4 lata, a rodzimy grunt jest tylko na środku tego obiektu, to j/w, ta obsybka nic nie wnosi. I to, że wyszczególnił z czego są zrobione ściany, że nie ma dachu, tylko samą więźbę, znaczy, że nic tej budowli nie grozi jak się jej odkopie ściany, które są tylko obsypane, a nie ubite. Autor zadecyduje sam, albo poczeka na poradę fachowca, bo ja tylko gdybam, ale zrobiłbym j/w. Kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Niestety trzeba zacząć od własnej edukacji, czyli przy zakupie czegokolwiek najpierw powinniśmy zastanowić się, co z tym zrobimy potem, jak się zużyje, znudzi itd.   Na przykładzie papy, ja bym jej nie kupił, nawet za 1 zł całej rolki, bo potem jest problem, trzeba sporo zapłacić, żeby się tego po latach pozbyć, jest alternatywa np. blacha trapezowa, którą oddajemy na złom i jeszcze mamy zwrot na paliwo za transport. 
    • 1. Jeżeli jest taka możliwość to tak, najprostsza metoda wibrowania to opukiwanie szalunków młotkiem, użycie wibratora powierzchniowego, najlepiej wibratora pogrążanego.   2. Jest w małym stopniu, bardziej zagęszczenia prętów w szalunku,  konsystencja wlewnego betonu (plastyczna, półpłynna), temperatury otoczenia (upał, szybsze wiązanie mieszanki). Dostatecznego zroszenia deskowania przed wylaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...