Skocz do zawartości

Drzwi niby markowe a to pułapka!!!


Recommended Posts

Napisano

Mam dzrzi wewnętrzne porta. Ostrzegam! Zamontowany w nich zamek to chińska tandeta. Pękł w połowie język wchodzący w futrynie i drzwi nie mozna było otworzyć. Żona została uwięziona w łazience. CAŁY DZIEN!!! otworzyłem cudem jak ja wróciłem. Nie maila nawet jak dać znać, bo kto o świcie chodzi myć się z telefonem. Koszmar! Ostrzegam!

  • 2 miesiące temu...
Napisano

Życie. Samo życie. Takie przypadki zdarzają się i nic na to nie poradzisz. Czy to Porta, czy DRE, czy jeszcze coś innego. Szkoda Twojej Żony i tyle. No i jeszcze reklamację pisz z jakąś prośbą o rekompensatę na przyszłość, bo temat z kwietnia to pewnie już wszystko załatwione.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Wszystko też zależy od firmy, która powinna poczuć się do odpowiedzialności i mieć po prostu ludzkie podejście. Swego czasu Wikęd wypuścił krótką serię drzwi Termo Prestige z zasuwnicą, która miała bardzo rozbudowaną konstrukcję. Po spłynięciu pierwszych reklamacji na ten element zmienili zasuwnice w drzwiach i wszystko wróciło do normy. Nawet ostatnio na forum M* gość zgłaszał do serwisu reklamacje na 1 zasuwnicę, a wymienili mu obydwie. Oczywiście nieodpłatnie to zrobili. To dla mnie takie ludzkie podejście zamiast trzymać się ostro procedur po to aby czekać aż druga się popsuje lub nie.

  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Sam zakup drzwi to jedna kwestia, natomiast drugą bez wątpienia jest ich prawidłowy montaż i od tego należy zacząć aby dane drzwi były solidne i długo nam posłużyły. Nigdy podczas zakupu nie sugeruje się samą firmą bo można się naciąć.

Napisano (edytowany)

Prawidłowy montaż jest bardzo istotnym elementem w drzwiach. Bez tego żadne drzwi nie będą dobrze działały co jest oczywiste. Są drzwi, które wręcz nie lubią niechlujnego montażu. Mam na myśli wszystkie drzwi z zasuwnicą takie jak Wikęd w Optimum i Prestige, KMT w plus 75 passive czy inne z zamkami listwowymi. Tam mimo możliwości regulacji wymagany jest precyzyjny montaż, bo po prostu później takie drzwi źle pracują i trzeba jeszcze raz wzywać montażystę na ponowną regulację. 

Foto zamka:

https://www.google.pl/search?q=zamek+listwowy+zasuwnica&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJgo70xJrVAhUQZVAKHWc3D6UQ_AUICigB&biw=1366&bih=638

 

Oczywiście taki zamek nie niesie tylko ze sobą kłopotów w postaci wymogu precyzyjnego montażu drzwi. Ma on taką zaletę, że na całej wysokości skrzydła od strony zamka dociska skrzydło do ościeżnicy. Dzięki temu skrzydło bardzo szczelnie dolega do ościeżnicy co ma wpływ na izolację termiczną (w zasadzie na brak możliwości pogorszenia izolacji termicznej w drzwiach).

Edytowano przez theme
dopisek o zamku. (zobacz historię edycji)
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
  Dnia 21.07.2017 o 07:55, Studniarz_waw napisał:

Sam zakup drzwi to jedna kwestia, natomiast drugą bez wątpienia jest ich prawidłowy montaż i od tego należy zacząć aby dane drzwi były solidne i długo nam posłużyły. Nigdy podczas zakupu nie sugeruje się samą firmą bo można się naciąć.

Rozwiń  

Jasne, że można się naciąć, ale większe firmy, które produkują drzwi od kilku dekad mają znacznie mniej reklamacji procentowo od nowo powstałych firm czy zakładów stolarskich. Zobacz nawet Portę czy Erkado przy tak dużej produkcji mają niewielki odsetek reklamacji, a ich drzwi służą ludziom na prawdę długo. Oczywiście, że mają też jakieś wpadki, ale są to raczej incydenty jak codzienność. A w razie problemów to wolę osobiście załatwiać coś z większą firmą, bo ona ma jakiś standard obsługi post sprzedażowej.

Także jestem trochę odmiennego zdania, bo akurat wyrobienie sobie marki produkującej drzwi w Polsce coś jednak znaczy. To nie jest branża odzieżowa, że można dzięki jednemu udanemu sezonowi zabłysnąć i jechać dalej na swojej marce.

  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
  Dnia 5.04.2017 o 09:17, Fachad napisał:

Mam dzrzi wewnętrzne porta. Ostrzegam! Zamontowany w nich zamek to chińska tandeta. Pękł w połowie język wchodzący w futrynie i drzwi nie mozna było otworzyć. Żona została uwięziona w łazience. CAŁY DZIEN!!! otworzyłem cudem jak ja wróciłem. Nie maila nawet jak dać znać, bo kto o świcie chodzi myć się z telefonem. Koszmar! Ostrzegam!

Rozwiń  

Co za okropna historia. Dobrze wiedzieć!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...