Skocz do zawartości

Recommended Posts

Marmuru polerowanego wg. kamieniarzy nie trzeba impregnować a do utrzymania czystości wystarczy płyn i ciepła woda. Zasadniczo kamień ten jest mało chłonny więc nie powinno być problemu z plamami. Inaczej jest z kamieniami płomieniowanymi które warto zaimpregnować. Z naszej oferty mogę jedynie polecić olej silikonowy ( ma atest do kontaktu z żywnością) POLSIL OM-200 lub Polsilform ( aerozol), który nabłyszczy i chwilowo zabezpieczy przed wchłanianiem wody.

Jeśli jest to chiński marmur proponuję przeprowadzić próbę lub odstąpić od impregnacji, bo już nieraz spotkałem się, że po impregnacji pojawiają się miejscowo ciemne plamy. Prawdopodobnie kamień jest czymś nasączany aby ładniej wyglądał. 

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Marmuru polerowanego wg. kamieniarzy nie trzeba impregnować a do utrzymania czystości wystarczy płyn i ciepła woda. Zasadniczo kamień ten jest mało chłonny więc nie powinno być problemu z plamami. Inaczej jest z kamieniami płomieniowanymi które warto zaimpregnować. Z naszej oferty mogę jedynie polecić olej silikonowy ( ma atest do kontaktu z żywnością) POLSIL OM-200 lub Polsilform ( aerozol), który nabłyszczy i chwilowo zabezpieczy przed wchłanianiem wody.

Jeśli jest to chiński marmur proponuję przeprowadzić próbę lub odstąpić od impregnacji, bo już nieraz spotkałem się, że po impregnacji pojawiają się miejscowo ciemne plamy. Prawdopodobnie kamień jest czymś nasączany aby ładniej wyglądał. 


Marmuru się nie impregnuje???? Chętnie poznam tych kamieniarzy którzy tak twierdzą.
Marmur jest tak podatny na plamy jak żaden inny kamień. Wrażliwość tego kamienia zwłaszcza na kwaśne płyny (soki, wino, ketchup...) sprawia ze dochodzi bardzo szybko do reakcji z kamieniem i uszkodzeniem powierzchni, zmatowieniem. Dlatego praktycznie nie stosuje się go na blaty bez zabezpieczenia. I nie chodzi tutaj o impregnację ale o położenie lakieru ochronnego. Impregnaty są tutaj bezsilne, mogą jedynie czasowo zabezpieczyć ale dłuższy kontakt zawsze kończy się zniszczeniem i plamą.
Ciekawym pomysłem jest tez sugerowanie natłuszczenia olejem silikonowym, dodatkowo tak lotnym. Naprawdę sprawdzi się perfekcyjnie, już nie trzeba obawiać sie plam bo będzie jedna wielka, wiec problem załatwiony

Jak nie macie w ofercie impregnatu do takich zastosowań i doświadczeń z takimi aplikacjami to może lepiej nie doradzać?
Jeżeli na tym forum są tacy eksperci to chyba lepiej nie słuchać tych porad. Lepiej skupić się na opiniach użytkowników, wyglądają bardziej profesjonalnie.

I na koniec, to kamieniarz powinien uprzedzić o właściwościach marmuru. Widać fachowców nam nie brakuje, oby kasa wpadła i niech się buraki martwią co teraz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Kupując kamień trzeba, oprócz walorów estetycznych, kierować się również właściwościami użytkowymi i pewno gdzieś po drodze, ceną :)

Marmur, mimo, że pozornie niezniszczalny, jest podatny na przebarwienia od soków, kawy etc. To wynika ze struktury kamienia etc.

Jednym słowem - blat w kuchni to nie płyta nagrobkowa.

Na ściany - owszem, na blat w kuchni  - tak jak wcześniej - coś twardszego i "niezniszczalnego". Cena będzie wyższa ale efekt na lata.

Oczywiście, są różne tricki, by marmur już nic więcej nie przyjął, ale to nie jest efekt trwały i raczej z czasem tracimy pierwotny wygląd.

 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...

Wystarczy przejść się do kamieniarza w okolicy. Te środki do marmurów mają na celu zamknięcie porów i stworzenie powłoki niczym naskórek. Marmur, wbrew panującej opinii, nie jest okładziną odporną masz zabrudzenia etc. Co innego, gdy masz w okolicy kamieniołom i nawet podjazdy są z marmuru (np. Grecja). U nas przepłacisz za kamień, a potem będziesz się nad każdą plamą "modlił". :) Kilka postów wyżej była mowa o ofercie Silikony Polskie. Olej silikonowy. Dynamitu juz drugi raz nikt tu nie wymyśli.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Popieram wypowiedź Redakcji, bardziej niż walorami estetycznymi należy kierować się praktycznym zastosowaniem danego materiału. Pomimo tego, iż wiele firm stawia na coraz to bardziej nowoczesne i wszechstronne przygotowanie swoich produktów, to jednak nie zawsze będzie to trwały efekt. Warto sprawdzić sugestie producentów, którzy są na rynku już wiele lat,.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Jeśli jest to naturalny marmur to w pierwszej kolejności należy go zaimpregnować. Wcześniej zapytać sprzedawcę czy blat jest już impregnowany. Najlepiej unikać stosowania po sobie różnych impregnatów bo czasami niekiedy może występować łuszczenie się warstw. Co ważne, taką impregnację powinno się powtarzać 1-2 razy w roku. Jest wiele preparatów, które dają różne efekty. Najczęściej stosuje się bezbarwne. Generalnie marmur to kamień wpienny i nie lub kwasów, więc jeśli będziesz uwazać na kwasy np ocet, soku z owoców np cytryny to nie powinno być problemów, zwłaszcza jeśli plamy usuniemy od razu nie pozwalając im wchłonąć w kamień,

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzięki za wskazówki, zacznę od pleców i dam znać jak poszło. 
    • Cześć,  chyba znajduję się w sytuacji beznadziejnej. Od paru lat staram się uzyskać od naszej gminy informacje o możliwości jakie mam na działce rolnej rodziców, którzy chcą część tej działki wydzielić i przepisać mi, abym mógł się na niej wybudować. Mam nadzieję, że ktoś z was będzie w stanie mi pomóc.   Rodzice posiadają działkę rolną o powierzchni 0,8ha (tylko tato jest rolnikiem), działkę rolną dostała mama w spadku po babci. Rodzice tę działkę dzierżawią komuś innemu, sami jej nie uprawiają. Na tej powierzchni działki są trzy klasy ziemi, klasa RII, klasa RIIIa i RIIIb. Chcieliby wydzielić z tego około 16 arów i przepisać je na mnie (nie jestem rolnikiem) abym wraz z rodziną mógł się tam wybudować. Niestety akurat na granicy naszej działki kończy się przeznaczenie terenów pod zabudowy na planie zagospodarowania przestrzennego gminy (co ciekawe działka pod naszą ma klasę II i jest w pełni przewidziana pod zabudowę...).  Staraliśmy się już w gminie o to aby uwzględnić naszą działkę podczas aktualnego planowania jako działkę przeznaczoną pod zabudowę. Niestety, spotkaliśmy się z odmową, która była argumentowana tym, że gmina już prawie osiągnęła 100% limitu jaki mogła wykorzystać na przeznaczenie terenów pod zabudowy (nie wiem czy nas zbyli, czy rzeczywiście jest coś takiego, ale nadal zbierają wnioski od ludzi).   Próbowaliśmy dowiedzieć się co w takim wypadku mamy zrobić aby móc się tam wybudować. W gminie dostaliśmy informację o wystąpieniu o WZ, ale powiedziano nam też, że wysoka klasa ziemi to pewna odmowa. Czytałem też o nowelizacji ustawy z 2023 roku, która praktycznie to uniemożliwia. Ręce opadły. Niestety na innych działkach rolnych rodziców nie ma jak się budować bo są w szczerym polu, bez dostępu do wody, dojazdu i prądu. Jedynie ta działka jest położona przy zabudowaniach, drodze i dostępnie do sieci wody.   Czy mamy w ogóle jeszcze jakieś opcje, aby załatwić tę sprawę? Wiemy, że jest jeszcze coś takiego jak budowa zagrodowa, ale tutaj informacji o wymaganiach jest tyle, że sam już nie wiem które są prawdziwe, a które nie. Jeśli, zostaje nam tylko taka opcja, prosiłbym również o podpowiedź jak załatwić to w ten sposób i jakie wymagania musimy spełnić.   Jeżeli potrzeba, podeślę jaka to gmina i działka, proszę dać znać.   Wiem, że możemy kupić działkę budowlaną, ale niestety w naszych okolicach to koszty grubo powyżej 100 tyś zł i zanim to zrobimy, wolę się upewnić że wyczerpałem już wszystkie możliwości.   Przepraszam za troszkę narzekania, ale strasznie to irytujące, że człowiek nie może wybudować się na własnym kawałku ziemi, a przez urzędy traktowany jest jak jakiś trędowaty.   Pozdrawiam.
    • Z meblami jest tak, ze nie mogą być skoszone. I od tego trzeba regulację zaczynać. A jeśli podłoga krzywa, to trzeba najpierw pod nóżki coś podłożyć i komodę wypoziomować, a dopiero potem brać się za regulację zawiasów. I nie ma bata, musi się dać, jeśli mebel złożony prawidłowo.
    • Sprawdź najpierw przekątne, czy prawidłowo przybiłeś plecy mebelka. Kup poziomicę i wypoziomuj, wypionuj ją, wsadź coś pod nóżki, na których się opiera ta komoda.   Dopiero wtedy. Wtedy da się.
    • Szwagier kupił stan surowy w 70-tych. I co roku, na początku zimy, można wszystkie pustaki policzyć na bocznej ścianie. Masz całe okoliczności.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...