Skocz do zawartości

Popękane tynki zabrana kaucja gwarancyjna proszę o pomoc


Recommended Posts

Witam jestem wykonawcą tynków gipsowych i cementowo wapiennych . mam problem bo wlasnie w lutym dowiedziałem sie ze została mi zabrana kaucja gwarancja w wysokości 57000 tys zł wykonałem dla danej firmy około 40000 tysięcy metrów kwadratowych. Prace rozpoczęte  w czerwcu 2015 a skończone w grudniu 2015.łącznie blok powstawał w ciągu 15 miesięcy. Ściany wykonane były wykonane są różnych materiałów : słupy betonowe  , silka, cegła ceramiczna. Pęknięcia powstaja w miejscach łaczenia słupów betonowych z silką w tych miejscach była nacinana dylatacja . W fazie wykończeniowej malowania  dylatacje zostały zaakrylowane zaszpachlowane . Pęknięcia te były poprawiane przez malarza następnie przez głównego wykonawce około trzech razy a całymi kosztami zostałem obciążony ja . Mimo iż cześciowo także w ramach lojalności poprawiałem z przekonaniem że to są pęknięcia konstrukcyjne na które proces tynkowanie nie ma wpływu. proszę o poradę bo prawdo podonie sprawa będzie musiała trafić na drogę sądową gdyż czuję się oszukany. Dodam jeszcze że firma dla której wykonywałe tynki słynie z nie wypłacania kaucji gwarancyjnej o czym dowiedziałem się w ostanim czasie. proszę o porady.

20151028_084640.jpg

20151027_070624.jpg

20151027_070718.jpg

20151028_084853.jpg

Link do komentarza

wg mojej wiedzy są to pęknięcia konstrukcyjne,po to jest dylatacja żeby pozwoliła " pracować" w tym wypadku słupom, szczelina została zaakrylowana  (masa elastyczna) która to poddaje się przy tej "pracy" słupów co nie powoduje pęknięć natomiast szpachla na akrylu nie jest elastyczna i silą rzeczy będzie pękać. Myślę że jest to do udowidnienia ale musisz się liczyć z kosztami,które to nie będą małe i mogę przypuszczać że ta firma wie o tym, możliwe że mają też prawnika na etacie. W innym przypadku w sprawie cywilnej jedna strona chciała odzyskać 50 000 zł i od tego policzone zostało honorarium adwokata (prawie 3000) tyle samo koszty sądowe i tyle samo opinia biegłego czyli w sumie 10 000 na start.Wez pod uwagę że opinia biegłego została łatwo podważona i powołano innego. całość to około 15 000 zl (2 lata temu) Nie jestem prawnikiem ale uważam ,że kasę odzyskasz a to może potrwać ze 2 lata i musisz wyłożyć te pieniądze.Firma wie że będzie musiała oddać ale do tego czasu obraca kasą . weż prawnika, niech zgłębi temat i bez sądu próbuj negocjować,minimalizuj straty, nawet jak utną Ci 10 000 to zyskasz na czasie . w sądzie oddadzą wszystko (pewności nie mamy) ale odlicz koszty i zobaczysz co Ci zostanie plus 2 lata stracone , A na przyszłość bardziej głównych wykonawców.powodzenia

Skoro jesteśmy przy temacie,podaj mi proszę średnią cenę tynku gipsowego  wraz z materiałem. dom jednorodzinny około 600 m2 ścian, bloczek z betonu komórkowego, instalacje w bruzdach,ściany trzymają pion (+-3 mm w 2 miejscach) ,puszki wystają 7 mm

Napisz proszę dla jakiego województwa ta cena.dzięki

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...