Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
mateo_23

Popękane tynki zabrana kaucja gwarancyjna proszę o pomoc

Recommended Posts

Witam jestem wykonawcą tynków gipsowych i cementowo wapiennych . mam problem bo wlasnie w lutym dowiedziałem sie ze została mi zabrana kaucja gwarancja w wysokości 57000 tys zł wykonałem dla danej firmy około 40000 tysięcy metrów kwadratowych. Prace rozpoczęte  w czerwcu 2015 a skończone w grudniu 2015.łącznie blok powstawał w ciągu 15 miesięcy. Ściany wykonane były wykonane są różnych materiałów : słupy betonowe  , silka, cegła ceramiczna. Pęknięcia powstaja w miejscach łaczenia słupów betonowych z silką w tych miejscach była nacinana dylatacja . W fazie wykończeniowej malowania  dylatacje zostały zaakrylowane zaszpachlowane . Pęknięcia te były poprawiane przez malarza następnie przez głównego wykonawce około trzech razy a całymi kosztami zostałem obciążony ja . Mimo iż cześciowo także w ramach lojalności poprawiałem z przekonaniem że to są pęknięcia konstrukcyjne na które proces tynkowanie nie ma wpływu. proszę o poradę bo prawdo podonie sprawa będzie musiała trafić na drogę sądową gdyż czuję się oszukany. Dodam jeszcze że firma dla której wykonywałe tynki słynie z nie wypłacania kaucji gwarancyjnej o czym dowiedziałem się w ostanim czasie. proszę o porady.

20151028_084640.jpg

20151027_070624.jpg

20151027_070718.jpg

20151028_084853.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mojej wiedzy są to pęknięcia konstrukcyjne,po to jest dylatacja żeby pozwoliła " pracować" w tym wypadku słupom, szczelina została zaakrylowana  (masa elastyczna) która to poddaje się przy tej "pracy" słupów co nie powoduje pęknięć natomiast szpachla na akrylu nie jest elastyczna i silą rzeczy będzie pękać. Myślę że jest to do udowidnienia ale musisz się liczyć z kosztami,które to nie będą małe i mogę przypuszczać że ta firma wie o tym, możliwe że mają też prawnika na etacie. W innym przypadku w sprawie cywilnej jedna strona chciała odzyskać 50 000 zł i od tego policzone zostało honorarium adwokata (prawie 3000) tyle samo koszty sądowe i tyle samo opinia biegłego czyli w sumie 10 000 na start.Wez pod uwagę że opinia biegłego została łatwo podważona i powołano innego. całość to około 15 000 zl (2 lata temu) Nie jestem prawnikiem ale uważam ,że kasę odzyskasz a to może potrwać ze 2 lata i musisz wyłożyć te pieniądze.Firma wie że będzie musiała oddać ale do tego czasu obraca kasą . weż prawnika, niech zgłębi temat i bez sądu próbuj negocjować,minimalizuj straty, nawet jak utną Ci 10 000 to zyskasz na czasie . w sądzie oddadzą wszystko (pewności nie mamy) ale odlicz koszty i zobaczysz co Ci zostanie plus 2 lata stracone , A na przyszłość bardziej głównych wykonawców.powodzenia

Skoro jesteśmy przy temacie,podaj mi proszę średnią cenę tynku gipsowego  wraz z materiałem. dom jednorodzinny około 600 m2 ścian, bloczek z betonu komórkowego, instalacje w bruzdach,ściany trzymają pion (+-3 mm w 2 miejscach) ,puszki wystają 7 mm

Napisz proszę dla jakiego województwa ta cena.dzięki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje bede próbowal negocjowac. 

cena tynku to jest około 27zł z materiałem( twardy gips, lub cementowo wapienny) woj swietokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Czy wiesz, że od tego roku wszystkie polowania zbiorowe muszą być przez myśliwych zgłoszone do urzędu gminy i co najmniej 9 dni przed datą polowania miejsce oraz termin jego rozpoczęcia i zakończenia muszą być podane w formie obwieszczenia na stronie internetowej urzędu gminy? Czy wiesz, że każdy właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu, na którym będzie odbywać się takie polowanie, może zgłosić do wójta sprzeciw wobec tego polowania, jeśli miałoby ono zagrażać bezpieczeństwu lub życiu ludzi, np. pracujących w polu, zbierających grzyby albo spacerujących po lesie? Czy wiesz, że organizator polowania obowiązany jest oznakować obszar tego polowania tablicami ostrzegawczymi? ➊ SPRAWDŹ czy w Twojej gminie w najbliższym czasie odbędą się jakieś polowania zbiorowe. Jeśli nie możesz znaleźć obwieszczenia na stronie urzędu gminy, ZADAJ to pytanie emailem.
   ➋ ZGŁOŚ SPRZECIW wobec zaplanowanego na Twoim terenie polowania zbiorowego.
   ➌ POWIADOM POLICJĘ jeśli polowanie nie jest oznakowane tablicami ostrzegawczymi lub odbywa się w odległości mniejszej niż 500 m od trwającego zebrania publicznego lub w odległości mniejszej niż 150m od zabudowań mieszkalnych lub jest wykonywane w obecności dzieci do 18 roku życia (np. dzieci biorą udział w nagance).    
  • Obecnie na rynku najlepszym rozwiązaniem wydają się być markizy zewnętrzne Fakro. Temat dość stary, ale warto by nie skupiać się tylko na samych roletach, bo to rozwiązanie kompletnie odbierające dostęp w domu do światła. A markizy mają tę zaletę, że światło wpuszczają. I są łatwe w samodzielnym montażu.
  • Zwróć uwagę, że ta sypialnia/pokój ma dodatkowo garderobę więc po co większa ma być ta sypialnia. Otwarta komunikacja sprawia optycznie że pomieszczenia są większe bo nie ograniczają  ich żadne ścianki działowe. Tam masz podaną p.u. i powierzchnię po podłodze, pokoje mają po podłodze prawie 45 m2 a p.u. prawie 15 m2. Co do wysokości  to wokół obrysu dachu biegnie linia przerywana oznacza ona ściankę (tzw ślepą ściankę kolankową) a przy niej łóżka tak więc wysokość musi być coś około 1 m więc wystarczająca aby nie kolidowało z łóżkiem. Natomiast co do łazienki to tam jest wanna narożna a nie prysznic.
  • Budynek z zewnątrz b. ładny.   Wewnątrz takie minusy: 1. Główne wejście na kant schodów - zamiast na wprost do hallu. 2. Zbyt mała sypialnia dla dwojga (jeśli ma to być pokój 2-osobowy) 3. Za mały - za wąski i bez zaplecza "szafkowo-półkowego" garaż. 4. Zbyt dużo komunikacji na parterze - i mimo to bałagan w funkcji. 4. Uwagi z poprzedniego postu dot zmiany funkcji zasadne. 5. Kwestia poddasza: przy takim dachu (kopertowy, małe spadki) obawiam się, że nie ma tam wiele pow. użytkowej - chętnie bym zobaczył przekrój, a na nim te łóżka i prysznic w skosach. Ale z drugiej strony i tak jest nieźle, i czytelna funkcja. Ale może się mylę?   Reasumując: Dom śliczny z zewnątrz - ale funkcja i wnętrze parteru - niezbyt. Na  twoim miejscu szukałbym dalej.   Jeśli idzie o dodatkowe pomieszczenia - sam musisz pomyśleć, co będziesz potrzebowa. Do pracy?, do hobby?, warsztacik?, lamus?. A może zlokalizujesz coś obok domu?  
 • Popularne tematy

×