Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
mateo_23

Popękane tynki zabrana kaucja gwarancyjna proszę o pomoc

Recommended Posts

Witam jestem wykonawcą tynków gipsowych i cementowo wapiennych . mam problem bo wlasnie w lutym dowiedziałem sie ze została mi zabrana kaucja gwarancja w wysokości 57000 tys zł wykonałem dla danej firmy około 40000 tysięcy metrów kwadratowych. Prace rozpoczęte  w czerwcu 2015 a skończone w grudniu 2015.łącznie blok powstawał w ciągu 15 miesięcy. Ściany wykonane były wykonane są różnych materiałów : słupy betonowe  , silka, cegła ceramiczna. Pęknięcia powstaja w miejscach łaczenia słupów betonowych z silką w tych miejscach była nacinana dylatacja . W fazie wykończeniowej malowania  dylatacje zostały zaakrylowane zaszpachlowane . Pęknięcia te były poprawiane przez malarza następnie przez głównego wykonawce około trzech razy a całymi kosztami zostałem obciążony ja . Mimo iż cześciowo także w ramach lojalności poprawiałem z przekonaniem że to są pęknięcia konstrukcyjne na które proces tynkowanie nie ma wpływu. proszę o poradę bo prawdo podonie sprawa będzie musiała trafić na drogę sądową gdyż czuję się oszukany. Dodam jeszcze że firma dla której wykonywałe tynki słynie z nie wypłacania kaucji gwarancyjnej o czym dowiedziałem się w ostanim czasie. proszę o porady.

20151028_084640.jpg

20151027_070624.jpg

20151027_070718.jpg

20151028_084853.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mojej wiedzy są to pęknięcia konstrukcyjne,po to jest dylatacja żeby pozwoliła " pracować" w tym wypadku słupom, szczelina została zaakrylowana  (masa elastyczna) która to poddaje się przy tej "pracy" słupów co nie powoduje pęknięć natomiast szpachla na akrylu nie jest elastyczna i silą rzeczy będzie pękać. Myślę że jest to do udowidnienia ale musisz się liczyć z kosztami,które to nie będą małe i mogę przypuszczać że ta firma wie o tym, możliwe że mają też prawnika na etacie. W innym przypadku w sprawie cywilnej jedna strona chciała odzyskać 50 000 zł i od tego policzone zostało honorarium adwokata (prawie 3000) tyle samo koszty sądowe i tyle samo opinia biegłego czyli w sumie 10 000 na start.Wez pod uwagę że opinia biegłego została łatwo podważona i powołano innego. całość to około 15 000 zl (2 lata temu) Nie jestem prawnikiem ale uważam ,że kasę odzyskasz a to może potrwać ze 2 lata i musisz wyłożyć te pieniądze.Firma wie że będzie musiała oddać ale do tego czasu obraca kasą . weż prawnika, niech zgłębi temat i bez sądu próbuj negocjować,minimalizuj straty, nawet jak utną Ci 10 000 to zyskasz na czasie . w sądzie oddadzą wszystko (pewności nie mamy) ale odlicz koszty i zobaczysz co Ci zostanie plus 2 lata stracone , A na przyszłość bardziej głównych wykonawców.powodzenia

Skoro jesteśmy przy temacie,podaj mi proszę średnią cenę tynku gipsowego  wraz z materiałem. dom jednorodzinny około 600 m2 ścian, bloczek z betonu komórkowego, instalacje w bruzdach,ściany trzymają pion (+-3 mm w 2 miejscach) ,puszki wystają 7 mm

Napisz proszę dla jakiego województwa ta cena.dzięki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje bede próbowal negocjowac. 

cena tynku to jest około 27zł z materiałem( twardy gips, lub cementowo wapienny) woj swietokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Odkurzacz centralny jest idealnym rozwiązaniem dla alergików z jednej prostej przyczyny, która generuje szereg pozytywnych konsekwencji. Mianowicie, powietrze z odkurzacza jest wyrzucane poza budynek a nie bezpośrednio w strefie sprzątania, dzięki czemu:
   1. Nie następuje poderwanie kurzu z posadzki przez strumień powietrza wydobywający się z odkurzacza. Poderwany kurz unosi się w powietrzu przez dłuższy czas, co zwiększa możliwość wdychania go, a poza tym osadza się na meblach i opada na podłogę po pewnym czasie od skończenia sprzątania.
   2. Zanieczyszczenia które przedostały się przez filtr również zostają wyrzucone na zewnątrz. Nie ma filtrów o 100% skuteczności, stąd najdrobniejsze frakcje zawsze przedostają się przez filtr. Odkurzacz centralny to czystsze i zdrowsze powietrze w domu, więc polecamy zapoznać się z naszą ofertą nie tylko alergikom.
   http://www.aerovac.pl/
   http://www.santech.com.pl/
  • Optymalne rozmieszczenie gniazd w instalacji odkurzacza centralnego jest kwestią bardzo subiektywną. To co może być wygodne dla mnie, nie koniecznie musi być wygodne dla kogoś innego. Wykonując projekt wstępny dołączany do oferty opieramy się na własnym doświadczeniu. Zazwyczaj proponujemy wąż 9 m (gdyż dłuższy jest niezbyt wygodny przy przenoszeniu) oraz planujemy gniazda w miejscach pozwalających na obsłużenie jak największej powierzchni/ilości pomieszczeń (jedno wpięcie węża i posprzątanie kilku pomieszczeń uważamy za wygodniejsze niż przepinanie węża z gniazda do gniazda). Po napisaniu zapytania z dołączonym projektem domu na adres santech@santech.com.pl odeślemy wstępny projekt instalacji wraz z wyceną, który zawsze później można skonsultować z naszym działem projektowym, co na pewno pozwoli na osiągnięcie idealnego rozwiązania.
   Polecamy również zapoznać się z instrukcją projektowania zamieszczoną na stronie http://www.santech.com.pl/odkurzacze-centralne/materialy-do-pobrania, dzięki której można w prosty sposób zapoznać się z pewnymi mankamentami planowania takiej instalacji.
  • Ja nie wiem     @aru podobno była
  • Przypominam ze jak publikujemy zdjęcia na Facebooku to proszę dołączać dopiski #ranczoczerwonymlyn oraz #stowarzyszeniekwenif lub oznaczać miejsce i meldunek. UAaaaaaaa. No i #budujemydompl oczywiście    Tenkju werymuch
  • Nowy temat: klej do płytek.   Sprawdziłam ofertę Mapei i trochę się pogubiłam, w związku z tym proszę o rozjaśnienie sytuacji.   Jest klej Kerabond T, żeby nadawał się na ogrzewanie podłogowe należy go mieszać z emulsją uelastyczniającą Mapei isolastic (zamiast z wodą).   Za to klej adesilex p9 nadaje się na ogrzewanie podłogowe, ale w specyfikacji technicznej jest wzmianka, że "jest rekomendowany do montażu okładzin małego i średniego formatu". Tu moje pytanie: czy płytki 60x60 to jeszcze średni format, czy powinnam już użyć innego kleju?   Która opcja będzie lepsza, a może macie inną firmę godną polecenia?
 • Popularne tematy

×