Skocz do zawartości

BUDERUS GB 072+RC300RF+STEROWNIK PLUM 200 CLASSIC


Recommended Posts

Napisano

Witam serdecznie
Zakupiłem piec Państwa firmy Buderus Gb 072+Rc-300rf+zasobnik 100 l, do tego zakupiłem jeszcze kominek z płaszczem wodnym oraz sterownik ecoKOM 200 Classic

I mam problem poniewaz zaden z instalatorów a było ich juz 4 nie potrafi spiac pieca Buderus gb 072 + sterownik rc-300rf+ plum ec200 classic.   Kazdy kto był z serwisantów  twierdzi ze sie nie da, ze nie wspolpracuje on z piecem. Sam juz nie wiem, moze Państwo beda mogli mi pomoc w tej sprawie, badz podac informacje jak mam rozmawiac z instalatorami.

Sprawa niby prosta- chodzi o to aby jak kominek nie bedzie juz grzał za mocno i wygasnie załaczył sie piec gazowy.Chciałabym aby po rozpaleniu kominka piec sie wyłączał a jak kominek bedzie wygasał i spadnie temperatura załaczył sie piec, abym rano nie miał zimno w domku.

Zakupiłem sterownik z przekażnikiem(Finder 44.62.7.006.0000 z podstawka). W załaczeniu przesyłam zdjecie zacisków dla osprzetu zewnetrznego z pieca(instrukcja pieca). Sterownik ma wyjscie h ktore ponoc daje takie mozliwości. W załaczeniu instrukcja -str. 15, oraz zdjecie z pieca z podłaczonymi modułami. Posiadam moduł Mm100, sterownik rc-300rf, 2 OBIEGI GRZEWCZE

INFORMACJA

Do włączenia/wyłączenia zewnętrznego źródła ciepła można wykorzystać wyjście "H" sterownika kominkowego oraz wejście zestyku regulatora temperatury klkdlhglpjllfamf.jpg?zalf=Nowe&wid=34453 lub przyłącze zestyku przełączającego dngicdglgiifilcl.jpg?zalf=Nowe&wid=34453 kotła gazowego. Niestety, nigdzie w instrukcji nie znalazłem jak jaki wpływ na pracę kotła ma sygnał z pierwszego wejścia. Sygnał (rozwarcie styków) wejścia drugiego będzie skutkował wyłączeniem się palnika.
W zależności od konfiguracji wyjścia "H" w sterowniku kominkowym (opis na stronie 15 załączonej instrukcji) w momencie kiedy kominek się rozgrzeje (np. wyjście H skonfigurowane tak, aby sygnał był dawany po osiągnięciu odpowiedniej temperatury płaszcza kominka) poprzez przekaźnik rozłączane są styki "zewnętrznego zestyku przełączającego" co z kolei skutkuje wyłączeniem palnika. W momencie kiedy kominek wygasa, spada temperatura płaszcza wodnego, przestaje być podawany sygnał na wyjście "H" i kocioł gazowy wraca do normalnej pracy.


Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz

ecoKOM 200-Classic_instrukcja instalacji i uzytkowania_wydanie 7.1.pdf

piec zlacza.jpg

ZACISKI PIEC.jpg

Napisano

Dzień dobry,

przeanalizowaliśmy podane przez Pana informacje. Rzeczywiście w podanym przez Pana modelu kotła nie ma autoryzowanego rozwiązania pozwalającego na spięcie wymienionych urządzeń. Standardowo z kołem może pracować albo regulator zewnętrzny typu włącz/wyłącz albo regulator RC300.

Jeśli jest potrzeba współpracy RC300 z obcym regulatorem, jedyną możliwością jest wykorzystanie styku bezpotencjałowego, ale przez dodatkowy przekaźnik.

Wdrożenie tego niestandardowego rozwiązania najlepiej skonsultować z Koordynatorem Serwisu Buderusa. Kontakt do koordynatora odpowiedzialnego za Pana region może Pan uzyskać od doradcy techniczno-handlowego: http://www.buderus.pl/index.php?page_id=3410&action=detail&area_id=1&.

Pozdrawiam,

ekspert marki Buderus

  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Witam serdecznie

Mam do Pana pytanie czy istnieje schemat podłaczenia pieca Buderus gb072+ zespoł pompowy z mm100 z buforem i kominkiem, aby zadziałała taka instalacja.

Napisano (edytowany)

Dzień dobry,

Niestety nie ma systemowych rozwiązań dla elementów, które nie znajdują się w ofercie produktowej Buderus. Każdy producent kominków zaleca stosowanie innych rozwiązań współpracy z instalacją oferując wsparcie poprzez wbudowaną automatyką lub też urządzenie jest dostarczane bez tej automatyki. Ponadto kominki maja różny sposób zabezpieczenia i pracy z układem c.o., m.in. stosowanie otwartego lub zamkniętego układu.

Każdorazowo to wykonawca instalacji powinien zaproponować właściwe z wytycznymi producenta danego urządzenia rozwiązanie.

Pozdrawiam i pozostaję do dyspozycji.

Ekspert marki Buderus

Edytowano przez Eksperci Buderus - technika grzewcza (zobacz historię edycji)
  • 4 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
    • Prowadzisz firmę i chcesz spać spokojnie, wiedząc że wszystko jest zgodne z przepisami? Zostaw BHP profesjonalistom! Oferujemy pełną obsługę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy: ✅ Szkolenia BHP wstępne, okresowe i stanowiskowe – online lub stacjonarnie ✅ Ocena ryzyka zawodowego – dopasowana do realiów Twojej branży ✅ Dokumentacja powypadkowa – szybko, sprawnie i zgodnie z wymaganiami ✅ Stała obsługa BHP – wsparcie, kontrole, audyty i przypomnienia ✅ Instrukcje BHP, IBWR, analiza wypadków, konsultacje – wszystko, czego potrzebujesz Obsługujemy firmy z różnych branż – budowlanych, usługowych, produkcyjnych i biurowych. Działamy głównie w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim, ale oferujemy także usługi zdalne. Nie czekaj na kontrolę PIP – działaj z wyprzedzeniem! 📞 Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. Bezpieczeństwo Twoich pracowników to inwestycja, która się opłaca! https://piotrdoradca.pl/uslugi-bhp-szczecin-kompleksowa-obsluga-firm/
    • My już nie na bieżąco, prędzej mogę podać ceny sprzed 10 lat.
    • Zostało złożone zapytanie o polać dachu nad garażem, czy takie pismo rozwiązuje sprawę i starostwo jej nie podważy przy prubie uzyskania pozwolenia na budowę? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...