Skocz do zawartości

BUDERUS GB 072+RC300RF+STEROWNIK PLUM 200 CLASSIC


Recommended Posts

Napisano

Witam serdecznie
Zakupiłem piec Państwa firmy Buderus Gb 072+Rc-300rf+zasobnik 100 l, do tego zakupiłem jeszcze kominek z płaszczem wodnym oraz sterownik ecoKOM 200 Classic

I mam problem poniewaz zaden z instalatorów a było ich juz 4 nie potrafi spiac pieca Buderus gb 072 + sterownik rc-300rf+ plum ec200 classic.   Kazdy kto był z serwisantów  twierdzi ze sie nie da, ze nie wspolpracuje on z piecem. Sam juz nie wiem, moze Państwo beda mogli mi pomoc w tej sprawie, badz podac informacje jak mam rozmawiac z instalatorami.

Sprawa niby prosta- chodzi o to aby jak kominek nie bedzie juz grzał za mocno i wygasnie załaczył sie piec gazowy.Chciałabym aby po rozpaleniu kominka piec sie wyłączał a jak kominek bedzie wygasał i spadnie temperatura załaczył sie piec, abym rano nie miał zimno w domku.

Zakupiłem sterownik z przekażnikiem(Finder 44.62.7.006.0000 z podstawka). W załaczeniu przesyłam zdjecie zacisków dla osprzetu zewnetrznego z pieca(instrukcja pieca). Sterownik ma wyjscie h ktore ponoc daje takie mozliwości. W załaczeniu instrukcja -str. 15, oraz zdjecie z pieca z podłaczonymi modułami. Posiadam moduł Mm100, sterownik rc-300rf, 2 OBIEGI GRZEWCZE

INFORMACJA

Do włączenia/wyłączenia zewnętrznego źródła ciepła można wykorzystać wyjście "H" sterownika kominkowego oraz wejście zestyku regulatora temperatury klkdlhglpjllfamf.jpg?zalf=Nowe&wid=34453 lub przyłącze zestyku przełączającego dngicdglgiifilcl.jpg?zalf=Nowe&wid=34453 kotła gazowego. Niestety, nigdzie w instrukcji nie znalazłem jak jaki wpływ na pracę kotła ma sygnał z pierwszego wejścia. Sygnał (rozwarcie styków) wejścia drugiego będzie skutkował wyłączeniem się palnika.
W zależności od konfiguracji wyjścia "H" w sterowniku kominkowym (opis na stronie 15 załączonej instrukcji) w momencie kiedy kominek się rozgrzeje (np. wyjście H skonfigurowane tak, aby sygnał był dawany po osiągnięciu odpowiedniej temperatury płaszcza kominka) poprzez przekaźnik rozłączane są styki "zewnętrznego zestyku przełączającego" co z kolei skutkuje wyłączeniem palnika. W momencie kiedy kominek wygasa, spada temperatura płaszcza wodnego, przestaje być podawany sygnał na wyjście "H" i kocioł gazowy wraca do normalnej pracy.


Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz

ecoKOM 200-Classic_instrukcja instalacji i uzytkowania_wydanie 7.1.pdf

piec zlacza.jpg

ZACISKI PIEC.jpg

Napisano

Dzień dobry,

przeanalizowaliśmy podane przez Pana informacje. Rzeczywiście w podanym przez Pana modelu kotła nie ma autoryzowanego rozwiązania pozwalającego na spięcie wymienionych urządzeń. Standardowo z kołem może pracować albo regulator zewnętrzny typu włącz/wyłącz albo regulator RC300.

Jeśli jest potrzeba współpracy RC300 z obcym regulatorem, jedyną możliwością jest wykorzystanie styku bezpotencjałowego, ale przez dodatkowy przekaźnik.

Wdrożenie tego niestandardowego rozwiązania najlepiej skonsultować z Koordynatorem Serwisu Buderusa. Kontakt do koordynatora odpowiedzialnego za Pana region może Pan uzyskać od doradcy techniczno-handlowego: http://www.buderus.pl/index.php?page_id=3410&action=detail&area_id=1&.

Pozdrawiam,

ekspert marki Buderus

  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Witam serdecznie

Mam do Pana pytanie czy istnieje schemat podłaczenia pieca Buderus gb072+ zespoł pompowy z mm100 z buforem i kominkiem, aby zadziałała taka instalacja.

Napisano (edytowany)

Dzień dobry,

Niestety nie ma systemowych rozwiązań dla elementów, które nie znajdują się w ofercie produktowej Buderus. Każdy producent kominków zaleca stosowanie innych rozwiązań współpracy z instalacją oferując wsparcie poprzez wbudowaną automatyką lub też urządzenie jest dostarczane bez tej automatyki. Ponadto kominki maja różny sposób zabezpieczenia i pracy z układem c.o., m.in. stosowanie otwartego lub zamkniętego układu.

Każdorazowo to wykonawca instalacji powinien zaproponować właściwe z wytycznymi producenta danego urządzenia rozwiązanie.

Pozdrawiam i pozostaję do dyspozycji.

Ekspert marki Buderus

Edytowano przez Eksperci Buderus - technika grzewcza (zobacz historię edycji)
  • 4 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To trzeba zainteresować sprawą jakiegoś dziennikarza, najlepiej reportera.
    • Z tego co wiem, obecnie do samego PnB nie wymaga się już pisemnych gwarancji od dostawców mediów. Ale najlepiej i tak zasięgnąć informacji w miejscowym wydziale budownictwa, bo interpretacja prawa przez urzędników bywa różna.
    • Witam,   Z tego co udało mi się wyszukać i zrozumieć, w celu uzyskania pozwolenia na budowę potrzebne są min. warunki przyłączenia mediów.   Czy ktoś orientuje się jak to jest w kwestii uzbrojonej działki budowlanej, czy chcąc uzyskać „pozwolenie na budowę” lub czy wykonując „zgłoszenie budowy” mimo wszystko będę potrzebował warunki przyłączenia mediów?   Pytanie wydaje się absurdalne bo przecież media są już na działce, ale prawo często niestety działa inaczej niż myślimy.   Pozdrawiam,
    • Budowa jest w toku, przynajmniej na papierach. Zostało wydane pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, został założony dziennik budowy, na bramie wisi nawet tablica informacyjna oznajmiająca budowę domu, zostały zainstalowane skrzynki: elektryczna z prądem budowlanym, na geoportalu wszystko pięknie wrysowane... Papier przyjmie wszystko, a ciężki sprzęt jeździ sobie bezkarnie po drodze o ograniczonym tonażu, gdyż inwestor ma pozwolenie na przejazd ciężkim sprzętem ze względu na rozpoczętą inwestycję. 
    • A to Polska właśnie.      Wszystko się zgadza i powołujesz się na odpowiednie przepisy. Taka sytuacja jednak w tej chwili nie leży w kompetencjach PINB. Dopóki nie ma nic wybudowanego nie PINB a Wydział Budownictwa jest właściwym organem mającym obowiązek zająć się tą sprawą. Choć wydaje się to nieco dziwne, ale tak jest i musisz się zwrócić do właściwego organu. Do pisma warto dołączyć jakieś wyroki sądowe w podobnych sprawach, które znajdziesz bez problemu w necie, a także jakąś opinię prawną np. takie coś: https://prawobudowlane-blog-buniak.pl/samowolna-zmiana-zagospodarowania-terenu/ dlatego że Wydziały Budownictwa interpretują zapisy na które się wyżej powołujesz, bardzo dowolnie. Więc warto naprowadzić ich na właściwy tor rozumowania. Dla normalnie działającego Wydziału Budownictwa już samo utwardzenie całej działki powinno być dowodem na zmianę sposobu zagospodarowania niezgodnego z WZ i oczywiście do tego datowane zdjęcia, bo przed kontrolą zapewne ucieknie z pojazdami.   To co piszę nie jest teorią bo miałem dwa podobne do Twojego przypadki na dwóch niemal sąsiadujących ze sobą działkach. Jedna sprawa została definitywnie załatwiona, druga jest jeszcze w toku z dobrymi rokowaniami.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...