Skocz do zawartości

BUDERUS GB 072+RC300RF+STEROWNIK PLUM 200 CLASSIC


Recommended Posts

Witam serdecznie
Zakupiłem piec Państwa firmy Buderus Gb 072+Rc-300rf+zasobnik 100 l, do tego zakupiłem jeszcze kominek z płaszczem wodnym oraz sterownik ecoKOM 200 Classic

I mam problem poniewaz zaden z instalatorów a było ich juz 4 nie potrafi spiac pieca Buderus gb 072 + sterownik rc-300rf+ plum ec200 classic.   Kazdy kto był z serwisantów  twierdzi ze sie nie da, ze nie wspolpracuje on z piecem. Sam juz nie wiem, moze Państwo beda mogli mi pomoc w tej sprawie, badz podac informacje jak mam rozmawiac z instalatorami.

Sprawa niby prosta- chodzi o to aby jak kominek nie bedzie juz grzał za mocno i wygasnie załaczył sie piec gazowy.Chciałabym aby po rozpaleniu kominka piec sie wyłączał a jak kominek bedzie wygasał i spadnie temperatura załaczył sie piec, abym rano nie miał zimno w domku.

Zakupiłem sterownik z przekażnikiem(Finder 44.62.7.006.0000 z podstawka). W załaczeniu przesyłam zdjecie zacisków dla osprzetu zewnetrznego z pieca(instrukcja pieca). Sterownik ma wyjscie h ktore ponoc daje takie mozliwości. W załaczeniu instrukcja -str. 15, oraz zdjecie z pieca z podłaczonymi modułami. Posiadam moduł Mm100, sterownik rc-300rf, 2 OBIEGI GRZEWCZE

INFORMACJA

Do włączenia/wyłączenia zewnętrznego źródła ciepła można wykorzystać wyjście "H" sterownika kominkowego oraz wejście zestyku regulatora temperatury klkdlhglpjllfamf.jpg?zalf=Nowe&wid=34453 lub przyłącze zestyku przełączającego dngicdglgiifilcl.jpg?zalf=Nowe&wid=34453 kotła gazowego. Niestety, nigdzie w instrukcji nie znalazłem jak jaki wpływ na pracę kotła ma sygnał z pierwszego wejścia. Sygnał (rozwarcie styków) wejścia drugiego będzie skutkował wyłączeniem się palnika.
W zależności od konfiguracji wyjścia "H" w sterowniku kominkowym (opis na stronie 15 załączonej instrukcji) w momencie kiedy kominek się rozgrzeje (np. wyjście H skonfigurowane tak, aby sygnał był dawany po osiągnięciu odpowiedniej temperatury płaszcza kominka) poprzez przekaźnik rozłączane są styki "zewnętrznego zestyku przełączającego" co z kolei skutkuje wyłączeniem palnika. W momencie kiedy kominek wygasa, spada temperatura płaszcza wodnego, przestaje być podawany sygnał na wyjście "H" i kocioł gazowy wraca do normalnej pracy.


Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz

ecoKOM 200-Classic_instrukcja instalacji i uzytkowania_wydanie 7.1.pdf

piec zlacza.jpg

ZACISKI PIEC.jpg

Link do komentarza

Dzień dobry,

przeanalizowaliśmy podane przez Pana informacje. Rzeczywiście w podanym przez Pana modelu kotła nie ma autoryzowanego rozwiązania pozwalającego na spięcie wymienionych urządzeń. Standardowo z kołem może pracować albo regulator zewnętrzny typu włącz/wyłącz albo regulator RC300.

Jeśli jest potrzeba współpracy RC300 z obcym regulatorem, jedyną możliwością jest wykorzystanie styku bezpotencjałowego, ale przez dodatkowy przekaźnik.

Wdrożenie tego niestandardowego rozwiązania najlepiej skonsultować z Koordynatorem Serwisu Buderusa. Kontakt do koordynatora odpowiedzialnego za Pana region może Pan uzyskać od doradcy techniczno-handlowego: http://www.buderus.pl/index.php?page_id=3410&action=detail&area_id=1&.

Pozdrawiam,

ekspert marki Buderus

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Dzień dobry,

Niestety nie ma systemowych rozwiązań dla elementów, które nie znajdują się w ofercie produktowej Buderus. Każdy producent kominków zaleca stosowanie innych rozwiązań współpracy z instalacją oferując wsparcie poprzez wbudowaną automatyką lub też urządzenie jest dostarczane bez tej automatyki. Ponadto kominki maja różny sposób zabezpieczenia i pracy z układem c.o., m.in. stosowanie otwartego lub zamkniętego układu.

Każdorazowo to wykonawca instalacji powinien zaproponować właściwe z wytycznymi producenta danego urządzenia rozwiązanie.

Pozdrawiam i pozostaję do dyspozycji.

Ekspert marki Buderus

Edytowano przez Eksperci Buderus - technika grzewcza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...