Skocz do zawartości

Zalety okien aluminiowo-drewnianych


Recommended Posts

Napisano

Mam konkretne pytanie do ekspertów: jakie są zalety okien aluminiowo-drewnianych? Czy rzeczywiście warto je wybierać, bo łączą cechy jednych i drugich? Co z ceną?

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie wszystkie zalety drewna – ekskluzywny wygląd, bardzo dobre parametry izolacji termicznej i akustycznej, z wyjątkową odpornością aluminium. To jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

W oknach drewniano-aluminiowych część ramy i skrzydła znajdująca się po zewnętrznej stronie budynku jest osłonięta aluminiowym profilem. Zabezpiecza on elementy drewniane przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak słońce, deszcz, śnieg i zanieczyszczenie powietrza. Dzięki temu okna są bardzo odporne, a zewnętrzna powłoka lakiernicza nie wymaga okresowego odnawiania. Aluminiowa osłona jest na stałe przytwierdzona za pomocą specjalnych zaczepów. Odpowiednia konstrukcja sprawia, że przestrzeń pomiędzy nakładką a drewnianym profilem jest dobrze wentylowana. Zapobiega to gromadzeniu się wilgoci, która mogłaby uszkodzić drewno. Znajdująca się pod aluminiową osłoną drewniana powierzchnia jest tak samo dobrze zabezpieczona, jak w standardowych oknach drewnianych. Wszystkie okna marki Sokółka Okna i Drzwi są pokryte czterema warstwami lakieru.

Okna drewniano-aluminiowe wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami termicznymi. Drewno jest świetnym izolatorem, dlatego doskonale chroni przed zimnem. Wpływ na poziom termoizolacyjności ma również grubość ramy okiennej. Grubsza nie tylko jest cieplejsza, ale również pozwala na bezpieczne zastosowanie 3-szybowego pakietu. Wszystkie okna Sokółka Okna i Drzwi mają ramy o grubości 80 mm i więcej. Standardowo montowane są w nich pakiety 3-szybowe, z przestrzenią szybową wypełnioną argonem. Dodatkowo stosowane są szyby niskoemisyjne. Drewniane ramy okienne z aluminiową nakładką w połączeniu z 3-szybowym pakietem skutecznie ograniczają dźwięki dobiegające z zewnątrz. Standardowe okna Sokółka Okna i Drzwi zmniejszają hałas o 32 dB, a z szybą dźwiękochłonną – nawet o 44 dB.

System drewniano-aluminiowy można z powodzeniem stosować do okien o kształtach prostokątnych, wielokątnych i rodzajach (np. uchylnych, rozwiernych, przesuwnych, obrotowych). Dzięki bardzo dobrej wytrzymałości drewna można z niego produkować okna i drzwi tarasowe o dużych rozmiarach. Z racji swej konstrukcji okna drewniano-aluminiowe są standardowo dostępne w opcji dwukolorowej. Aluminium może zostać pomalowane na dowolny kolor z palety RAL. Do wyboru jest kilkaset rozmaitych barw. Istnieją też pokrycia przypominające wyglądem drewno. Aluminiowa powierzchnia może mieć matową, błyszczącą lub satynową fakturę. Pozwala to na idealne dopasowanie okien do koloru elewacji budynku, a także dachu, drzwi wejściowych i bramy garażowej. Z kolei szeroki wybór rodzajów drewna i bogactwo kolorów lakierów sprawiają, że okna w pełni współgrają z charakterem wnętrz. By zachować naturalny wygląd drewna z widocznym usłojeniem, stosuje się lakiery transparentne. Do dyspozycji jest też cała gama lakierów kryjących w kolorach z palety RAL.

Pozdrawiamy!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...