Skocz do zawartości

ogrzewanie podlogowe na drewnianym stropie


Recommended Posts

Cytat

. Jak powinna wygladac instalacja ogrzewania podlogowego na drewnianym stropie w systemie Krono.?


Napisałeś to tak niejasno że wyszło że chodzi o ogrzewanie podłogowe w systemie Krono.
Teraz już sprawa się wyjaśniła, a więc nie ma znaczenia w jakim systemie jest robiony strop drewniany wykonawstwo ogrzewania podłogowego na takim stropie jest opisane i było nie raz tu na forum i w necie więc daruj ale nie mam zamiaru pisać Ci tu epopei. Poczytaj, zapoznaj się z tematem a potem ewentualnie jak będzie miał jakieś pytania konkretnie, pytaj.
Link do komentarza
Cytat

http://www.mdb.swisskrono.pl/Belki-dwuteowe/Produkt To sa belki stropowe dwuteowe zrobione z plyt OSB wzmacniane drewnem. Z powodzeniem stosowane w domach drewnianych. Sa lekkie i bardzo wytrzymale. Wiem ze mozna stosowac w tej technologii ogrzewanie podlogowe. ktore mozna samemu w latwy spowob wykonac. W USA wszystkie domy indywidualne na tym sie opieraja.


Generalnie istnieją dwa rozwiązania:
1 - folie grzewcze, czyli na konstrukcji umieszczona jest płyta OSB, na niej folia PE, dalej folia grzewcza, kolejna folia PE i na to system posadzki pływającej. Ten sposób jest tańszy w wykonaniu a droższy w eksploatacji.
2 - instalacja hydrauliczna z aluminiowymi transporterami ciepła. Podobnie na płycie OSB instaluje się płyty z wyżłobieniami dla przewodów grzewczych z wkładkami aluminiowymi i na to układ posadzki pływającej. W tym przypadku droższe jest wykonanie, między innymi źródło ciepła ale za to tańsza jest bieżąca eksploatacja.
To najczęściej spotykane rozwiązania ogrzewania w lekkich konstrukcjach podłóg.
Zawsze trzeba wziąć pod uwagę izolowanie termiczne podłogi.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, zakupiłem projekt domu modułowego do własnego montażu na https://zmontujdom.pl i obecnie jestem w trakcie budowania płyty fundamentowej. Zastanawia mnie projekt gdyż jest w nim brak folii PV pod styrodurem. Folia za to jest na styrodurze i idzie bezpośrednio pod beton, czy to jest poprawnie gdyż ja myślałem że fola musi również iść pod XPS.? Dzieki za odpowiedzi 
    • Ja bym to nawet skrócił i napisał "W magazyn energii warto zainwestować, żeby zwiększyć  autokonsumpcję".  Bo naczelną ideą energetyki rozproszonej, w postaci m.in. fotowoltaiki  czy energetyki wiatrowej jest właśnie zużywanie energii w miejscu jej wytwarzania. I wtedy to się opłaca bez względu na sposoby rozliczeń z energetyką zawodową.   Próby zarabiania na sprzedaży wytworzonej energii będą zawsze nieopłacalne, gdyż wymaga to przesyłu, który kosztuje i ktoś musi za niego zapłacić. 
    • Nie DO sąsiada, tylko wzdłuż granicy działki sąsiedniej (od"zachodu" działki) i odpływu w stronę rzeki...
    • Obejrzałem te krzywki z linku z Alliexpressu i na tymczasem pozycja nr 6 wystarczyłaby... Dwa takie elementy wkręcone w miejscu zaworków ( pewnie z pomocą przedłużek) tak, aby z rozetami, osłaniającymi otwory w glazurze, znalazły jak najbliżej ściany - załatwiłby sprawę... Jedynie czas transportu jest dość długi Na Allegro jest coś podobnego, o większym rozstawie osi otworów, sporo droższego, ale dostępnego prawie na już...   Te krzywki nieźle wyglądają i mogłyby być dobre...
    • W magazyn energii warto zainwestować wtedy gdy nie jesteśmy w net-meteringu,  a w net-billingu (obowiązywać zaczął po 1 kwietnia 2022 roku), żeby zwiększyć  autokonsumpcję.   Dzięki magazynowi  energii nadwyżki, zamiast być sprzedane po bardzo niekorzystnym kursie a może to być nawet 5 groszy za 1 kWh, (energia wprowadzona do sieci jest przeliczana  po cenie rynkowej, a od lipca 2024 r. będzie ustalana co godzinę i może być nawet ujemna), zostaną wykorzystane w godzinach kiedy nie ma już nasłonecznienia i fotowoltaika nie produkuje prądu, wtedy trzeba odkupować prąd znacznie drożej.   Pół biedy jak sprzedając 1 kWh, możemy za tą kwotę  odkupić przynajmniej połowę kWh, ale  jak wyjdzie, że odkupimy 1/10 kWh, albo oddamy w godzinach południowych kWh za darmo.   Cena sprzedaży energii do sieci (RCEm) - net-billing były ustalane miesięcznie   Dla energii.    Skorygowana [zł / MWh]                               Skorygowana [zł / kWh] kwietnia 2024.                            253,69.                                                       0,2537 marca    2024.                             249,12                                                         0,2491 lutego    2024.                             324,25                                                        0,3243   Teraz będą ustalane godzinowo, więc w okresach dużego nasłonecznienia oraz silnego wiatru będą skupowane za grosze albo nawet operator wyłączy zdalnie falownik w twoim mieszkaniu, jak będą ujemne.   Magazyn energii nie powinien być też zbyt duży, albo drogi,  stopa zwrotu powinna wynosić maksymalne  do 5 lat, magazyny energii  wytrzymują w dobrej kondycji do 10 lat, potem trzeba wymieniać. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...