Skocz do zawartości

Zasobnik buforowy z wężownicą do c.w.u.


Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 25.11.2016 o 13:09, Teedii napisał:

Witam
mam pompę ciepła powietrze - woda 9kW , zamierzam do niej zastosować zasobnik buforowy z przepływowym przygotowaniem ciepłej wody , znalazłem taki : http://elektromet.pl/pl/technika-grzewcza/...ali-nierdzewnej czy ktoś z osób znających temat jest w stanie mi doradzić będzie dobry i da odpowiednią ilośc c.w.u. , rodzina czteroosobowa .

Pozdrawiam

O którym konkretnie mowa? 350, 750 czy 1000. W projekcie masz zapotrzebowanie na c.w.u. Nie chodzi o to ile osób w rodzinie tylko i le punktów poboru wody możesz jednocześnie uruchomić. Wanna + mycie "garów" i mamy przynajmniej 150 litrów w kwadrans + domieszanie zimną wodą.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Firma Galmet posiada w swojej ofercie zbiorniki akumulacyjne warstwowe Multi-Inox.
Wyposażone są w wydajną wężownicę nierdzewną spiralnie pofalowaną, która gwarantuje higieniczne przygotowanie c.w.u. Dodatkowo zbiornik może być wyposażony w 1 lub 2 wężownice spiralne wykonane ze stali kotłowej. Przy doborze zbiornika należy się skupić na mocy pompy ciepła, a nie ilości osób. Dla pompy ciepła o mocy 9kW doradzamy zbiornik Multi-Inox 600l.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

W przypadku pytającego zapewne już problem rozwiązany. Nie będę zatem pytał, czy wybrany został już bufor, ale  wszystkim zainteresowanym tym tematem chce przekazać, że firma Viessmann również posiada w swojej ofercie zasobniki buforowe  - wszystkie informacje znajdziecie tutaj. W razie pytań jestem do dyspozycji!

Zachęcam do dyskusji!

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • pozytywów nie brakuje, kiedyś usłyszałem komentarz nie byle kogo, że wcześniej z tego budowano chlewy i obory i tak było, niemniej materiał ok silikaty (czyli wapienno-piaskowe) też piją wodę, z czasem nabierają wytrzymałości i zmniejsza się ich "wodożądność" ; skoro budowę rozwlekacie w czasie to i z pozbyciem się wody nie będzie raczej problemu, nawet i z gazobetonem   co do formalności - projektantowi płacić nie musisz, odnośnie wpisu do DB w tej sprawie to byłbym ostrożny, bo KB to obecnie doopa, a nie znaczący uczestnik procesu inwestycyjnego i takim wpisem mógłby namącić, bo jednak najprawdopodobniej to kompetencje projektanta; jaką grubość ścian konstrukcyjnych z gazobetonu chcesz zamienić na silikat?   woda stojąca na płycie - możesz na ścianie od wewnątrz zrobić pasek izolacji ścian na grubość posadzki, albo i wyżej, ale wtedy materiałem, który nie pogorszy przyczepności tynków/gładzi (szkło wodne?)b bawić się w różne materiały to moim zdaniem przesada, ale jak masz tak wypaśną budowę, to i to możesz
    • To mi brzmi bardziej jak inwestor zastępczy. Większość deweloperów ściany działowe wrysowuje w planach jako koncepcję a nie docelowe, właśnie po to by kupujący mógł w razie czego wprowadzić zmiany. To jest dużo tańsze niż kucie, wywożenie gruzu, przekładanie instalacji elektrycznych.  Od lat czytam czasopisma wnętrzarskie i w opisach realizacji często jest wspomniane, że zmiany w układzie wprowadzano na etapie budowy domu. Sama udzielam na forach rad co do układu wnętrz, bo ludzie piszą, że deweloper będzie stawiał ścianki i prosi o rysunek jak mają stać, jesli będzie wprowadzona zmiana
    • dziadzie, ty się wyprzesz samego siebie jak zajdzie taka potrzeba, żałosne
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...