Skocz do zawartości

Zbyt mała moc kominka z systemem DGP


Recommended Posts

Wymarzył nam się narożny kominek z frontem w kształcie ćwierćwalca, i żeby wygląd całości był spójny, szyba wkładu kominkowego również miała być wygięta w łuk. Niestety markowy producent miał okrojoną ofertę wkładów z taką szybą i byliśmy zmuszeni kupić wkład o małej mocy. Zrobiliśmy to – sądząc, że w ciągu roku dociągniemy do budynku sieć gazu. Tymczasem kominkiem ogrzewaliśmy dom przez 5 lat i w największe mrozy brakowało mu mocy, żeby ogrzać wnętrza - mówią Aneta i Marcin, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy kominek z DGP użytkują od 2004 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/a/21558-zbyt-mala-moc-kominka-z-systemem-dgp

Link do komentarza
Żeby wykorzystać system DGP, ja zastosowałem powietrzny wymiennik ciepła z dwoma wentylatorami, na ogrzewanie parteru i poddasza. Jeden wentylator zasila piętro (z wymiennika), a drugi salon na parterze (ciepłem z nad wkładu kominkowego). Ten system jest tak wydolny,że ogrzewa 160 m2 mieszkania przy temperaturze nawet (- 20stopni) jest zupełnie wystarczający, a temperaturę można uzyskać do 26 stopni w pomieszczeniach. Oczywiście rozprowadzenie rurami na piętrze jest w każdym pomieszczeniu. Proponuję skorzystać z takiego rozwiązania, a oszczędności w zużyciu opału są znaczące dla budżetu domowego.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...