Skocz do zawartości

Rolety i żaluzje w oknach dachowych nie spełniają swojego zadania!


Recommended Posts

Napisano

W lecie poddasze mocno się nagrzewa i nie zapobiegają temu wewnętrzne rolety i żaluzje. Zacieniają pomieszczenia, jednak słabo izolują termicznie. Dlatego myślę o dokupieniu markiz albo rolet zewnętrznych, które zatrzymają gorąc. Ze 2 lata przymierzam się także do moskitier - mówi Magda, Członkini Klubu Budujących Dom, która okna dachowe użytkuje od 2009 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/21885-rolety-i-zaluzje-w-oknach-dachowych-nie-spelniaja-swojego-zadania

Gość Michał
Napisano
Okna dachowe to chyba najgorsza rzecz w domu z poddaszem. Swoje kupowałem ok 2001r w cenie ok 1300zł bez montażu. Są beznadziejnie głośne (przez wentylację w listwie oraz gdy są opady przez szyby), nagrzewają pomieszczenia, żaluzje i moskitiery do nich są horendalnie drogie. A śmiałem się z kolegi który dopłacił do lukarn... Teraz on ma tanie zwykłe okno do którego może podejść, ja mam 3 drogie do wymiany (drewno zaczyna pękać).
  • 3 lata temu...
Gość eqvcds
Napisano
kupiłam rolety wewnętrzne do okien dachowych wraz z tkaniną odbijającą światło ,po to by osłonić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia, nie pomyślałam ,że producenci są tak perfidni i prowadnice produkują z materiału który pochłania latem promienie i nagrzewają się niczym grzejnik w zimie ,efekty ? pomieszczenie choć jest roleta jest jeszcze bardziej ogrzane !,jestem mega niezadowolona ,a producentów NIE POZRAWIAM !!!
Napisano

Roleta WEWNĘTRZNA odbija światło już po wewnętrznej stronie okna, i ciepło z wnętrza nie ucieknie, bo okno jest szczelne i jest dobrym izolatorem... Jakbyś pomyślała, to kupiłabyś rolety ZEWNĘTRZNE, albo chociaż jakieś markizy...

Roleta wewnętrzna pomoże Ci tylko przy ocienieniu pomieszczenia :bezradny:

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, mieliśmy robione gładzie na ścianach przez ekipę remontową i jak sami juz pomalowalismy ściany to wyszly takie dziwne cienie na scianach. Widac je tylko pod światło. Czy to jest wina malowania?  
    • Wygląda na to, że Ty doskonale sytuację rozumiesz i sam wiesz, że wszystko zależy teraz od interpretacji tekstu przez powiatowego inspektora. I tyle.
    • "plan ustala: 1. Przeznaczenie podstawowe: produkcja, usługi, z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej właściciela, 2. Dopuszczalne przeznaczenie uzupełniające: 1) zabudowa mieszkaniowa na terenach o funkcji produkcyjnej przy założeniu, ze planowana działalność produkcyjna nie wymaga sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko zgodnie z przepisami szczególnymi 2) zabudowa gospodarcza, 3) garaże. 4) usługi bytowe towarzyszące zabudowie mieszkaniowej, wolnostojące lub wbudowane, 5) urządzenia infrastruktury techniczną]' dla potrzeb lokalnych 3. Charakter działań: 1) adaptacja istniejącej zabudowy z możliwością rozbudowy i wymiany w ramach przeznaczenia podstawowego i uzupełniającego. 2) realizacja nowej zabudowy, 4. Warunki urbanistyczne: 1) lokalizacja nowych obiektów produkcyjnych i usługowych na wydzielonej działce budowlanej po uprzednim wykonaniu projektu podziału, 2) minimalna powierzchnia nowych działek po podziale wolnych terenów- 1000 m2 , 3) minimalna szerokość krótszego boku działki - 20 m, 4) nieprzekraczalna wysokość zabudowy: a. produkcyjno - usługowej - 3 kondygnacje naziemne lub 18 m licząc od poziomu terenu do najwyższego punktu kalenicy dachu, b. mieszkaniowej w tym z funkcja usługową wbudowaną - 3 kondygnacje naziemne, w tym poddasze użytkowe, c. zabudowa gospodarcza i usługowa wolnostojąca - 1 kondygnacja naziemna 5) minimalna powierzchnia biologicznie czynna -20 % 5. Architektura: 1) w zabudowie mieszkaniowej dachy dwuspadowe i wielospadowe o nachyleniu podstawowych połaci dachowych, maksymalnie 45°, 2) postulowana jednolita lub podobna kolorystyka dachów w ciągu lub zespole zabudowy, 28 3) architektura budynków w nawiązaniu do krajobrazu i lokalnej tradycji budowlanej. 6. Warunki ochrony, nakazy, zakazy: 1) uciążliwość prowadzonej działalności gospodarczej nie wykraczająca poza granice działki, z wykluczeniem wzajemnych kolizji dopuszczonych funkcji"   Tak mówi plan miejscowy odnoszący się do tej działki. Jeśli ktoś ma ochotę wypowiedzieć się jeszcze w tym temacie to zachęcam
    • Ja też nie      Dokładnie   Mój gust poszedł o krok dalej (lub według niektórych brak gustu  ) i pomalowałam na biało stare PRL-owskie tynki cementowe w całym mieszkaniu  Odkleiłam tapety i ... zakochałam się w tych ścianach  Malowałam na żywca - z ubytkami, wypukłościami i chropowatościami. Struktura starego tynku bardzo mi odpowiada, ściana "żyje"  Nie do każdych wnętrz jednak pasuje. U mnie aranżacja mieszkania w stylu soft loft, więc tu akurat gra       Jeśli klient chce, to nie poradzisz  Pan płaci - pan wymaga  
    • Ostrzegam, że kielnią gładzi nie położysz, nawet złotą...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...