Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Tynk akrylowy pokryty zielonym nalotem, pojawiły się też pęknięcia

Recommended Posts

Tynk akrylowy spełnia nasze oczekiwania pod względem estetycznym. Pod względem użytkowym też nas nie zawiódł – przez 7 lat trochę się przykurzył i tylko od strony północnej pokrył się zielonym nalotem. Małe pęknięcia pojawiły się przy niektórych oknach... - mówi Basia, Członkini Klubu Budujących Dom, która elewację układała w 2009 r.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/elewacje-domow/a/21716-tynk-akrylowy-pokryty-zielonym-nalotem-pojawily-sie-tez-pekniecia

Gość marg
Szorstki tynk na ścianie północnej to właściwie pewne ze sa pokryje glonami za 5 lat. Obserwuje to na wielu budynkach, które przez to wyglądają jakby miały 20 lat a maja 5 dopiero. Tu jest tego niewiele ale bloki mieszkaniowe potrafia być porośnięte do 5 pietra.

Gość zenek
a może chodzi o to że tynk akrylowy nie pozwala swobodnie wyparować wilgoci z warstwy ocieplenia (północ) - co sądzicie o szczelinie wentylacyjnej między warstwą ocieplenia z ścianą?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Przyznaję się,ukradłem Dagmarze   
    • Daga,świetne pytanie 
    • Dobra - nie zrozumieliśmy się. Myślałem że piszesz o wadliwie wykonanym otworze okiennym. O złych wymiarach.  Jeżeli jest taki, jak by projektowany - to naturalnie zamówione okno powinno być do niego dostosowane. Wiem. Natomiast pdałem lepsze, cieplejsze rozwiązanie. Od inwestora zależy - ktore wybierze
    • Nie bardzo rozumiem, o czym piszesz.... 1. Otworów nie powiększa się dla kaprysu czy wedle widzimisię kogokolwiek tylko ustala wcześniej! Jak np. wypadnie wysokość parapetów, a zwłaszcza blatu w kuchni, którego wysokość była dokładnie ustalona? To podstawowe pytanie, które zadajemy inwestorowi na budowie i nawet te 2 cm w dół mogą mocno pokrzyżować plany. 2. Nawet jeżeli inwestor powiększy te otwory to nie wyczytałem, kto, kiedy i za ile ma dostarczyć i zamontować te nieszczęsne ciepłe parapety? Proszę uzupełnić swoję poradę... 3. Montaż okien na listwie podparapetowej, wielokomorowej jest jak najbardziej dozwolony. To, że są rozwiązania cieplejsze, np. z xps-u czy prenit, wcale nie oznacza, że ten na listwie jest błędem.
    • Witam. Mam takie okno, nie ma jeszcze zamontowanych napdroży ale zakupiłem już strunobeton. Żona myśli nad pomniejszeniem i prawdopodobnie przesunięciem na środek tego okna, bądź nawet zamontowanie luksfer. Co w przypadku strunobetonu, który ma swoją strzałkę ugięcia do góry. Czy takie napdoroże musi być na środku otworu takiego okna, czy może być przesunięte bardziej w lewo/prawo? I oczywiście czy takie zmiany można dokonać po wylaniu stropu? Poniżej zdjęcia jak mogło by to wyglądać po zmianach. Czy może lepiej kupić znacznie dłuższe nadproże i później się zastanowić gdzie wyciąć a gdzie zamurować? Czy można tak robić w przypadku gdy jest to ściana nośna? Czy przy zmniejszaniu okna domurowując gazobeton trzeba kotwić to jakimiś prętami?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...