Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wentylacja i izolacja - nieodzowny element energooszczędnego domu


Recommended Posts

Rzucającym się w oczy elementem jest to, że w domach energooszczędnych wentylacja z odzyskiem ciepła stała się standardem. Nic w tym dziwnego, bo jeżeli poprawimy izolacyjność ścian, okien itp., to główną przyczyną strat ciepła staje się właśnie wymiana powietrza. A rekuperatory wymyślono właśnie po to, żeby ograniczyć wynikające stąd straty.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/domy-energooszczedne-i-pasywne/a/21642-wentylacja-i-izolacja-nieodzowny-element-energooszczednego-domu

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Calka
Prawdziwy dom pasywny ma pelna klimatyzacje co daje nie tylkookreslona temperature ale i wilgotnosc powietrza. Domy budowane w technologiach typu pustak, prototherm , silkat itd sa niczym wjecej niz pieczarkarnia.W 100 % gwarantuja ci ze masz grzyba. Mniej lub wjecej ale w 100% masz. Jedyna metoda to ogrzewanie na podczerwien, idealna izolacja po wysuszeniu i kontrola jakoscipowietza, oraz wentylacja scian, bo nawet jesli w domu masz idealna temperature, to w sciach bedzie kondemnsacja, skraplanie i cieplo, czyli idealne warunki dla grzyba.
Grzyb jest przyczyna wielu form raka, i w 100% gwarantuje ci ciagle zachorowania na rozne dolegliwosci ukladu oddechowego i nie tylko.
Rekuperacja jest warta zachodu jesli mamy idealny dom z kontrolowanym klimatyzowanym systemem. Obecnie przy zastoswaniu LED, rekuperacja, oraz klima polaczona z fotowoltaika i indukcja, podczerwienia daje nam naet 100% oszczednosc na zuzyciu energii elektycznej Wystraczy poczytac sobie o Tesli w USA Elon Musk zbudowal mega fabryke jest 100% samowystarczalna. Kilka hektarow pod dahcem, buduje auta elektryczne i baterie a to dopiero poczatek.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Calka
Prosze nie oceniac moich wypowiedzi jako krytyka kogokolwiek czy czegokolwiek. Pisze o swoich doswiadczeniach 40 lat w budownictwie. 4 kontynenty, pracuje w 5 krajach studjuje nowe i stare metody, starm sie wykorzystywac najlepsze i najtansze rozwiazania.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lebero
Do autora - pisanie, że coś ma być kompleksowe bez podania wszystkich składników kompleksowości jest czystym nieporozumieniem i ślizganiem się po temacie.
Do Pana Całki - rozumiem, że jest Pan sprzedawcą ogrzewania na podczerwień, ale nie przemawia do mnie idea i korzyści z tej metody ogrzewania - w końcowym efekcie i tak trzeba podgrzać powietrze w pomieszczeniu.
Co ma LED wspólnego z ogrzewaniem, nie wiem. Jak Pan chce pociągnąć klimę na fotowoltaice w naszym klimacie, wymagałoby głębszego uzasadnienia.
Analogicznie z indukcją (płytą indukcyjną w kuchni).
Zużycie energii przy podczerwieni w sensie dużych oszczędności nie powala.
Mnie , jako inwestorowi brakuje logicznej i uporządkowanej syntezy, ażeby specjalista, którego najmę do zaprojektowania domu nie wciskał mi kitu.
A ogólnie mam wrażenie, że cały temat jest naukowo niedopracowany, skoro okazało się że wszyscy pracują na sufitowych danych Niemca z lat 1920 - 30. Również oszczędności liczone są na zasadzie "a ile ma być?" z dowcipu o księgowych.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...