Skocz do zawartości

Zadaszenie tarasu


Recommended Posts

Teściowie zastanawiają się nad zadaszeniem tarasu przyległego do domu. Gdzieś oglądali taką konstrukcję z drewna pokrytego poliwęglanem. Zadaszenie było przydymione, ale całkowicie nie odcinało światła. Wiata wygląda podobnie jak to:

Zastanawiam się czy taki poliwęglan lity nie spowoduje, że latem pod spodem będzie gorąco. Wydaje mi się, że nie, bo przecież boki są otwarte i jest przewiew. Przydymienie na pewno zmniejszy ilość wpadającego światła i raczej powinno obniżyć nagrzewanie się powierzchni z tego powodu. Najważniejsze, że będzie chronić przed deszczem i innymi mniej korzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Produkt który znalazłem (http://ogrodolandia.pl/dach-nad-tarasem-pola2) jest trochę mniejszy niż taras, ale to raczej nie problem. I tak zadaszenie jest na obszarze 562 x 340 cm, więc wydaje mi się całkiem sporo.
Link do komentarza
Poliweglan to ogólnie dobry pomysł. Takie zadaszenia sa popularne bo są lekkie, wytrzymale itp. Ale uwazaj bo wadą poliwęglanu jest nieduża odporność na promienie UV (niektórzy malują go farbą akrylową). Po za tym na tarasie rzeczywiście może być gorąco w upalne dni. Ale jeśli jest przewiew z obu stron, to może nie będzie problemu.

trzeba tez patrzec na wzgledy wizualne - i daszek dobrac tak, zeby pasowal do budynku/ tarasu / elementów w ogrodzie itp. Inaczej będzie wyglądał jak doklejony, obcy element.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Poza tym klejenie styropianu od wewnątrz to duże ryzyko grzyba pod spodem. J.w. najlepiej GK na placki, choć to jedna z najtrudniejszych robót budowlanych, jeszcze na drabinie sobie średnio to wyobrażam, jeszcze sam bez doświadczenia. Na rusztowaniu ok. Ewentualnie tynkowanie na listwach. Jak byś miał gdzie pożyczyć rusztowanie to lepiej GK, ale uprzedzam, że nie jest to łatwy temat. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Odpuść styropian i kontynuuj z płytą OSB... Albo naklej na placki (na zagruntowanej gruntem głębokopenetrującym ścianie) płyty gips/karton... one lepiej wyrównają, niż styropian... no i nie będziesz musiał bawić sie siatkami i klejami...
    • Witam, jestem w trakcie remontu klatki schodowej w starym piętrowym domu.  Dolna część ścian będzie ozdobiona betonem, który nakładam na płyty OSB (jak na zdj.). Problemem pozostaje reszta scian. Chce nakleić na ściany styropian (2-5cm), następnie wygładzić je gładzią na wałku. Myślicie, że to dobry pomysł? Jestem totalnym laikiem w tych sprawach. Wiem natomiast, że zapewne najlepszym sposobem byłoby nałożenie specjalnej zaprawy klejącej do styropianu i zatopić siatkę. Chcialbym jednak tego uniknąć, bo nie dość, że jest wysoko, dysponuję jedynie drabiną to jeszcze będę to robił sam. Tynk ze ścian miejscami odpada więc będę musial go zdrapać do gołej cegły dlatego bezpośrednie malowanie odpada.    Macie może inne, lepsze pomysły jak niedrogim kosztem i stosunkowo łatwo wyremontować ta ściankę? Myślę nad styropianem bo wyrówna ściany, delikatnie ociepli pomieszczenie i łatwo się nakłada. Mam tylko zagwozdkę co dalej, co najlepiej nałożyć na ten styropian i w jaki sposób.   Dzięki z góry 
    • To może zastanów się czy nie przenieść kotła gazowego bliżej tego komina.
    • Ja podobne sprawy załatwiałem w starostwie powiatowym, w geodezji. Tam są wszystkie dokumenty źródłowe i tam podpowiadają co i jak. Dla celów informacyjnych nawet mapki dawali za darmo. Oczywiście, bez pieczęci urzędowych, bo wtedy to już kosztuje. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...